Zelené pokoje

Zelené pokoje https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424783/bmid_zelene-pokoje-FZA-424783.jpeg 5 21 6

Jak můžete proměnit svou zahradu, aby byla intimnější a útulnější? Jaké ověřené postupy a architektonické triky a prvky využít, aby vám přinášela radost každý den v roce? Nechte se inspirovat! Zahrada nám dokáže zprostředkovat jedinečný kontakt s přírodou, stínem nebo světlem — ale zejména je to bezpečné místo setkávání s našimi nejbližšími a také místo, kde můžeme být sami se sebou. Zodpovědně a vědomě naplánovaná zahrada nám navíc umožní pozorovat postupnou proměnu místa a vtahuje nás do svého vlastního času. Zakladatel ateliéru zahradní architektury Flera Ferdinand Leffler přirovnává jednotlivé části zahrady z hlediska funkce k místnostem v domě, vysvětluje nám podstatu těchto zelených pokojů a nabízí možnosti, jak je využít, aby naše prožitky strávené mezi stromy, květinovými záhony, vodní plochou a terasami byly co nejpříjemnější a nejintenzivnější. Kniha nás seznámí mimo jiné s příběhy pěti vybraných zahrad, na jejichž proměně se Ferdinand Leffler spolu s jejich majiteli podílel. Nabízí také praktické tipy a osvědčené postupy, které může při kompozici a zakládání zahrady využít každý.... celý text

Daenerys.Tar
13.05.2023 3 z 5

Informace v knize mi přišly dost obecné a mnoho konkrétních rad jsem se zde nedočetla.

knihyKeMne
13.07.2021 5 z 5

Autor, kterého jsem dříve neznala, a který dokáže zaujmout. O zahradách píše s nesmírnou láskou. Stejně tak působí fotografie, které často chtějí pouze vyjádřit určitou náladu, než aby knihu doprovázely prakticky.

Základem knihy je pohled na jednotlivá zahradní zákoutí jako na pokoje. Trochu rušivě to vyznívá, když autor tuto terminologii už od začátku důsledně užívá, zatímco vysvětlení daných pojmů se dočkáme až v druhé třetině knihy.

Oceňuju hlavně konkrétní ukázky zahrad spolu s povídáním, jak vznikaly, a praktickou část ke konci zabývající se konkrétními návrhy osázení. Samotná stěžejní část, tedy popis "pokojů", je na můj vkus příliš stručná a nekonkrétní. Představuje několik ukázek pro inspiraci uspořádání "pokoje", rozhodně ale ne všechny.

Celkově je to ale pozoruhodná kniha.

sporran
20.06.2020 3 z 5

Pěkné fotografie, pěkná zákoutí. Vše navazuje na díly odvysílané v TV vloni. V první knize jsem si "početla" více.

MagdaFish
06.05.2020 5 z 5

Krásné, přehledné, poučné ...

Ales04
22.12.2019 5 z 5

Krásně zpracované

dawson321
19.12.2019 5 z 5

Na fotografie bohatá kniha nabízí vše o zahradách a jak je jednotlivě členit. Pro všechny, kdo se zajímají o zahradní architekturu nezbytná kniha!

Ferdinand Leffler
česká, 1978