Mamka_cte Mamka_cte komentáře u knih

Dům zrcadel Dům zrcadel Ben Cheetham

Jak už jsem psala, tak první díl se mi líbil moc, ale druhý mě spíše zklamal. Tento díl byl více krvák než horor a měl plno hluchých míst. Kniha mě začala bavit spíše až od poloviny, co se začalo "něco" dít.

Poslední kapitoly byly divně zakončené a vůbec mi to do příběhu nezapadlo. Kniha nebyla vůbec strašidelná, až snad na jednu nebo dvě scény. Duchové a strašidelné bytosti úplně chybí. S nějakým tím duchem by to možná bylo lepší.

V příběhu se objevuje několik smrtí a dost krve. Rodinná problematika začíná už v prvním díle a v tomto druhém se jen prohlubuje.

Nějaké části knihy byly lepší a nějaké horší. Nakonec se kniha dobře četla, ale čekala jsem něco více. Kniha je spíše pro čtenáře, co nemusí hodně strašidelné příběhy.

17.08.2023 2 z 5

Venkov Venkov Michaela Labáková

Tohle je přesně ta kniha, kterou chcete číst v létě. Kniha, která mě dostala svou obálkou, ale obsahem nakonec ještě více!

Oddechové čtení o zakázané lásce. Skoro jako Romeo a Julie, ale bez smutného konce.

Moc se mi líbilo, jak je vše v knize popisováno. Například když Becky poprvé stojí ve sprše a nebo hraje PSko. Oproti tomu, když Matt poprvé v životě zkouší normální jídlo nebo stojí v řece.

V příběhu se střídají pocity jako na houpačce. Chvíli je smutný, pak veselý, romantický a dojemný. Ale prostě krásný!! Tato kniha si mě 100% získala.

V knize je hodně vedlejších postav. Ty dodávají tu správnou atmosféru příběhu. Žádná postava mi nebyla proti srsti. Nakonec i starosta, (který už to měl nahnutý) nebyl nakonec špatný člověk a vše myslel dobře.

Příběh se četl úplně sám a já se nemohla odtrhnout. Toto oddechové romantické čtení doporučuji úplně všem!

03.08.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Série, které jsem neskutečně propadla! Lituji, že jsem se k ní nedostala dříve. Všechny díly jsem četla jako e-knihu, ale přemýšlím, že si je budu muset asi pořídit domu.

Celou sérii jsem stihla přečíst za nějaké čtyři dny. Až tak moc mě bavila! Sice autorka někdy příběhy až moc roztahovala a stačilo by sérii stáhnout cca do tří knih, ale nevadí. Poslední díl Šťastně až navěky byl pro mě úplná zbytečnost. Ta jediná mě nebavila (vše se opakovalo stále dokola a vše už bylo řečeno).

První tři díly byly lepší než ta druhá polovina. Maxon a America mě prostě brali jako pár více a také toho více zažili. Jejich dcera Eadlyn už měla cestičku pěkně připravenou.

Knihy obsahovaly i docela dost dobrých zvratů a nějakou tu akci. O romatické linky také nouze není. V knihách mi asi nic nechybělo a já se čtením byla maximálně spokojená. E-knihy čtu převážně při uspávání syna, ale toto jsem neodložila ani přes den. Kdykoliv se naskytla chvilka, tak už jsem četla dále.

Autorka upoutala moji pozornost a ráda si přečtu i další její knihy. Doporučuji!

08.07.2023 1 z 5

Láska Láska Geneva Lee

Tahle série je prostě moje nová láska. Sice je to kniha (série) skoro bez příběhu, ale má v mé knihovně své zasloužené místo.

Třetí díl série Královská sága. Tímto dílem končí příběh Alexandra a Clary, ale v dalších dílech by se přesto měli objevovat. Jsem napnutá, o kom bude další díl.

Třetí díl je jednoznačně nejlepší! V příběhu nechyběla akce, napětí, láska, zvraty, ale i mnoho sexu, který je klasikou pro tuto sérii. Nějaká ta slza také ukápla.

Postavy opět super, i Alexandr už je snesitelnější. Král neskutečně překvapil! Ale prostě nej postava je za mě Edward. On je prostě božan.

Opět tuto sérii maximálně doporučuji. Já si u ní neskutečně odpočinu. A teším se na další mnou očekávaný díl!

31.05.2023 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Začátek knihy byl pro mě za trest. První věc co mi vadila bylo to, že je kniha popisována z pohledu dvou postav a ty se neustále střídaly. A druhá? Jména! Bože kdo dá hlavní postavě jméno Naděžda Laptěva? Chjo! Ale zase musím říct, že postupem v knize mi to přestávalo vadit.

I přes těžký začátek jsem si ke knize našla cestu a nakonec mě moooc bavila. Sice mi tam občas chybělo vysvětlení cizích slov, ale nebylo to nakonec nějak podstatné.

Postava Malachiáše? Totální láska na první pohled! Tajemno každou stranou a jeho postava mě neskutečně překvapila.
Ostatní postavy asi není potřeba popsat. Prostě Malachiáš stačí!

Autorčino popisování míst a hlavně i bohů bylo pěkně napsáné. Kniha je zahalena do tajemství, bolesti, kouzel a smrti. A ten konec? Rozebral mě na kousky! A já potřebuji druhý díl! Nesnáším otevřené konce. Druhý chjo.

Ps. při foceni fotky jsem se totálně nafetovala vonnýma tyčinkama, jen abych měla na fotce dým. Který stejnak nevyšel! Třetí chjo.

18.05.2023 4 z 5

Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lenka Blažejová (p)

Tak toto nebyl zrovna šálek mé oblíbené kávy. Celou knihu jsem si říkala, že takový bizár už jsem dlouho nečetla. Nějaké kapitoly nebyly vůbec pro mě, ale dozvídání se nových (pro mojí osobu) praktik a úchylek mě pohánělo číst dále.

Lady Aradia obsahuje dvě knihy v jedné. První vypráví příběh dominy, která to v životě neměla vůbec lehké a já bych do toho teda vůbec nešla. Ale každý je samozřejmě úplně jiný!
Druhá přehrává kousky z práce dominy. Nějaké pro mě byly už docela dost. Například sešívání šourku k větší rozkoši nebo cejchování, či hraní si na mimino.
Každý má jiné choutky, my se třeba vyžíváme v knihách, že knihomolové?

Kniha má docela dost veliké písmena a čtení mi vážně uteklo. Co ale musím pořádně pochválit je obálka! Ta se povedla.

Kdyby mi kniha nepřišla ve štafetě, tak se k ní asi nikdy nedostanu. Takže díky za obohacení mého života! Díky za štafety!

18.05.2023 2 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

Série, která není podle recenzí moc dobrá a vyhledávaná, ale já si ji hned oblíbila!

Hlavní postava Clara se mi líbila, ale její kamarádka Belle více. Nejlepší kamarádka a dohazovačka.
Alexander - zlomený princ, který touží po normálním životě a já se mu vůbec nedívím. Pronásledování novinářů na každém kroku musí být strašně vysilující, každý přeci potřebuje své soukromí.

Knihy se strašně dobře četly a za dva necelé dny jsem je přelouskala. Taky jsem samozřejmě hned objednala třetí díl.

Docela dost slov se mi příčilo, například číča nebo štěrbina. Hrůza.
Kdybych nebyla těhotná, tak bych si s touto sérií zahrála chlastací hru. Při každém slovu číča bych si dala panáka. V polovině první knihy bych byla namol!

3/4 knih je jen popisování sexuálních scén, takže vážně žádný hluboký text nehledejte. Ale moc se mi líbilo prostředí královské rodiny. Život, který není pro každého. Ani pro toho, kdo se do něj narodí.

Takže knihy jsou takové křížení mezi 50 odstínů šedi a sérií knih Jeho banán. Ale já doporučuji a těším se na třetí díl!

02.05.2023 4 z 5

Recept na toho pravého Recept na toho pravého Anni Rose

Čekala jsem, že kniha bude podobná knize Polib mi dortík, ale to jsem se úplně spletla.
Humor knihy mi nějak nesedl a hlavní postava Ruby už vůbec.

Nejvíce se mi líbil pes Brutus, kterého nevím proč, stále přejmenovávám na Rufuse. A z těch lidských postav, to je jednoznačně Malik! Ochotný, přátelský, ohleduplný a vtipný mladík s velkou rodinou.

Líbilo se mi, že to nebyl jen příběh o lásce. Jasně, že víme jak příběh skončí.. je to přece jen román, ale je okořeněný stalkingem a problémům s ním spjatým. A chování Adama mě dost vytáčelo, nechoval se vůbec jako chlap.

Ruby a její soutěže, moc hezký! Až jsem měla chuť taky soutěžit o nesmyslný věci (např. vyhrát přes 500ks kondomů).

Na jednu stranu musím říct, že se to dobře četlo, ale nějak se mi to prostě úplně nelíbilo.

12.04.2023 3 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Druhý díl série Koncovka.

Na můj vkus byl tento díl slabší.
V prvním díle se neobjevovalo tolik erotiky a romantiky jako v tomto díle, ale to není nic špatného.

Gabriel hrál svoje hry v masce na maximum. Namlouval si, že Avery vůbec nepotřebuje, ale nakonec, opak je pravdou.
Avery už nebyla tolik naivní květinka a to se mi líbilo, alespoň nějaký posun. Zjištuje plno rodinných tajemství. To které rozlouskne, odhalí další.

Vztah mezi Avery a Gabrielem postoupí a objevuje se konečně i romantická linka a samozdřejmě i dost sexuálních scén.

Kniha je plná intrik a rodinných tajemství. Konec nechala autorka opět otevřený a připravuje nás na závěrečný třetí díl. Na který se chystám a těším.

17.03.2023 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

První díl byl smršť pocitů, pár stránek (hlavně při cejchování) jsem přes slzy neviděla ani na písmenka. Druhý díl mi připadal slabší a konec byl hodně předvídatelný. Ale dohromady to bylo super!

Nejdříve jsem si myslela, že Celestine bude jen hloupá puberťačka co jde s davem, ale postupem příběhu jsem ji obdivovala! Její rodina byla úžasná, hlavně dědeček a maminka. Celý příběh ji úžasně podporovali, i když to znamenalo jít proti zákonům".
Její přítel Art se mi nelíbil od začátku, takže když přišel na scénu Carrick moje srdce zaplesalo. Jejich chemie se mi moc líbila!

Dva dny mi stačilo, abych přečetla oba díly. V knihách jsem viděla pár podobností, například s Příběhem služebnice a nebo Cersei Lannister, když procházela uličkou a říkali HAMBA". Ale samozdřejmě to je úplně něco jiného a moc se mi to celkově líbilo.

Společnost, která se snaží být za každou cenu dokonalá, ale dokonalost určují nedokonalé a nemorální osoby".
Chybovat je lidské.

Mínus dávám obálkám, ty jsou opět mimo mísu. Kdybych vybírala podle obálek, tak po téhle sérii ani nesáhnu. Hrozné. Jinak byl příběh hoodně čtivý! Doporučuji.

12.03.2023 3 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Chybovat je lidské.

12.03.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Začátek byl utahaný a po pár kapitolách jsem chtěla přestat číst, ale nakonec mě kniha vtáhla do děje. Možná je to mnou, nejsem moc velký milovník thrillerů.

Příběh o hledání ztracené, tříleté holčičky Kiery. Kniha je převážně o hledání stop a pátrání začínající novinářky Miren. Bolest a utrpení rodičů dívenky Kiery sálá z každé strany a přechází i na čtenáře.

Kniha je psaná v krátkých kapitolách a skáče se z různých časových období (zmizení, čtyři roky po zmizení, součastnost,....), ale i přesto jsem se ani jednou v příběhu neztratila.

Líbilo se mi sledování nového života Kiery (nově Mily) a nebyl ani probém, že cca od třetiny knihy víme, kdo ji unesl.

Novinářka Miren byla tvrdohlavá a svým pátráním po Kieře si léčila i své trauma. Její postava mi sedla hned od začátku, ale problém jsem neměla s žádnou postavou. Sžila jsem se i s únosci malé Kiery, i když to co udělali... se prominout nedá.

Konec byl uzavřený, ale na posledních stranách začal pro Miren nový případ, čímž nás lákají na další díl knihy.

Plus dávám za obálku (je nádherná), i když vůbec nepasuje k příběhu v knize. Španělský thriller, ale odehrává se celý v New Yorku.

07.03.2023 3 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

I když nerada, tak musím říct, že tento díl se mi líbil nejméně. Oproti ostatním dílům, tento byl spíše jeden velký šťastný konec. Já vím, že autorka serii musela nějak ukončit, ale takto? Achjo.

V knize se opět objevuje hodně napětí, strašidelného překvapení, ale i dost lásky a lidské pomoci.

Clare a Dorran se vracejí zpátky na sídlo Winterbourne. Cesta zpět není lehká, ale ani když dorazí do sídla, tak nejsou v bezpečí.
Já vím, že je thanity hned léčí, ale to co přežila Clare (ale i Dorran), je spíše už pohádka, ještě když Dorran o skoro všechny svoje Thanity přišel.

Pár kapitol bylo strašidelných, ale jinak to byla spíše lehká romantika se šťastným koncem. Za mě spíše zklamání. Radši zůstanu u série Strašidelných domů.

07.03.2023 3 z 5

Okouzlení Okouzlení Helen Hardt

Fůůůha, tohle byla zase jízda. Autorka čtenáře vůbec nešetří. Kniha je nabitá erotikou a nechybí ani hoodně barvité popisy.

Tento příběh se převážně točí kolem Jonaha a Melanie, ale stále se pátrá po únoscích Talona - Jonahova bratra.
Musím říct, že příběh Talona a Jade z předchozích dílů mě bavil více..

V příběhu se vyskytuje erotika, boj s démony minulosti, ale i přítomnosti. A hlavně!! Jsou to sexy kovbojové a majitelé ranče. Konec je useknutý a skončil přímo v napínavém ději, ale autorka nás rovnou ujišťuje s dalším dílem.

V tomto díle mi chyběla postava Marjorie - setra bratrů Steelů a nejmladší bratr Ryan, snad se více objeví v dalších dílech.

Příběh svižně odsýpal a měla jsem za necelé odpoledne přečteno, kniha je na můj vkus docela krátká. Ale to je asi autorčin záměr k nalákání si přečíst další díly.

Kniha mě hoodně bavila, ale pořád si stojím za svým, že předchozí díly byly lepší. I tak kniha stojí za přečtení. Doporučuji všem, kdo rád čte erotiku.

07.03.2023 4 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Kniha je popsána jako naprosto strhující horor. Tak to vůbec. Za mě bych řekla, že je kniha spíše napínavý thriller.

Příběh rychle ubíhal, ale něco mi chybělo k tomu, abych se úplně začetla. Občas jsem se musela nutit k dalšímu čtení. Ale i tak musím říct, že jsem si knihu užila.

Příběh byl skoro celý o dvou kamarádkách, které svádějí předem prohraný boj s časem. Moc mě bavila cesta z nemocnice a všechny nástrahy co jim připravila.

Nejvíce ponořená do příběhu jsem byla, když se na „scéně” objevil Josh a Luis. Dvě odrostlé děti, co se snažily zachránit svět.

Kniha mi docela dost připomínala karanténu z doby Covidu, ale pandemie vztekliny byl super nápad.

Příběh byl snadno předvídatelný. Ram a miminku jsem držela palce celou knihu. ️

Hodnotím 2,5 ⭐️.. zamlouvalo by se mi více akce a třeba i více informací o nemoci.

01.03.2023 2 z 5

Polibek nesmrtelnosti Polibek nesmrtelnosti Alice Moon

Tuto sérii jsem měla v knihovně několik let a ani nevím proč jsem ji nečetla. Nakonec se mi série strašně dobře četla a celou jsem ji "zhltla" za tři dny. Knihy jsou takové tenké chuťovky s velkými písmeny.

Strany krásně ubíhají a stále se v příběhu děje nějaká akce. Nechybí tajemství, boj, láska, zápletka a ani nějaké to nadpřirozeno (upíři).
Knihy mi hodně připomínaly Upíří deníky a o to se mi to i více líbilo.

Hlavních postav bylo hafo.! A s žádnou jsem (k mému překvapení) neměla problém. Nejvíc se mi ale líbila May - pravá kamarádka, která si toho strašně moc prožila. Takovou kamarádku by měl mít každý.!
Příběh byl hlavně o Sáře a Dustinovi a jejich cestě k vysvobození, které samozřejmě skončí happyendem.

Doporučila bych tuto sérii pro nějakého nenáročného a mladšího čtenáře, který má rád trochu napřirozena. U této série si hlava krásně odpočine a nemusí se moc přemýšlet. Doporučuji.️

Věčná touha Věčná touha Alice Moon

Spoutáni osudem Spoutáni osudem Alice Moon