Makii Makii komentáře u knih

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Čte se sama, je to hodně jednoduché. Poměrně průměrná detektivka, ale neurazí.

29.04.2019 3 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Milý příběh :) Jen škoda, že mapka údolí na začátku nebyla lépe propracovaná.

22.03.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zvláštní. V rámci svého žánru bych řekla úplně super. Samozřejmě děsivé, syrové, varující... Ale asi jsem čekala trochu víc :) Seriál jsem neviděla a ani nemám v plánu. Výborný je úvod, v němž autorka vysvětluje, že knihu vlastně psala v Západním Německu v roce 1984. To je nutné vzít v úvahu.

15.03.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

"...nikdy nikomu záměrně neublížil a všechno, co kdy udělal, dělal kvůli rodině..." Skvělý příběh s hlavním hrdinou s pružnou páteří. Ale přesto, nesoudíte, někdy spíše sympatizujete, jindy nikoli. A přemýšlíte, co byste udělali vy. Tragikomické, avšak nefér smutně končící vyprávění jedné rozvětvené rodiny a ostatních, které musím jen a jen doporučit. Líbilo se mi velmi.

12.02.2019 5 z 5

Není moře jako moře Není moře jako moře Markéta Vítková

V podstatě na základě přečtení této knížky plánuji navštívit moře v Polsku :) Moc pěkná kniha pro děti plná nových zajímavých informací.

08.02.2019 5 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Moc krásný příběh o přátelství. Navíc se z knihy i doslovu dozvíte mnoho zajímavých věcí.

08.02.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Nebýt poslední třetiny knihy, dala bych jen jednu *. Je to pořád dokola, nuda, na jedno brdo. Přesně víte, jaká bude skladba knihy. *Možná trochu spoiler* Stane se zločin, vrazi (samozřejmě opět pošuci) jsou vám představeni hned na začátku, do toho vsuvka, kdy se Erice něco stane (přemůže v klidu dva chlápky, ale pak je 2 měsíce na neschopence??), vrací se do akce, nesmí chybět kapitola, kdy jsou na ni její nadřízení oškliví (zase stejná písnička o byrokracii), ona "se třese vzteky", ale samozřejmě to ustojí, i když je jako vždy drzá a nesnesitelná... Následuje vyřešení případu, tentokrát fofrem asi na deseti stranách... Chtělo by to rozhodně změnu, nebo se s Erikou už konečně rozloučit.

25.01.2019 3 z 5

Dominika Dominika Jaroslav Konáš

Líbilo se mi to. I když se mi kniha nečetla moc dobře. Jak to říct.. Použiji oblíbené přirovnání mojí mamky: "Ta slova byla jako krabice". :-D Ano, zvláštní, ale tak nějak mi to připadalo. Nešlo mi to do hlavy, do pusy... Doufám, že autor nezůstane jen u téhle jedné. Je to něco trochu jiného a to je dobře. K mým nejoblíbenějším knihám patří trilogie "Pohřebiště zapomenutých knih" od Zafóna, takže já jsem si četbu užila. Moc se mi líbí grafické zpracování knihy. Za mě 3,5* a doporučuji.

08.01.2019 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Neurazí, nenadchne. Jednoduché čtení, předvídatelné a mnoho situací dost nepravděpodobných.

30.12.2018 3 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Skvělá kniha! Opravdu. V detektivce moje první setkání s africkým kontinentem. A rozhodně nelituji. Výborně popsaný osud a pohnutky každého hlavního hrdiny, překvapivé a napínavé rozuzlení. Tohle by si bezesporu zasloužilo pět hvězd, ale nemohu. Nemůže za to příběh, snad ani překlad... Ale přes to obrovské množství překlepů a hrubých chyb se nepřenesu, bohužel. Jinak příběh za 5*.

13.12.2018 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dala bych snad i méně, ale musím se přiznat, že tohle je první kniha v životě, kterou jsem četla tak nějak "napůl". Pozorně asi do 70. strany a pak už pouze pár stran zhruba po každých padesáti, kam jsem zrovna nalistovala. Autor žije nejspíš v domnění, že čím více brutality a popisů mučení, tím lepší detektivka. Tak to bohužel, spíš naopak. Méně je někdy skutečně více. Bylo mi z toho zle. Ani ten sloh mě úplně nenadchnul. Nelíbilo se mi to.

04.12.2018 2 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Velmi snadno předvídatelné "propletení" osudů hlavních hrdinek neubírá až tolik na celkovém dojmu. Kniha se mi líbila, při vyprávění z Indie mi bylo nedobře, až zle.

26.11.2018 4 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

I když jsem se snažila si před čtením knihy něco málo o události 518 zjistit, na tohle jsem rozhodně připravená nebyla. Literárně je to skvost s bravurním překladem. Obsah ale děsí. Zajímalo by mě, jestli se mi dostane od autorů z Asie někdy do ruky i něco veskrze pozitivního. Knihu doporučuji velmi, ale pro pozorného nepřecitlivělého čtenáře. Jsem na ledacos z literatury zvyklá, ale zlé sny se mi nevyhnuly.

15.11.2018 5 z 5

Chrudošův zvěřinec Chrudošův zvěřinec Chrudoš Valoušek

Pro děti nepoužitelné.

14.11.2018 odpad!

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další velmi dobrá detektivka od Bryndzy. Ale... začíná se to trochu moc opakovat. Šílenec, sériový vrah, vidiny... Chtělo by to trochu něco jiného. Erika byla ze začátku sice trochu nesnesitelná, tak nám ji autor chce asi trochu polidštit tím, že "se jí v očích neustále lesknou slzy". Je sentimentální a pláče poměrně často. na to, jaká byla v prvním díle, poněkud rozdíl. Ale ano, je to napínavé, velmi čtivé. Jako detektivku určitě mohu doporučit.

02.11.2018 4 z 5

Záhadná smrt na venkově Záhadná smrt na venkově T. E. Kinsey

Velmi, velmi, velmi jednoduché čtení. A taky nuda.

29.10.2018 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Podle mě se autor zlepšuje. Nebo překladatel.. :D Prostě každý díl je čím dál lepší. Tentokrát se mi velmi líbila i skladba vět, vše bylo napsáno velice pěkně. Děj je super, škoda rychlého konce, možná až moc, a pro mě nepříliš uvěřitelné.. Ale jinak super čtení. Fosterová začíná být sympatičtější :)

02.10.2018 5 z 5

Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů Město mezi zelenými kopci - Antologie povídek českých autorů * antologie

Moc pěkná povídková kniha na letní den. Výborná Mornštajnová, nezaměnitelný Stančík, klasický Goffa, Urban... Dost slabý Viewegh. A ostatní autoři pro mě noví a mile překvapiví. Doporučuju.

02.10.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Nemám slov. Nechápu, jak mohla taková slátanina vůbec vzniknout. Je to výsměch všem fanouškům krimi. Pomyslnou "třešničkou na dortu" je příšerný překlad, nesmyslné věty a gramatické chyby téměř na každé stránce. Silně nedoporučuji.

11.09.2018 odpad!

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Od A až do Z jedna veliká pohádka plná dobrodinní, lásky a happy endů :) Těžko uvěřitelné, že čtrnáctiletý kluk nevydrží pár hodin doma sám a musí na něj dohlížet někdo při psaní úkolů.. Stejně tak, že v podstatě dělá novinářskou práci za svého "strejdu". Je to poměrně nudné (děj), ale velice dobře napsané, opravdu krásný jazyk a brilantní humor.

04.09.2018 4 z 5