Někdo se dívá

Někdo se dívá https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198434/bmid_nekdo-se-diva-198434.jpg 4 100 25

Některé dveře je lepší nechat zavřené. Stisknutí kliky vás může stát život... Nina si pronajme pokoj ve staré vile, kde společně bydlí několik studentů. To, co zpočátku vypadá jako lákavé dobrodružství, se brzy mění v noční můru. Z jejího pokoje mizí věci a Nina má pocit, že ji neustále někdo sleduje. Po velkém večírku najde na chodbě mrtvou přítelkyni spolubydlícího. Mohl se někdo cizí dostat do domu? Nebo se smrtelné nebezpečí ukrývá uvnitř?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

DTV Pocket Crime: Villa des Schweigens , 2011

Ennie
23.03.2024 4 z 5

Oddechový krimi thriller do kapsy s kapkou tajemna. Já jsem spokojená. Když chce člověk jednou za čas knižní jednohubku místo knižní bichle, tak neprohloupí, jestli sáhne po této knize. Skvělá na cesty do práce například...

Sammy.Boy
07.01.2021 3 z 5

Buďte ve střehu, protože NĚKDO SE DÍVÁ! Nenáročná víkendová četba na jedno použití, která je určená zejména mladším čtenářům. Člověk totiž nemusí být zrovna Sherlock Holmes, aby se dovtípil, kdo se za tím vším nakonec skrýval. Knížka je napsaná moc pěkně a hlavní hrdinka byla velice sympatická.

Arkagas
12.03.2020 2 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Pointou této knihy je, že si mladá studentka Nina sežene bydlení v jedné velmi zajímavé vile, jejíž majitel má všelijakou minulost - drogy, údajné ublížení na zdraví a velmi bohatý a vlivný tatínek.
Postupem času se Nině začnou ve vile dít zvláštní věci - ztrácí se jí její věci z pokoje, všude na ní číhají jakési nástrahy a dojde i na krev na stěně.
Po velké párty, které se účastní všichni obyvatelé vily je na chodbě nalezena jejich spolubydlící mrtvá a Nina je otrávena a odvlečena pryč.
Ukončení knihy možná skrývá určité překvapení, ale pro mne spíše zajeté klišé zhrzené lásky.

Kniha je řazena do kategorie thriller, ale myslím že se jedná o vyloženě o YA literaturu.
je to tenká kniha cca na 2 hodiny čtení, která neurazí, ale rozhodně ničím nenadchne :) 4/10

oblakaknih
31.05.2019 2 z 5

Upřímně jsem od této knihy neočekávala vůbec nic. Byla ale mnohem lepší něž kniha Chladné ostří.
Příběh nebyl ničím originální. Připadalo mi, že se autorka nemůže rozhodnout mezi hororem a thrillerem.
Postavy byly naprosto nudné a trapné. Bohužel mi nebyla sympatická ani jedna.
Četlo se to poměrně dobře, ale styl psaní je docela jednoduchý. Píše v krátkých větách…
Děj se nijak zvlášť nevyvinul, kniha byla předvídatelná.

Holanka
12.01.2019 3 z 5

Celkem příjemné odpočinkové čtení. Kniha nebyla špatná, celkem klasická předloha. Doporučuji, pokud si chcete zkrátit dlouhou chvíli čtením. :))

medlovice
19.01.2018 4 z 5

Byl to omyl, chtěla jsem knihu se stejným názvem , ale od jiného autora. Ale i tento příběh se studentského prostředí se mi líbil . Nová holka v podnájmu , zcela apatičtí spolubydlící a zajímavý konec, s myšlenkami zločince psané ve tvaru , kdy nejde poznat , zda se jedná o muže či ženu , udržují spád. A tenké knížky mám ráda.

Lioness01
15.06.2017 4 z 5

Na zacatku knihy jsem se dost bala, bylo to jako z hororu, vsechny ty veci a obliceje co videla za okny.. Byla to moc fajn knizka, jednoducha na cteni. Je to ale takovy typ knihy, na kterou vzpominat nebudete. Knizka jako delana pro nectenare.

Simončelí07
05.03.2017 5 z 5

Taková oddechová kniha, lehce se čte. Měla jsem to přečteno za pár hodin.

Teri_book
13.01.2017 5 z 5

Super!

Půca4
21.12.2016 4 z 5

Krátké, vcelku oddechové ale napínavé čtení. Každá postava něčím zajímavá, super zápletka a podezřívala jsem snad každého! Krásné 4 hvězdičky.

PierreGa
06.12.2016 5 z 5

Skvělá knížka, strašně mě bavila a přečetla jsem ji za dva dny!

kikibubu
26.08.2016 5 z 5

Knizka byla bombasticka. Podle komentaru jsem cekala nudu,ale naopak. Knihu jsem zhltla za vecer. Za me naprosti doporucuji!

RosaLucis
29.05.2016 3 z 5

Dobrá kniha která neurazí ale stačila přečíst jednou. Zajímavý neotřelý příběh ale něco mi tam přece jen chybělo.

Alka3
21.03.2016 4 z 5

Knížka se velmi dobře četla, byla zajímavá a napínavá... Poměrně dlouhou dobu byl okruh možných "pachatelů" poměrně široký, pořád se dalo spekulovat, kdo za tím stojí. Na cesty ideální.

Madlenkačte
08.03.2016 4 z 5

Přečteno za jeden večer, super, doporučuji. Celou dobu jsem podezírala někoho jiného, opravdu velké překvapení.

fis.rena
27.01.2016 3 z 5

Řadila bych určitě do sekce YA. Čtení na jeden večer,pro mě oddechovka.

Marselle
14.01.2016 3 z 5

Čtení spíše pro mládež. Jednoduchá, oddechová detektivka na jeden večer :-)

maličkán
11.01.2016 3 z 5

Spíš bych řekla, knížka pro mladé, ale přečíst se dala. Taková příjemná oddechovka na jeden večer.

Jirulle
04.01.2016 3 z 5

Taková oddechovka žánru, který mám ráda :-)

petrzel
06.12.2015 4 z 5

Kniha byla krátká , ale líbila se mi.

drogy dospívání

Ulrike Rylance