Makii Makii komentáře u knih

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Dobrá detektivka, líbila se mi. Ke konci sice už docela tušíte.. I to rozuzlení se odbylo nějak rychle. Ale přesto dobré čtení, mohu doporučit.

08.06.2015 4 z 5

Vraždy s monogramom Vraždy s monogramom Sophie Hannah

Neuvěřitelně zdlouhavé... Kdyby měla kniha okolo 150 stran, bohatě by to stačilo. Přiznám se, že rozluštění "záhady" na konci jsem už téměř nevěnovala pozornost. Za mě spíše zklamání.

25.05.2015 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Příšerná nuda, nebavilo mě to. Nebýt poslední třetiny knihy, tak by se v ní absolutně nic nestalo. První dvě třetiny mě jen utvrzovaly v tom, jak je mi hlavní hrdina nesympatický...

06.05.2015 2 z 5

Generál jeho veličenstva Generál jeho veličenstva Daphne du Maurier

Četla jsem na doporučení, ale není to můj šálek čaje.

06.05.2015 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Uuuuf, jako knihovnice bych tohle svým čtenářům asi doporučovat neměla - je možné, že už pak nikdy nepřijdou :) Krásné ilustrace.

14.04.2015 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Tak tahle byla super :) Zase ta stará dobrá Yrsa. Předposlední kniha se mi moc nelíbila, ale Plavba smrti stojí za to. Napínavé až do konce. Nějak jsem to úplně nevnímala, ale zdá se mi, že překladatel přešel k, nám asi příjemnějšímu, vykání mezi osobami, které se neznají. Mně to zas tak úplně nevadilo, když si předtím v běžném styku všichni tykali - když je to na Islandu běžné tak co. Knihu můžu jen doporučit.

30.03.2015 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Jedním slovem zklamání... Nejhorší kniha, jakou jsem zatím od této autorky četla. Od třetiny knihy jsem tušila, kdo je pachatelem, od poloviny už jsem to věděla, přesto jsem si říkala, že to tak určitě nebude, že by to bylo moc jasné. Bohužel. Velmi mě také zklamal překlad, některé obraty mi přišly opravdu divné, jinak skladba vět byla příšerná. Chápu, že ne mnoho lidí umí islandsky, ale překlad až z němčiny se někde musel projevit. Mám rozečtenou Plavbu smrti, tak doufám, že bude lepší :)

24.03.2015 3 z 5

Bílý tygr Bílý tygr Aravind Adiga

Zajímavá kniha... Jak se z věrného bezúhonného řidiče může stát podnikatel. Taky jedna z cest. Zajímavé informace o životě v Indii.

24.02.2015 3 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Pohodové čtení, není to špatné. Jen mě trochu mrzelo to množství překlepů... :/

03.02.2015 3 z 5