Cirkadiánní kód

Cirkadiánní kód https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457576/cirkadianni-kody0I8TA-SQg-.jpg 4 384 74

Je to tak snadné: stačí udržovat skrytý rytmus těla, které střídavě zapíná a vypíná své funkce, aby kromě práce zvládlo i regeneraci – a naše zdraví se zase vrátí ke své dokonalosti. Kdyby ale byly tyto poznatky tak samozřejmé, objevy na poli cirkadiánních rytmů by byly v roce 2017 jen těžko vyznamenány udělením Novelovy ceny. Civilizační výdobytky nám totiž tyto evolučně nastavené procesy skryly. S Pandovou poutavou knihou držíte v rukou příležitost, jak seřídit hodiny svého těla a trvale dosáhnout fyzické a duševní pohody. Naučíte se ovládat intenzitu světla, načasovat správně své jídlo, vyladit pohybovou aktivitu a oddávat se hlubokému spánku. Během několika týdnů zjistíte, jak skvělé je žít ve zdravém těle plném energie.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Jan Melvil

The Circadian Code: Lose Weight, Supercharge Your Energy, and Transform Your Health from Morning to Midnight , 2018

Toledo
01.04.2024 4 z 5

Vskutku zajímavé čtení, která vám v mnohých věcech určitě otevře oči. Některé výsledky výzkumu jsou věci, které již určitě znáte , ale je to pěkne vysvětlené. Některé poznatky pro mě byly nové a určitě se nad nimi zamyslim. Doporučuji přečíst.

Marfulka007
10.02.2024 4 z 5

Tohle je jedna z knih, kterou by si měl přečíst snad každý... Některé technické části se mi četla hůř, to už tak bývá. A na konci jsem čekala ještě nějaké rychlé shrnutí těch ideálních návyků. Ale jinak je to velice poučné a pokud člověk potřebuje a chce něco změnit ku prospěchu svého zdraví, tak podle této knihy to rozhodně dokáže.

tlllk
16.12.2023 4 z 5

Po obsahovej stránke, po preškrkaní duplicít, by sa to zmestilo na repolero, niektoré časti sa dokonca opakujú viac krát, ale pointa je zaujímavá a dáva mi hlavu a pätu a rozhodol som sa ju vyskúšať na vlastne koži ,

Nuttelka
07.12.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Díky audio výzvě jsem narazila na tuto knihu a jsem tedy hodně překvapená, jak mě poslech bavil.. hlavně je opravdu skvěle načtená.. spousta zajímavých věcí, které člověk rád zavede do svého života.. Už teď se těším, za jakou dobu postřehnu změnu :-)

Martina1725
07.12.2023 5 z 5

Každý by si měl přečíst a doktoři by měli zkrácenou verzi rozdávat zdarma. Pak by ale možná přišly farma firmy o zisky...

mone
29.10.2023 5 z 5

Čtení, co má potenciál zlepšit lidské životy. Super!

Denika
29.10.2023 4 z 5

Kniha pro mě určitě byla v mnohém přínosná a těším se, až budu znalosti moci více zapojit do praxe. Každopádně celá knížka je dost okecávací, spousta věcí by se dala seškrtat a poslední část byla vyloženě jen neustálé opakování předchozích kapitol.

Sylvanas
01.09.2023 4 z 5

Kniha Cirkadiánní kód mě velmi mile překvapila. Nemyslela jsem si, že vše bude až tak vědecky podložené a jsem nadšená z poznatků, kterými mě kniha obohatila.
Všechno se mi ve své podstatě zdá jednoduché a zároveň smysluplné. Rozhodně plánuji s nabitými informacemi nadále pracovat.
Některé kapitoly byly možná obsáhlejší, než, by musely být, ale celkově se kniha četla příjemně.

fruitbueno
28.08.2023 4 z 5

Doktor Panda mi představil poměrně jednoduchý návod na to, jak zkusit žít lépe, zdravěji a zodpovědněji. Kniha je velmi čtenářsky přístupná, psaná lidským jazykem, srozumitelně a zároveň neskutečně poutavě. Pro mě nečekaně zajímavé a obohacující čtení.

Aniday
17.08.2023 5 z 5

kniha plná Aha momentů... zdánlivě drobností, o kterých vám nikdo jen tak nepoví... drobností, které vám mohou změnit život...

Dobraadresa
01.07.2023 4 z 5

Možná trochu zbytečné obsáhlý, ale užitečný návod na to, jak si zlepšit zdraví. Většina rad se mi osvědčila. Pokud jsem se je tedy už donutil dodržovat.

Libuška99
28.06.2023 5 z 5

Kniha mi dokonale změnila život.

gretl74
05.06.2023 3 z 5

Spousta zajímavých informací, spousta nápadů pro zlepšení celodenního rytmu a zdraví. S knížkou mám jen jeden problém, popírá totiž existenci skřivanů a sov. Já jsem, bohužel nebo bohudík, sova, ale nikdo mě nikdy nenutil chodit pozdě spát, nikdo mi násilně nepřevracel denní rozvrh, nikdy jsem nechodila na noční směny. Přesto jsem sovou od malička. Už jako mimino i malé dítě jsem vstávala pozdě, na všech táborech i školách v přírodě ostatní radostně vyskakovali, kamarádky už si před budíčkem četly nebo povídaly, jen já byla k neprobuzení. Učení na zkoušky mi šlo vždycky líp v noci. Ráda fotím, už mám nafocené desítky západů slunce, ale jeho východ jsem spatřila asi dvakrát v životě ;)
Možná by si to zasloužilo ještě nějaký další průzkum.
Jinak to určitě stojí alespoň za přečtení.

Pettato
12.05.2023 5 z 5

Zajímám se o zdravý životní styl a rytmus těla, takže jednotlivé poznatky jsem už znala. Ale v této knize jsou cirkadiánní návyky jako je spánek, časově omezené stravování, cvičení a dostatečný pohyb na denním světle srozumitelně a celistvě podány.
Autor rozhodně umí motivovat a já knihu jednoznačně doporučuji.

Veruru1981
06.05.2023 5 z 5

Skvela kniha, ktera jde trochu jinym smerem, nez Proc spime. Rozhodne doporucuji... Mimochodem, prijemny efekt pri dodrzovani: hubnu bez zmeny jidelnicku.

Snapeova
19.04.2023 5 z 5

Skvělá četba, která pěkně doplnila knihu Proč spíme, kterou jsem četla nedávno.
Spousta přínosných informací, pokud se člověk snaží o zdravější životní styl. Jelikož pracuji i v noci, byla kniha i trochu depresivní, ale přišla jsem aspoň na pár možností, jak dopady takového života na zdraví trochu zminimalizovat. Cirkadiánní kód mohu jen doporučit.

DomT
07.02.2023 5 z 5

Doporučuji, super kniha. Opakování tady naopak prospěje.

Dejf_ano
14.01.2023 5 z 5

Knihu musím jednoznačně doporučit. Celkově je velmi čtivá a plná zajímavých tipů, které čekají na zařazení do života každého z Nás. Pokud se bude revidovat seznam povinné četby neměla by tato kniha chybět.

Antaki_Thorin
21.11.2022 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Takže spokojenost. Některé informace pro mě byly naprostou novinkou. Doporučuji.

Dandy1
27.10.2022 5 z 5

Knihu doporučuji všem pracujícím na směny, cestovatelům zmoženým jet lagem i lidem co nemůžou zhubnout nebo spát. Pro všechny obsahuje smysluplné vysvětlení stavu a jak to napravit.

Satchin Panda
indická, 1971