maličkán maličkán komentáře u knih

Neviditelné ženy Neviditelné ženy Jacky Trevane

Kniha se mi líbila, pěkně se četla. Ty příběhy už otázka druhá, kolikrát jsem se zamyslela nad potkávajícími ženami, co asi mají za starosti. Myslím, že nikde není na růžích ustláno, ale bohužel někdo té smůly má v životě méně, někdo více.

22.03.2016 5 z 5

Pamatuj na mě Pamatuj na mě Mary Higgins Clark

Jednoznačně za 5 hvězdiček. Další úžasná knížka od autorky. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

17.03.2016 5 z 5

Nepřítel v mé mysli Nepřítel v mé mysli Jill Hathaway

Příjemné oddychové čtení, řekla bych spíše pro mladší generaci. Nicméně i když již nejsem nejmladší, kniha mě zaujala a byla jsem zvědavá na pointu. A taky že překvapila.

14.03.2016 4 z 5

Smrt ve vlnách Smrt ve vlnách Veronika Černucká

Pár jednoduchých kriminálních příběhů - čteno cestou do práce ve vlaku.

14.03.2016 3 z 5

Za to mi zaplatíš! Za to mi zaplatíš! Petra Nagyová Džerengová

Více se zajímám o krimi a thrillery ale tato kniha mě dostala. Nemohla jsem se od ní odpoutat dokud jsem nedočetla. Velmi pěkně napsáno. Musím dát 5 hvězd.

08.03.2016 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Zatím nejlépe napsaná kniha o Holocaustu, ze všech, co jsem na toto téma četla. I když je to strašný příběh, v podání tohoto autora se nedala odložit, četla se jedním dechem.

03.03.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

První kniha od autorky, chytla mě hned od začátku (škoda, že jsem začala 8.dílem).Samozřejmě budu shánět předcházející díly. Děj byl napínavý, prolínání kapitolek z minulosti četbu pěkně oživilo.Eriku a Patrika jsem si hned zamilovala a už se těším na další příběhy.

23.02.2016 5 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Dobrý thriler, jednu hvězdu ubírám za zdlouhavé popisování potápěčství, protože toto téma mě nezajímá. Naopak pro toho, kdo se o to zajímá, mohlo mít kladný přínos.Styl psaní se mi líbí, určitě budu shánět další knihy od Mo.

14.02.2016 4 z 5

Oběť Oběť Martine Ayotte

Prvních 100 stran jedním dechem, pozastavila jsem se nad tím, zda je možné aby si oběť pamatovala od 2 let takové detaily. Nicméně psané moc dobře, neuvěřitelné se zdá být, že se toto vůbec může někde dít, takové hrůznosti od tak útlého věku.Trochu mi vadilo, že od poloviny se autorka až moc často opakovala v některých pocitech, proto jsem jednu hvězdičku ubrala.

08.02.2016 4 z 5

Případ smrtících snů Případ smrtících snů Jan Cimický

Pro mě velmi špatná volba, kdyby neměla knížka 100 stránek, tak se nedonutím ji dočíst.

03.02.2016 1 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Třetí kniha od autora a pravděpodobně poslední. Nevyhovuje mi styl hop sem, hop tam v samotných kapitolách, do půlky knihy jsem se v postavách ztrácela. Je pravda, že jsem nečetla díly popořádku (další přečtené: Švábi + Syn).Samotný příběh byl zajímavý, nečekané rozuzlení, ale dám přednost jednodušeji píšícím autorům.

29.01.2016 4 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Spisovatelka opět nezklamala. Zajímavé téma, příjemná hrdinka. Četlo se jedním dechem.

19.01.2016 5 z 5

Chladné ostří Chladné ostří Franziska Gehm

Příjemná tenoučká knížečka na jeden večer. Zajímavé, jak jednoduše by se nevinný člověk dostal do vězení. Stačí, když ho nějaká puberťačka obviní.

14.01.2016 4 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Spíš bych řekla, knížka pro mladé, ale přečíst se dala. Taková příjemná oddechovka na jeden večer.

11.01.2016 3 z 5

Pravdomluvní sedmilháři Pravdomluvní sedmilháři Sofie Králová

Tak třetí díl se mi líbil nejvíce. Sice tenká knížečka, ale zaujala. Aspoň měla spád a nebyly kolem toho příběhu zbytečný nudný omáčky.

07.01.2016 5 z 5

Srdcem proti rozumu Srdcem proti rozumu Tomáš Kristl

Zajímavé pokračování, přečteno za jeden večer, poháněla mě zvědavost, jak se vztah nové rodiny bude vyvíjet. Jak je vidět nic moc. Žádná procházka růžovým sadem. Tomáš si nepolepšil a Sofie to s Tomášem taky nevyhrála. Tak vlastně proč to všechno? Zbytečné.

07.01.2016 4 z 5

13. komnata milenek 13. komnata milenek Tomáš Kristl

Myslela jsem, že to bude román, koupila jsem výhodně všechny 3 díly. Včera jsem přečetla za večer tento a ještě skoro polovinu z druhého dílu. Čekala jsem něco jiného, ale pravděpodobně, že jsou slabé obsahově, se mi čtou dobře. Příběh autorů mě docela zaujal a jsem zvědava, jak se bude vyvíjet dál.

06.01.2016 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Moje první kniha od autora, četla se dobře, napětí, sympatické hlavní postavy. Určitě budu shánět další.

05.01.2016 5 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Nemám moc ráda historické knížky, ale toto nebylo vůbec špatné, prostě Lisa.

28.12.2015 4 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

Koupila jsem ji za pár korun ve výprodeji a opět jsem se přesvědčila, že i tam se dají sehnat výborné knihy. Od autorky byla tato moje první, ale nemohla jsem se od ní odlepit.Plná napětí, vzrušení a místy i mrazení. Prostě pro mně šitá jak na míru. Musím se poohlédnout po dalším thrilleru.

21.12.2015 5 z 5