Makii Makii komentáře u knih

Holčička a cigareta Holčička a cigareta Benoît Duteurtre

To nebyl úplně můj šálek čaje.. Špatný výběr. Nemám ráda beznadějné příběhy.

05.02.2016 2 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Úžasný zážitek! Velmi dobrá detektivka, která určitě není primárně jen pro mládež. Věřím, že si ji s chutí přečtou i dospělí. Napínavá zápletka, až do konce jsem si nebyla jistá, jak to tedy bylo. Moc se mi líbí Flaviin humor, je krásně ironická. Můžu jen a jen doporučit, pobavíte se.

22.01.2016 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Opět velmi dobrá detektivka.. Tentokrát sice ne tak akční, ale přesto stojí rozhodně za přečtení. Otevřený konec mě nutí okamžitě se pustit do dalšího dílu. Hlavní hrdinové se skvěle vyvíjejí.

13.01.2016 4 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Nuda. Ale musím to přičíst i tomu, že jsem knihu začala číst hned po Učedníkovi od Hjortha, který pro mě byl naprosto výborný.
Magdalena nudná, místní policie úplně neschopná.. No nevím. Spíš takový románek, než pořádná severská krimi.

07.12.2015 2 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Tak tohle byla jízda! Skvělý a hlavně hodně napínavý příběh - musíte číst prostě pořád dál a dál (už kvůli tomu, že skončí děsně napínavá kapitola a pokračuje dalších třeba pět, než se dočkáte zase pokračování napínavé pasáže). Jinak - Harraldson mě asi fakt bude stát zdraví.. :D Chtělo se mi řvát pokaždé, když přišel na scénu.. A ten konec!! Musím prostě okamžitě sehnat Hrob v horách :)

30.11.2015 5 z 5

Spis Rosenherzová Spis Rosenherzová Jan Seghers

Jan Seghers mě opět nezklamal. Spolupráce Marthalera s mladou Annou mě bavila a doufám, že se s Marthalerem ještě potkají v dalších dílech. Já doporučuji, je to dobrá detektivka.

16.11.2015 4 z 5

Svým způsobem skvělý zážitek.. :) Sice nejsem tak zběhlá ve všech těch cizích výrazech, ale ani to tak nevadilo. Bylo to zajímavé, zkuste to.

27.10.2015 4 z 5

Partitura smrti Partitura smrti Jan Seghers

Opravdu dobrá detektivka. Někdy se autoři s dalšími díly pohoršují, ale Seghers se mi líbí čím dál více. I Marthalerův život se pěkně rozvíjí. Mohu doporučit a těším se na Spis Rosen-Herzová.

19.10.2015 4 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Další dobrá kniha od této autorky. Je to napínavé, děj rychle ubíhá... Co mě trochu zklamalo, je to, že už od začátku víte (minimálně tušíte), o co jde. Je to velmi lehce předvídatelné. To se mi u Läckberg předtím tak často nestávalo. Škoda.

02.10.2015 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Vynikající kniha! Nevím, co více dodat. Je úžasná, příběh je napínavý od začátku do konce, zápletky jsou výborně propracované, nakonec se čtenář dozví všechna tajemství. Jsem opravdu nadšená a knihu doporučuji úplně všem, bez rozdílu věku.

01.09.2015 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ani pořádně nevím, jaké z toho mám dojmy. Hlavní hrdina toho moc nenapovídal; bylo to celkově spíš depresivní, než naopak. Každopádně se mi líbilo vylíčení japonských reálií, popisy Tokia, jídel, přírody a taky vykreslení doby (60. léta - revoluce studentů apod.). Je to rozhodně velmi zajímavé počtení.

21.08.2015 3 z 5

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Pro mě mnohem lepší než "Příliš krásná dívka". Bylo to napínavé, příběh se mi líbil. I komisař Marthaler mi byl nějak sympatičtější. Ráda si přečtu další knihy od tohoto autora.

10.08.2015 5 z 5

Mrs. Poe Mrs. Poe Lynn Cullen

No, nebýt toho celkem překvapivého konce a doslovu, asi bych hodnotila kritičtěji. Minimálně do poloviny knihy jsem už byla alergická na spojení "žluté světlo plynových lamp" a "vlající cípy naškrobeného bílého čepce". Do té zhruba poloviny mi to přišlo opravdu slabé, na tyhle románky moc nejsem. Naštěstí se to pak docela zlepšilo. Dá se to číst.

06.08.2015 3 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Jak to, že mě tihle autoři tak dlouho míjeli? Výborná detektivka, napětí, dobrá zápletka, skvěle vykreslené hlavní postavy - co víc si přát? Těším se na další knihy od této dvojice.

04.08.2015 5 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Jsem nadšená. Přesně tenhle styl psaní a dobrodružství se mi strašně líbí, zasazení děje do 20. a 30. let je super. Sice jsem už trochu starší a proč po Vangovi pořád "jdou", mi bylo jasné od začátku, ale příběhu to nic neubralo. Ke konci mě trochu rozčilovalo, jak se hlavní postavy neustále míjí, ale nakonec to dospělo do zdárného konce. Využití reálných postav mě taky nadchlo. Prostě paráda!!

04.08.2015 5 z 5

Příběh Lucy Gaultové Příběh Lucy Gaultové William Trevor

Nejspíš ta nejnudnější kniha, jakou jsem kdy četla.

10.07.2015 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Luxusní!!! Tolik jsem se na Keplera zase těšila a opět mě nezklamal. Napětí od začátku do konce, poslední třetina čtena s husí kůží. Nemám slov. Knihu jsem si musela "dávkovat", aby nebylo za dva dny po všem :) Určitě doporučuji.

08.07.2015 5 z 5

Jak voják opravuje gramofon Jak voják opravuje gramofon Saša Stanišić

Skvělá kniha. Už dlouho se mi nestalo, že by mě něco tak rozesmálo a taky rozplakalo. Poslední dny taky nedělám nic jiného, než si "nastudovávám" válku v bývalé Jugoslávii, zkoumám místa na mapách, hledám fotky Driny... Jsem ráda, že jsem si zrovna tuhle knihu přečetla. A mohu ji jen doporučit.

30.06.2015 5 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Kniha se mi líbila, není to špatné čtení. I když ten úplný závěr mi přišel dost těžko uvěřitelný.

25.06.2015 4 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Kniha se mi líbila, je krásně tajemná, až strašidelná.. Akorát nevím - možná jsem jen špatně počítala..? Nějak mi ale nevycházely věky jednotlivých postav - jakože Jacobově mamince by muselo být při porodu cca 50 let..?? Ale možná že jsem byla jen nepozorná :) Jinak doporučuji.

08.06.2015 4 z 5