marketa7 marketa7 komentáře u knih

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Napínavé od začátku až do konce. Dokonalý Raker, který opět vše vyřeší. Zajímavé i svým neobvyklým prostředím, kde se příběh odehrává. Doporučuji

26.09.2023 5 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Knihu jsem četla "ušima" a toto zpracování je naprosto skvělé - pánové Dvořák a Trojan se výborně doplňují a dodávají obsahu nemalou přidanou hodnotu.
Obsah knihy se zabývá vývojem novodobých dějin a lze jen doporučit, přestože jsme v r. 2023, rozhodně vybízí k zamyšlení. Pro některé předkládá informace známé, pro ostatní je to skvělá příležitost se s nimi seznámit v ucelené a srovnané formě.

24.08.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Ke knížce mne zavedla zvědavost a čtení to bylo nadmíru příjemné. Děj napínavý, propletený, nic nebylo, jak vypadalo, až do konce velmi čtivý. Skvělá oddechovka.

24.08.2023 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Krátká knížka k zamyšlení.... Nebojme se být vděční, říct si to, poděkovat.

16.08.2023 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Moje první Kate Marshallová a naprostá spokojenost. Soukromí vyšetřovatelé Kate i Tristan vyšetřují podezřelá úmrtí a současně řeší i své osobní problémy. Napínavé až do konce, doporučuji.

07.08.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Harry Hole zpět a v plné síle, byť si to o sobě sám - minimálně na začátku - nemyslí. Přesně jak ho máme rádi. Já si četbu určitě užila. Navíc závěrečný odstavec dává naději, že to nebylo naposledy.

31.07.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Poslouchano jako audio, a to nemá chybu. Ne všem technickým a vědeckým detailům jsem se snažila porozumět, ale to nevadilo. To důležité se odehrávalo mezi Rockymi a učitelem v kosmické raketě, což bylo skvělé. A zábavné... jak mne ty jejich hovory bavily! Nemluvě o výtečném konci... A to je to teprve má 3.sci-fi kniha v životě.

28.07.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Velmi čtivé, takže i přes brutálnost jsem musela číst a číst až do konce, nedalo mi to.

12.07.2023 4 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

Vtipné vyprávění o smutném odcházení... Psáno jednoduchým jazykem, což ale vůbec nevadí.

11.07.2023 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Tento díl mne bavil o trošku více než Medvědín. Opět nechyběly dobře vykreslené charaktery hokejového městečka. O čem asi bude 3.dil? Vyslechnuto jako audiokniha.

10.07.2023 4 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Napsat dobrou povídku je těžké, budiž tento soubor důkazem. Zaujaly mne 4, ale i tak si na detaily už moc nevzpomenu. Jako oddechové letní čtení to ale projde.

10.07.2023 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Mé první setkání s autorkou. A není nač si ztěžovat - detektivka z českého prostředí s napínavým závěrem, nečekané rozuzlení, přečteno za den.

08.07.2023 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Příběh lásky s velmi krutým pozadím vlády despotického Franca. Velmi dobře se kniha čte, navic s historickými fakty, což kvituji dvojnásob.
"Estamos más guapas con la boca cerrada." - Se zavřenou pusou jsme hezčí."
Jak kdy.... Tehdy ale určitě.

08.07.2023 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Pěkné to bylo... Detektivní příběh z jižní Moravy bravurně (jak jinak) vyřešený Bergmanem a jeho kolegyní. Postavy nečernobílé, pachatel vcelku nečekaný.

05.07.2023 4 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Další případ Dupina a jeho kolegů v okouzlujicim prostředí Bretagne. Příjemné letní čtení, ze kterého nemáte noční můry, spíš tak chuť na kávu a něco místního dobrého.

04.07.2023 4 z 5

Zen žen: Jednou se tomu zasmějem Zen žen: Jednou se tomu zasmějem Lenka Geislerová

Vtipné... Tak hezky ze života :-)

18.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Napsat, že se mi příběh líbil, příliš nejde. Důvodem je to množství zla a bezmoci, kterým si "cácora" musela projít. Ale zpracování tématu/vystavění příběhu to je jiná a odpovídá spisovatelskému umu paní Mornštajnové. Skvěle napsané, za chvilku jsem byla na konci. Ty 4 věty úvodní a 3 věty závěrečné mi v hlavě stále zní. Rozhodně je nad čím přemýšlet.

07.06.2023 5 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Dobrou povídku není jednoduché napsat a o to je příjemnější, když se to povede. A tyhle se povedly. Každá je jiná a všechny dohromady nabízí skvělý koktejl, který mohu jen doporučit.

31.05.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Novinářku S. Wilkovou jsem znala především z jejiho působení v denním tisku a reputaci si rozhodně touto knihou nepokazila. Naopak. O řecké komunitě na severní Moravě jsem věděla velmi málo až skoro nic. Autorce tak patří dík za dovzdělání navíc velmi čtivou formou. Doporučuji!

31.05.2023 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Bylo to mé prvni setkání s Niedlem a jeho Prevítem, takže mi chvilku trvalo, než jsem se naladila na jejich notu. Po té už ale nic nebránilo tomu, abych se bavila a užívala si ten bláznivý sled příhod či náhod pana policisty.

09.05.2023 4 z 5