lucin_a lucin_a komentáře u knih

Autenticita Autenticita Stephen Joseph

Pro čtenáře, kteří se hledají. Nevíte kam patříte, zda děláte to či ono z vlastní vůle nebo z nastavení autopilota, který byl nastaven v dětství našimi rodiči.
Na závěr knihy jsou zajímavá cvičení k poznání své osoby. Otázky pokládané v knize jsou vcelku podobné otázkám, které můžete dostat u terapeuta / kouče.

12.06.2022 5 z 5

Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti William Irvine

Rady z knihy, které mi přišly užitečné, jak se vypořádat s urážky a posměchy ostatních lidí, kteří ničí náš vnitřní klid.

05.06.2022 5 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Čtivě napsaná kniha o time managementu. Jedná se vlastně o `výcuc` poznatků z jiných knih s komentáři od autora.

05.06.2022 5 z 5

Bible vagíny Bible vagíny Jen Gunter

Zbytečná kniha, žádné zajímavé informace. Nakladatelství Melvil miluji, ale tohle je krok mimo.
Nedočteno.

04.05.2022 2 z 5

Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Game changers: Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili Dave Asprey

Kniha nabitá pozitivních slov, jak se pokusit sám sebe překonat. Ve třech hlavních kapitolách - Chytřejší, Rychlejší a Šťastnější. Z knihy můžete čerpat nové pohledy na nejnovější výzkumy z různorodých oblastí života.
Mám pouze výtku k papírové podobě knihy, velmi nepohodlné čtení kvůli vazbě - ostatním doporučuji zakoupit raději e-knihu.

15.04.2022 5 z 5

Pekelně dobré plány Pekelně dobré plány Hugh MacLeod

Zamyšlení nad svojí tvořivostí. Kniha ukazuje možnosti, jak se vymanit z koloběhu nudné pracovní morálky a začít s tvorbou svého projektu, ať je jakýkoliv.

19.03.2022 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Velmi krátká, ale energicky nabitá kniha pro všechny, kteří hledají tvůrčí inspiraci.
Jednoduše motivující a udávající směr na cestu dál k inspiraci.

13.03.2022 5 z 5

Alfa bohyně Alfa bohyně Eva Paclíková

Kniha je psaná pro ženy, ale uplatnit informace mohou i muži. Nejvíce mě zaujaly vesmírné zákony a jejich vysvětlení.
Autorka udává i zajímavé zahraniční knižní zdroje, bohužel do českého jazyka nepřeložené. Každopádně se těším na čtení další její knihy.

27.02.2022 5 z 5

Zrozeni tvořit (Objasnění záhad kreativní mysli) Zrozeni tvořit (Objasnění záhad kreativní mysli) Scott Barry Kaufman

Kvalitní & inspirativní čtení.

07.02.2022 4 z 5

Uvnitř v sobě: Najděte svoji cestu Uvnitř v sobě: Najděte svoji cestu Michael Neill

Osobní rozvoj s rozumnou dávkou spiritualismu. Velmi čtivá se zajímavými přirovnáními. Cením snahu názorně vysvětlit vědomí pomocí symbolických obrázků.

04.02.2022 5 z 5

Neučebnice ekonomie Neučebnice ekonomie Lenka Farkačová

Vhodné pro čtenáře, kteří na střední či vysoké škole neměli předmět ekonomie či z ní propadli.
Pro mě to bylo hobby čtení, oddych a zopakování ekonomických lekcí.

23.01.2022 4 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Proc mit cil, ke kteremu smerujeme a zname svuj zamer?
Nebyt unasen negativnimi myslenky, ale jednat. Nic nepodleha stejnosti. Vse na svete se meni. Nebat se zmen.

18.12.2021 5 z 5

Ideální investiční portfolio. Jak dosáhnout investičního zenu Ideální investiční portfolio. Jak dosáhnout investičního zenu Aleš Tůma

Vcelku dobrá kniha. V části knihy, kde jsou Excel výpočty Součhodnoty a Budhodnoty mi jejich vysvětlení nepřišla úplně jasná. Primitivnější objasnění by možná pomohlo.
Doporučuji spíše lehce pokročilejším čtenářům v oblasti financí, dle mě je méně vhodná pro první finanční čtení.

31.10.2021 4 z 5

Klíčem je klid Klíčem je klid Ryan Holiday

Inspirativní příběhy o cestě ke klidu. Člověk se dozví i zajímavosti ze světa velkých vůdců.

07.03.2021 5 z 5

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Celkem tenká kniha, ale štědrá na moudra a jasné vysvětlení, jak funguje zákon rezonance.

20.02.2021 5 z 5

Ego je váš nepřítel Ego je váš nepřítel Ryan Holiday

Kniha mě velice mile překvapila. Není stejná jako ostatní motivační knihy, i když tak vypadá. Bez doporučení by mě neoslovila. Nyní mohu s klidem říci: ,,Zařaďte knihu do povinné četby!''

13.01.2021 5 z 5

Děkujeme, že my Děkujeme, že my Kristýna Kudelová

Velmi silný a inspirativní příběh.

05.01.2021 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Kniha mi zase o trochu více otevřela oči v oblasti spánku, jídelních zvyklostí a sportu. Je zřejmé, že kvalitní spánek je pro kvalitní život potřebný. V knize mi vadilo, že se autor občas opakoval v informacích, které již dříve zmiňoval.

31.12.2020 5 z 5

Že jsou nám vlci podobnější než šimpanzi bych netušila. Kniha nenásilným způsobem ukazuje podobnost vlků a lidí. My lidé se máme od vlků ještě hodně co učit.

31.12.2020 5 z 5

Zlá krev Zlá krev John Carreyrou

Kniha předčila ma očekávání. Výborně se četla, měla zajímavý, naučný a napínavý děj. Jeden z poznatků, který jsem si z knihy odnesla, je: Dát si pozor na investování do technologických firem :)

29.03.2020 5 z 5