LucyBooks LucyBooks komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Skvělé pokračování! Možná ještě lepší. Kniha měla grády. Moc se mi líbil v knize i Chaol a fandila jsem jim. Nebudu radši spoilerovat. Jen to co se stalo...to.. mě zničilo..prooč ? A ten konec ? Bomba! Těším se na třetí díl :-)

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Opět krásné pokračování. Nemohla jsem se dočkat až kniha vyjde. Kniha byla zajímavá, měla napětí. Kapitoly psané z pohledu Mare a Cameron byly skvělé - zajímavé vidět pohledy různých postav. Konec mě zničil. Jsem zvědavá na další díl.

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Příběh jsem si zamilovala. Krásně se četl, napínavý :-).

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Super oddechovka na léto :-) .

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Kniha se mi líbila. Catherine i Šprým byli super. Catherine jsem chápala. Jen jsem stále doufala ve šťastný konec :-(.

Selekce Selekce Kiera Cass

Super YA kniha, která je neotřelá. Hlavní hrdinka sympatická, ale i ostatní (Maxon...) :-) Přečteno za jeden den.

Koruna Koruna Kiera Cass

Nejslabší díl z celé série. První tří díly byly nejlepší.

13.01.2018 4 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Hezká knížka, kterou doporučuju každému. Donutí se zamyslet.

Dvojí život Dvojí život Katie Gutierrez

Dlouho jsem váhala, zda se do knihy pustit, protože mě některé hodnocení spíše odrazovalo, bála jsem se, že kniha bude vleklá, což se mi chvílemi potvrdilo. Zhruba v polovině jsem si říkala, že by se kniha dala zkrátit. Kromě toho se mi ale moc líbila a za mě je to velmi zajímavá myšlenka i téma. Také se mi líbilo zpracování psychologie postav, to bylo dle mého kvalitní. A v neposlední řadě mě nadchl popis Mexika. Konec mě dostal. Takže až na občasné vleklé pasáže a protahování děje, doporučuji.

25.01.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Od této knihy jsem neměla moc velká očekávání, protože jsem předpokládala, že to bude spíše oddechové čtení bez větší zápletky. A přesně to kniha splnila. Jakmile jsem se začetla, tak měla kniha konečně i větší spád a bavily mě určité pasáže a hlášky. Doporučuji tuto knihu, pokud očekáváte nenáročné čtení.

23.01.2024 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Přečteno v rámci povinné četby, i tak bych si knihu přečetla. Film jsem neviděla, takže nemohu porovnávat, ale na můj vkus by zde mohly být nějaké části více rozvedeny. Jinak jsem nečetla Želary, věřím, že tomu poté člověk rozumí ještě více. Hodnotím kladně.

05.02.2022 4 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Tato kniha pro mě byla dárek. Normálně bych si přečetla až po dočtení celé série.
Primárně poskytuje rady jak psát sexuální scény. A dále je spíše pro fanoušky série Cizinka a dalších knih od autorky. Nebo jako reklama pro ty, kteří knihy neznají.
Knížka nebyla vyloženě špatná, ale pro mě nic moc zajímavého.

28.01.2021 3 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Jsem moc ráda, že se mi knížka dostala do rukou. Tento příběh z prostředí mladých lidí, hlavní 18 leté hrdinky Niky, která byla stejně stará jako já, mi velmi sednul, možná i proto.
Četla se mi skvěle a ohromně rychle.
Je to takové milé oddechové čtení, ale i přesto, zde byly vážné věci. Všechny postavy mi byly sympatické.
Nemám co vytknout, jsem nadšená, po dlouhé době pro mě zase top knížka. I když možná některé části byly až moc pohádkové to knížce vůbec neubírá na kvalitě. Nelze jinak než doporučit. Určitě si přečtu i další knihy od této skvělé autorky.

10.08.2020 5 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Líbí se mi ta myšlenka a věřím, že něco na tom, že terapie sdílením pomáhá bude.
Osobně jsem ráda, že knížka byla z knihovny, měla jsem ji přečteno opravdu rychle.
Pravda je, že to vše je na Instagramu, ale není špatné mít i papírovou podobu. Asi bych to úplně nehodnotila jako knihu, nějaké "dílo". Čistě pro odpočinek proč ne.

12.05.2020 4 z 5

Musím říct, že na knížku jsem byla natěšená, ale bohužel mě zklamala, čekala jsem od ní víc.
Určitě je autorčino poslání důležité, chápu to a měla nelehký život, ale některé věci mi tam úplně neseděly. Jsem ráda, že jsem zkusila i více moderní poezii. Za mě takový průměr.
Pro mě osobně je pořád lepší třeba Atticus, tam toho cítím mnohem víc .

12.05.2020 3 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Knížka byla dárek a líbila se mi už jen svou kouzelnou obálkou. Ovšem příběh byl ještě krásnější, čekala jsem spíše oddechovku, ale knížka má v sobě svoje kouzlo, něco víc. Postavy mi byly sympatické a sledování jejich osudů bylo pro mě velmi zajímavé. Také se mi líbilo, že se autorka nebála zajít i k smutným tématům. Zkrátka ke všemu co život přinese. Neumím si představit lepší místo, kde by se měl děj odehrávat než v knihovně.
Za mě moc povedená knížka, která se mi četla moc příjemně. Knížka taky tak trochu o tom, že naše sny nedočkají a mají se plnit ❤.
Jedinou drobnost mám k překladu, některé chyby byly rušivé a ubírají zbytečně na kvalitě příběhu.
Doporučuji!

08.05.2020 5 z 5

Hřích první noci Hřích první noci Jana Pronská

Normálně historické knihy nečtu, ale této nelituji.
Četla se mi velmi rychle, postavy se mi zalíbily a i střídání pohledů postav.
Opravdu velmi nenáročná knížka na odpočinek. Jsem ráda, že čas od času si také přečtu české autory, když jsou tak šikovní.
Doporučuji.

25.04.2020 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

O knize jsem dříve slyšela, takže jsem se na ni těšila, ale dostala jsem pro mě osobně zklamání. Nějak mě děj nezaujal a to to je asi ten hlavní problém, musela jsem se do ní spíše nutit.
Možná se mi kniha bude líbit v jiném věku.
Ovšem věřím, že se můžeme někomu líbit.

29.03.2020 3 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Do knížky jsem šla bez jakýkoliv očekávání, čekala jsem jen nenáročnou oddechovku, u které mi bude stačit jen jeden díl, ale konec mě nalákal na druhý.
Byla jsem poměrně mile překvapena. Kniha kromě spousty sexuálních scén dokáže nabídnout i víc, zápletku, což u takových knih zas tak často není.
Mou pochvalu má i za to, že se mi četla snadno a lehce, kapitoly ubíhaly sami.
Jednu ☆ si nechávám kdyby byl lepší další díl.

06.02.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji na jeden zátah, vyloženě jsem si u ní odpočinula, ale čekala jsem větší wau efekt, možná je to více u prvního dílu, který jsem ještě nečetla. Za mě fajn počtení, neurazí, někdy úsměvně komické situace. Autorka na mě působila mile.

03.10.2019 4 z 5