lucin_a lucin_a komentáře u knih

Tou horou jste vy: Cesta od sebesabotáže k dokonalému sebepoznání Tou horou jste vy: Cesta od sebesabotáže k dokonalému sebepoznání Brianna Wiest

Kniha je jiná než ostatní seberozvoj.knihy. Je spíše psychologická a snaží se odkrývat vnitřní nastavení člověka. Kniha jde pod povrch nás samotných.

11.04.2024 5 z 5

Budoucnost (ne)práce Budoucnost (ne)práce Filip Dřímalka

Motivační a směrující. Ale každý si musí najít svoje “Jak zautomatizovat a “Co sám.

11.04.2024 4 z 5

Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Roztěkaná mysl - Původ a léčení poruch pozornosti Gabor Maté

Čtivě a lehkým způsobem nás autor seznamuje s problematikou poruchy pozornosti u dětí i dospělých.

17.03.2024 5 z 5

Férová práce Férová práce Kim Scott

Na mě moc americké. Do našeho českého prostředí těžko představitelné úvahy. Lidé, kteří by se měli zamyslet nad svým pracovním chováním stejně knihu do ruky nevezmou.

16.12.2023 3 z 5

Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Táňa Havlíčková

Každý si může najít alespoň pár zajímavých bodů, co vylepšit nebo jakým směrem se vydat v oblasti módy. Zjistíte, jaké oděvy si do svého šatníku podle svého vybraného typu kupovat.

10.11.2023 4 z 5

Kouzlo intuice Kouzlo intuice Louise L. Hay

Četba ve vás probouzí víru. Moc se mi líbila barevnost stránek, velmi pestré.

27.10.2023 5 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Kniha "mě" mění v průběhu čtení.

09.10.2023 5 z 5

Čínská medicína v kostce Čínská medicína v kostce Misha Ruth Cohen

Čtenář (laik) bude stejně zmatený (informovaný) jak s přečtenou, tak i s nepřečtenou knihou.

07.08.2023 3 z 5

Biocentrismus Biocentrismus Robert Lanza

Baví mě číst mezioborové poznatky ze světa a života kolem nás. Velmi mě potěšilo, že bylo možné pochopit náročné informace a pochopit poznatky o času a prostoru.
Pro laiky ideální čtění.

17.07.2023 5 z 5

Devět vln stvoření: Kvantová fyzika, holografická evoluce a osud lidstva Devět vln stvoření: Kvantová fyzika, holografická evoluce a osud lidstva Carl Johan Calleman

(SPOILER) Vysvětlení existence devíti vln dává autor do kontextu historie i současnosti. Od 9. března 2011 poprvé zakoušíme spuštění všech devět vln na naše životy.
Líbí se mi i výhled do budoucnosti, která pro Západní svět nevypadá pro několik delších let pozitivně.

26.06.2023 5 z 5

Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Jakub Dvořák

Kniha plně vyčerpala téma ETF a jak si z nich vytvořit portfolio. Kniha obsahuje návrhy portfólií podle nejznámějších expertů.
Vhodné pro začínající i pokročilé čtenáře.

12.06.2023 5 z 5

Klíč k životu Klíč k životu Jack Canfield

Příjemná a čtivá kniha plná citátů.

28.05.2023 5 z 5

Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Z deníku investorky - Jak podnikat a nezbláznit se Margareta Křížová

Krátká, ale trefná kniha pro začínající podnikatele plná rad a tipů z podnikání.

26.05.2023 4 z 5

Klíč zvaný synchronicita Klíč zvaný synchronicita David Wilcock

Chápat svět v souvislostech je jako stavět puzzle o 1000 dílků. Tato kniha dílek k poznání světa přidává.
Kde končí realita a začíná výmysl? Tenká hranice, ale každý si k sobě může připustit jen ty informace, které mu napomáhají k většímu poznání.

14.05.2023 5 z 5

Psychologie peněz Psychologie peněz Morgan Housel

Velmi přínosné informace dosazené do globálního pohledu na finance skrze životní situace. Proto velice doporučuji!

14.05.2023 5 z 5

Kniha, která vám nahradí mentora Kniha, která vám nahradí mentora Lukáš Martinek

Kniha vám NEnahradí mentora. Podle názvu knihy, člověk očekává osobnostně rozvojovou knihu, ale není tomu tak. Kniha je především o tématu dropshippingu - vydělávání peněz touto cestou.

08.04.2023 3 z 5

Nadčasový produkt: Jak vytvořit a propagovat dílo trvalé hodnoty Nadčasový produkt: Jak vytvořit a propagovat dílo trvalé hodnoty Ryan Holiday

Líbil se mi nadhled problematiky u uvádění nového produktu na trh a související práce marketingu. Nečekejte přesné návody na různé sociální platformy, Ryan se snaží vystihnout principy, které fungují napříč jimi.

03.04.2023 5 z 5

Opovážlivá drzost být sám sebou Opovážlivá drzost být sám sebou Jan Menděl

Kniha motivuje. Kniha popisuje. Kniha ukazuje cestu.
Pokud knihu otevřete na náhodné stránce, bez obav můžete začít číst, protože i tak to dává smysl.

11.03.2023 5 z 5

Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Síla ženy: Průvodce úspěšným životem pro každou ženu Louise L. Hay

Všechny problémy, které máme můžeme rozdělit do 4 oblastí. Problémy v lásce, zdraví, úspěchu a sebevyjádření. Jak říká kniha, máme 4 oříšky k rozlousknutí. Všechny oblasti se ovlivňují. Pokud začneme mít vyšší sebehodnotu, promítne se to do našich vztahů i do naší práce.
Kniha je vcelku krátká, ideální na odpočinkové čtení.

26.02.2023 5 z 5

Nenásilná komunikace Nenásilná komunikace Marshall Rosenberg

Kniha mi otevrela “oci”, tedy spise zlepsila vyjadrovani usty.
Clovek by neveril, cim vsim muzeme i nevedomky ublizovat (sobe i ostatnim).
Dulezite je spravnym zpusobem vyjadrovat sve pocity a empaticky komunikovat s okolim.

07.02.2023 5 z 5