MagdaFish MagdaFish komentáře u knih

Velká svačinková bichle Velká svačinková bichle Pája (p)

190 svačin v jedné knížce? Kdo by odolal. :-) Ale vážně. Pro všechny, kdo se potýkají s věčnou otázkou, co zabalit sobě do práce a děckám do školy za sváču, je tahle bichle jasná volba. Inspirace je tu nepřeberně. Jednu malou nevýhodu ale má, a autorky na ní upozorňují už v úvodu: je určena pro zcela zdravé jedince. Pokud máte alergii či intoleranci na potraviny (celiakie, mléčné výrobky, oříšky, ryby), tak ne. Nicméně se vždycky můžete kochat krásným zpracováním.

18.12.2020 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Hustá knížka! Fakt že jo! Téma jsem už znala z Nininých přednášek, ale číst to černé na bílém je jiný kafe. Neskutečně silné výpovědi lidí ze všech vrstev společnosti. Vřele doporučuji k přečtení.

14.12.2020 5 z 5

Načmáranec Načmáranec Serge Lehman

Velmi povedené. Jak už bylo napsáno v předchozích komentářích, propojení těch dvou dějových linek je poněkud neobratné. Čekáte se zatajeným dechem na gradaci příběhu ... a najednou zjistíte, že to vlastně byla jen předehra k úplně něčemu jinému. Dějová linka č. 2 je navíc docela odfláknutá a na rozdíl od prvního příběhu není nijak vysvětlena. Skoro to vypadá, jako by autory příběh už nudil, tlačil je termín, nebo něco podobného, a tak šup šup, musíme to uzavřít, děj se co děj. :-)
Přesto dávám plný počet, už pro tu deštivou Paříž a kresbu vůbec.

24.11.2020 5 z 5

Harmonizace čaker Harmonizace čaker Pauline Wills

Jedna z nejlepších, nejsrozumitelnějších a nejpřehlednějších knih o čakrách, které jsem kdy četla.

07.09.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Krásně a čtivě napsané memoáry bývalé první dámy. Michelle Obamová by mohla být příkladem amerického snu. Její život i kariéra jsou fascinující sami o sobě, není to jen manželka bývalého prezidenta. Vřele doporučuji k přečtení.

09.08.2020 5 z 5

Warcraft: Pouta bratrství Warcraft: Pouta bratrství Chris Metzen

Já vám nevim... Přišlo mi to strašlivě vypulírované až sterilní. Možná ta vypíglovanost celého světa, (tam snad ani zahozenej ohryzek neznají) odpovídá hernímu prostředí. Nevím, hry neznám, ale v komiksu to strašlivě bilo do očí. Ani ty bitvy nebyli žadná sláva, dramatičnost veškerá žádná ... Nic moc, no.

29.07.2020 3 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

Spíš pro skalní fanoušky. Člověk, který zná svět asasínů a templářů zběžně nebo vůbec, musí v ději zákonitě plavat. Jinak ale vzpomínkový příběh ze Salemu se poved.

25.07.2020 3 z 5

Kuchařka pro nekuchařky Kuchařka pro nekuchařky Gisela Krahl

Spíš pro pokročilejší kuchaře/ky. Autorka hází hrstě tam, špetky sem a ten, kdo trvá na přesné gramáži z toho musí mít hlavu v pejru. :-)

12.06.2020 4 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

Dosavadní díly: I k Sáze jsem se dostala čirou náhodou a jak už to tak bývá, chytla mě a nepustila.
Takové krvavější a nahatější Star Wars to jsou, bych řekla. :-)
Nemá cenu plakat nad množstvím mrtvých. Tohle je příběh jedné rodiny uprostřed války a válka prostě je svině, co si nevybírá. Líbí se mi fantazie tvůrců, kterou ti dva očividně nijak nekočírují. Takže jsou zde obydlené komety, medúzovité kosmické lodě s vlastní vilkou, roboti ve fracích, sexy pavoučice- zabiják ( vlastně spíš její halucinace), kočky faraonky, co fungují jako detektory lži. No a všechny ty trable s nájemným vrahy, tajnými službami a investigativními novináři ( plus pár těhotenství k tomu) dala do pohybu jedna harlekýnka, kterou napsal kdysi jeden kyklop, aby měl prachy na rozvod s manželkou, která vypadá trochu jako klíště.
Desátý díl má vyjít letos, tak doufám, že BB art nezůstane pozadu a české vydání bude cobydup.

10.06.2020 5 z 5

V první linii: Armádní generál Petr Pavel V první linii: Armádní generál Petr Pavel Vladimír Mertlík

Hezky zpracovaný životopis. Souhlasím s ostatními komentáři ohledně zbytečně použitého křídového papíru; kdo má tu bichli tahat v tašce. :-) A rozhovory by mohly jít víc do hloubky. Ale jinak dobré.

23.05.2020 4 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek II Conan z Cimmerie. Svazek II Luc Brunschwig

Nemám slov! Tohle zpracování Conanových povídek je doslova dechberoucí. Při srovnání americké a francouzské adaptace Dcery Pána mrazu nemůžu než dát té francouzské plný počet bodů. Tahle verze je smyslná v pravém významu toho slova. Gradace příběhu ( který je sám o sobě vlastně prostinký) se stupňuje a těsně před koncem je až téměř k nesnesení. Závěrečné rozuzlení se nechá přirovnat ke klidnému deštíku po zuřivé bouřce.
Stíny měsíční záře i Šarlatová citadela svým zpracováním tak nehrají na city, ale jsou to poctivé Conanovky, a jejich vizuál ( u Stínů měsíční záře přece jen víc) je potěchou pro oko.

10.05.2020 5 z 5

Zelené pokoje Zelené pokoje Ferdinand Leffler

Krásné, přehledné, poučné ...

06.05.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Není to špatné... Jen tomu chybí to "něco", co odlišuje oddychové čtivo od fakt dobrý knížky. Možná tomu chybí větší tah na branku? Možná se v příběhu motá až moc postav? Možná to lehké klouzání po povrchu? Každopádně zkusím od autorky přečíst něco dalšího.

05.05.2020 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Celá série: Na hororové příběhy moc nejsem a Zámek a klíč jsem začala číst spíše na opakované doporučení kolegyně, ale... WOW! BOMBA! ÚŽASNÝ! Tak kompaktní, celistvý a do posledního detailu vymazlený příběh jsem snad ještě nečetla. Šest hvězdiček z pěti. :-)

28.04.2020 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Jakožto Bondova skalní fanynka jsem se těšila, že si konečně přečtu začátek příběhu 007. No ... přečetla jsem ... :-) Přimhouřím oči, že příběh je naivňoučký a poplatný době, že Bond má víc štěstí než rozumu a že se chvíli chová jako namachrovanej šovinistickej blb a chvíli jak zamilovanej študentík (zdravíme Boba St Claira!). Ale prostě ne. Radši si počkám na poslední Craigovku.

23.04.2020 2 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Slovy barona z Gorceny: "Byl to šílenec, nicméně génius." Žít, nebo pracovat s Jobsem bylo asi peklo, ale dokázal dostat z lidí to nejlepší. Škoda, že mu jeho zkreslené vnímání reality a totální ignorace toho, co se mu nelíbí, tak zkrátilo život.

20.04.2020 5 z 5

Při práci Při práci Annie Leibovitz

Krásná a srozumitelná kniha i pro naprostého fotografického laika, jako jsem já. :-) Ale těch překlepů a tiskových chyb. Hlavně v datech. Pokud by taková Nicole Kidman natáčela Eyes Wide Shut v roce 1977, tak je to na žalobu! (Správně je samozřejmě 1997). Atd, atp. Tak renomované nakladatelství jako je Argo, si prostě odfláknuté korektury nemůže dovolit!

30.03.2020 4 z 5

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

Od Susanny Kubelky podle mě nejlepší kniha. Děj je sevřený, autorka se nijak nerozkecácá, na rozdíl od takové Ofélie, co se učí plavat. Mile starosvětské, odpočinkové ... prostě oddychovka ideál.

12.02.2020 5 z 5

Grace Kellyová Grace Kellyová Wendy Leigh

Drbárna na entou ... :-/

21.01.2020 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

On mi někdo instaloval do bytu, brejlí, kabelky kameru? Tohle je přece můj životopis, černě na bílém namalovaný! Krásné a vtipné. Vřele doporučuji pro každého knihomola se slabostí pro křeslo, deku a čaj. :-)

21.01.2020 5 z 5