Makii Makii komentáře u knih

Spokojenost. Příliš nevyhledávám české autory, ale tenhle skvělý výběr mě donutil se nad tím trochu zamyslet a dát někomu občas šanci. Tak dvě tři povídky byly slabší, ale jinak paráda.

31.08.2017 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Za mě dobrý. Líbilo se mi to. Tuto dobu je potřeba pořád připomínat. Knihu rozhodně doporučuju, čte se to samo.

31.08.2017 4 z 5

Trvalo mi to. Dlouho. Ale řekla jsem si, že to třeba nějak skončí, že to nevzdám. Skončilo to... A nic. Tedy alespoň pro mě. Ale té cesty, která k tomu konci vedla, nelituji. Kafka na pobřeží se mi líbila víc. I tady se mi nejvíce líbily pasáže z minulosti. A málem jsem zapomněla - nejvíce mě oslovil doslov.

29.08.2017 3 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Duo autorů mě opět nezklamalo. Knihu jsem přelouskla velice rychle, je napínavá. Odhalit pachatele nebylo zrovna jednoduché. Osudy hlavních hrdinů se opět dobře vyvíjí. Za mě vše dobré, až na ten závěr - byl hodně předvídatelný.. Ale budiž. Těším se na pokračování.

09.05.2017 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Zajímavá kniha. Moc toho ve mně nezanechala, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla.

21.04.2017 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Z trilogie mě bavila nejméně. Nemělo to takový spád, zločin byl dost těžko uvěřitelný. Současný osobní život hlavního hrdiny už mě poněkud otravoval. Ale jako detektivka určitě neurazí.

07.03.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Dvě třetiny knihy byly naprosto výborné! Má to spád, je to velice napínavé, trochu jsem se i bála. Mohl to být velice luxusní thriller - nebýt toho závěru.. To prostě nemohli pachatele normálně zatknout?? A odpustit si tak překombinované honičky a podivnosti? To mě dost zamrzelo. A navíc, tolik chyb v textu jsem vážně nečekala. Záměny hodin x vteřin, spousta překlepů a dokonce hrubé gramatické chyby?!? Ale i tak je to opravdu velice dobrá detektivka! Líbila se mi.

09.01.2017 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Kniha je napsaná dobře, pěkným jazykem, popisy přírody a historie jsou výborné. Ale příběh je pohádka, hlavní hrdina nudný a motiv ke zločinu je vyloženě nesmysl. Za mě ne.

28.12.2016 2 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Tak já nevím. Těšila jsem se moc. Ale nakonec mě kniha moc nebavila.. :/ Přišlo mi to takové polovičaté, moc jsem to asi ani nepochopila. Oproti předchozím dvěma zklamání, laťka byla nastavena velmi vysoko.

21.11.2016 3 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Další super příběh mé oblíbené hrdinky Flavie. Napínavá detektivka, i když tentokrát se snáze předvídatelným koncem. Rozuzlení přišlo dost náhle a byla to taková rychlovka. Ale jsem spokojená, kniha se mi moc líbila.

18.10.2016 4 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

Konečně! Snad nikdy jsem nečetla nic tak strašně dlouho.. :( A mrzí mě to, protože Irvinga miluju, četla jsem od něj všechno. Na knihu jsem se těšila, ale nenadchla mě. Jak se zdá, Irving už mě nepřekvapí, vykrádá sám sebe. Musím ale také připustit, že patřím spíš do fanklubu "Pitné kúry", "Svobody medvědům", "Hotelu New Hampshire" apod. - tzn. jeho starších věcí. U kterých jsem se ohromně bavila. U této knihy jsem se bohužel spíš nudila.

19.09.2016 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

!!! Tak tohle bylo ono! Skála mě dostala a říkala jsem si, že něco tak povedeného jsem dlouho nečetla. A s čistým svědomím můžu říct, že Muž z ostrova Lewis je ještě lepší. Tohle se mi nějaký čas už nestalo - husí kůže, mrazení v zátylku, pláč, vytřeštěné oči hrůzou, pusa otevřená dokořán, šok... No ještě že mě při tom čtení nikdo neviděl! :) A navíc jsem do poslední chvíle vůbec netušila, kdo by mohl být pachatelem. Kratičká poznámka v doslovu potom ještě korunovala tuhle skvělou jízdu. Jsem nadšená, přečtěte si to.
Akorát - škoda, že na začátku knihy nebyla výslovnost gaelských slov jako v prvním dílu. Každopádně tohle příběhu nic neubralo ;)

04.07.2016 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Další výborná věc od mé oblíbené autorské dvojice. Hodně drsné a kruté. Příběh je napínavý, čte se to samo. Další perfektní vývoj hlavních postav, o každém se opět dozvídáme něco nového. No - i když "perfektní" ten vývoj zase tak není... Jsem strašně zvědavá na další díl. Tenhle můžu rozhodně jen a jen doporučit.

20.06.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Nevím, nebylo to úplně ono. Bohužel jsem "Dívku, která spadla z nebe" četla již před nějakým časem, tak jsem si nevybavovala detaily, ale v této knize mi přišla Marian trochu nesympatická, naivní.. Přesto to není špatné, to ne. Přečtěte si to a uvidíte :)

03.06.2016 3 z 5

Naprosto skvělá kniha! :) Jsem už sice odrostlejší, ale příběh a ilustrace mě nadchly. Je to krásně vtipné, Hilda je bezvadná. Doporučuji všem, bez rozdílu věku.

27.05.2016 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Není to úplně špatné. Na duchařiny sice moc nejsem, ale tohle bylo příjemně napínavé, až strašidelné. Přiznám se, že knihu jsem četla jen ve dne, nejen proto, že bydlím sama :) Kniha mohla být kratší, nebo nevím - ale ke konci už mě dost rozčilovalo, jak se nic neděje (nebo se spíše děje pořád to samé). Něco objasněno bylo, něco ne... Ale tak co, když na Islandu věří na duchy, já jim to neberu :)
+ musím souhlasit s Flyte ohledně překladu. Ale Yrsu jsem zažila přeloženou už mnohem hůř, takže tohle ještě šlo.

02.05.2016 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Rozhodně lepší než první díl s Flintovou.. Hodně napínavé, vážně mě to bavilo. Ale konec mi už přišel hodně přitažený za vlasy, vysvětlení dost chabé. Lacey mi je nesympatická už o trochu méně :) Každopádně Joesburyho "zaláskování" mi přijde poněkud dětinské. No nic, snad už si to ti dva v příštím díle konečně vyjasní.

26.04.2016 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

No, co dodat... Na to, jak jsem se hrozně těšila, až se do knihy pustím, tak mírné zklamání. Jasně, je to Adler Olsen, takže myslím, že i na 3 hvězdy to stačilo :) Ale - čekala jsem od něj tak trochu více. Už Marco byl na hraně.. První třetinu knihy se vyloženě nic nedělo, přišlo mi, že místo napínavé detektivky čtu spíše humoristický román. Postupně se to sice trochu rozjelo, ale přesto to nebylo úplně ono. Rozuzlení sice dobré, ale cesta k němu hodně naivní, jednoduchá.. No a úplný závěr - tak to bylo přes čáru :D Jak od Steelové...

02.04.2016 3 z 5

Skála Skála Peter May

Zase něco trochu jiného. Kniha mě pohltila, i když o vyšetřování vraždy šlo tak trochu až na posledním místě. Ale sledovat osudy hlavního hrdiny bylo naprosto skvělé, od dětství až po současnost. Rozuzlení bylo překvapivé. Nejvíce mě asi bavily reálie o ostrovu, o tradicích, historii apod. Dozvěděla jsem se mnoho nového. Je to výborně napsané, určitě mohu doporučit.

29.02.2016 4 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Nebylo to úplně špatné. Ale pro mě bylo například dost těžko uvěřitelné, že by londýnští policisté potřebovali zasvětit do vražd Jacka Rozparovače, jakoby o něm předtím nikdy neslyšeli... Vyšetřovatelka Flintová mi není příliš sympatická. Některé pasáže se mi do probíhajícího příběhu úplně nehodily.. Ale příběh dobrý a rozuzlení docela překvapivé. Zkuste to.

16.02.2016 4 z 5