lucin_a lucin_a komentáře u knih

Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Jakub Dvořák

Kniha plně vyčerpala téma ETF a jak si z nich vytvořit portfolio. Kniha obsahuje návrhy portfólií podle nejznámějších expertů.
Vhodné pro začínající i pokročilé čtenáře.

12.06.2023 5 z 5

Opovážlivá drzost být sám sebou Opovážlivá drzost být sám sebou Jan Menděl

Kniha motivuje. Kniha popisuje. Kniha ukazuje cestu.
Pokud knihu otevřete na náhodné stránce, bez obav můžete začít číst, protože i tak to dává smysl.

11.03.2023 5 z 5

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Kniha ke mě přišla ve správný čas. Proto byl zážitek ze čtení za 5 hvězd.

29.01.2023 5 z 5

Život naživo Život naživo Vladimír Kafka

Kniha nas vede k zamysleni nad zivoty a osudy lidi kolem nas i nas samotnych.

01.01.2023 5 z 5

Dobrý život ve stínu konzumní společnosti Dobrý život ve stínu konzumní společnosti Tomáš Hajzler

Bible pro současný život.
Kniha mi změnila pohled na život, pomohla mi pochopit různé oblasti, ve kterých mi chyběl obecný informační rámec. Autor jemným a brilantním způsobem umí komunikovat ke čtenářům. Určité pasáže v knize vyvolávají neuvěřitelné dávky emocí, kterou by člověk snad ani neočekával.
Pro mě je to kniha roku a i po dočtení ve mně neustále rezonuje.

26.07.2022 5 z 5

Autenticita Autenticita Stephen Joseph

Pro čtenáře, kteří se hledají. Nevíte kam patříte, zda děláte to či ono z vlastní vůle nebo z nastavení autopilota, který byl nastaven v dětství našimi rodiči.
Na závěr knihy jsou zajímavá cvičení k poznání své osoby. Otázky pokládané v knize jsou vcelku podobné otázkám, které můžete dostat u terapeuta / kouče.

12.06.2022 5 z 5

Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Dave Asprey

Kniha nabitá pozitivních slov, jak se pokusit sám sebe překonat. Ve třech hlavních kapitolách - Chytřejší, Rychlejší a Šťastnější. Z knihy můžete čerpat nové pohledy na nejnovější výzkumy z různorodých oblastí života.
Mám pouze výtku k papírové podobě knihy, velmi nepohodlné čtení kvůli vazbě - ostatním doporučuji zakoupit raději e-knihu.

15.04.2022 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Velmi krátká, ale energicky nabitá kniha pro všechny, kteří hledají tvůrčí inspiraci.
Jednoduše motivující a udávající směr na cestu dál k inspiraci.

13.03.2022 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Kniha mi zase o trochu více otevřela oči v oblasti spánku, jídelních zvyklostí a sportu. Je zřejmé, že kvalitní spánek je pro kvalitní život potřebný. V knize mi vadilo, že se autor občas opakoval v informacích, které již dříve zmiňoval.

31.12.2020 5 z 5

Skryté nebezpečí zdravých potravin Skryté nebezpečí zdravých potravin Steven R. Gundry

Doslova BOMBA! Otázkou zůstáva, opravdu je tohle konečně poslední kniha, která přichází s kompletním řešením na léčbu nemocí? Každý půl rok vyjde nějaká kniha, která zhejtuje přístupy těch ostatních. Doufám, že se již brzy někdo pokusí napsat ještě více vylepšenou knihu než je tato, kde budeme všichni nuceni pro jistotu vůbec raději nic nejíst, ale jenom pít vodu z pramenů.

19.08.2019 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Příběh mě velmi nadchnul, hlavně svojí jedinečností - námět, styl vyprávění, fikce vs. realita.
Fandím spisovatelce, dle mého názoru si nálepku "bestseller" zaslouží.

25.04.2017 5 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Komplexní průvodce ženského těla.

09.03.2016 5 z 5

Kniha zaujala, rozhodně se těším až uvidím film. Nicméně v této době mě téma války a jaderných zbraní nepřijde extra k popukání.

07.09.2014 3 z 5

Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Trhák aneb 21 kapitol o vašem mozku Jiří Vokáč Čmolík

Kniha obsahuje velmi zajímavé a podnětné kapitoly o našem mozku, ALE většina informací není dostatečně popsána a vysvětlena hlouběji, jak by si toto téma vyžadovalo. V průběhu čtení narazíte, že detailnější pokračování je na webu. Autor asi pomýšlí na to, že při čtení budete sjíždět jeho web. Moje očekávání od knihy bylo větší než ve skutečnosti, celkově mě autor zklamal.

11.08.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Velmi čtivá kniha, musím potvrdit předcházející komentáře, že bylo předvídatelné, kdo bude vrahem. Nicméně jsem si pěkně početla, především zbožňuji postavu a charakter detektiva C.S.

24.05.2014 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Řádkování v knize je katastrofální, odradilo mne od koupě. V tomto případě bych volila e-knihu.

09.12.2013

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Nádherně psaná kniha, která spojuje osobní zkušenosti s rady a poutavým dějem. Kniha je psaná s lehkostí a také se tak čte. Rozhodně doporučuji i neběžcům. Velmi mě inspirovala a něco mi dala - to je důvod, proč číst takové knihy.

29.09.2013 5 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Především pro zlé ženy.

14.09.2013 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Strhávám 1 hvězdičku za nudné pasáže v úvodní části knihy. Jinak pěkné čtení z prostředí dřívějších pařížských ulic.

13.09.2013 4 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Kniha "mě" mění v průběhu čtení.

09.10.2023 5 z 5