lucin_a lucin_a komentáře u knih

Hacknutá čeština Hacknutá čeština Martin Kavka

Použiji výraz z této knihy, kterou shrnu svůj názor na ni.
“ Vatabanka - úložiště zbytečných dat. “

02.04.2019 2 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

o lásce.. celistvě.. přehledně.. tzv. kompletní průvodce

29.08.2015 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Zklamání roku 2017.

25.08.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Čtivá a originálně zpracovaná kniha a co nejvíc, je nakažlivá - vtipem.

07.07.2014 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z nejlepších knih, které jsem doposud četla. Strhující příběh, který mě naprosto vtáhnul do děje. Je tu spousta věcí k zamyšlení. Literární cenu si za toto dílo Keyes právem zasloužil. 100% doporučuji.

21.06.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Od knihy jsem čekala více už díky recenzím. Bohužel mě kniha neoslovila. Tento humor mi nepřijde vtipný, spíše tragický. Knihu odkládám a nebudu dočítat, jelikož je to ztráta času a energie.

11.04.2014 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jsem ráda, že knihu nevlastním a nehodlám si ji koupit. Velmi nudné a opakující se pasáže, ke konci jsem již nebyla schopná vnímat její text. Doporučuji: V lepším případě knihu pouze zapůjčit v knihovně či od známé (později nebudete litovat vyhozených peněz). V horším případě, již nešťastně zakoupenou knihu, postupně použít jako podpalovací materiál do kamen, krbu atp.

01.04.2014 2 z 5

1000 věcí, co mě serou Vol. 1 1000 věcí, co mě serou Vol. 1 Attilla Bič Boží (p)

Při objevení této knihy mě uchvátil nápad, psát o 1000 věcech, co mě serou. Po přečtení těch konkrétních 200 'věcí' jsem došla k názoru, že v mnoha ohledech se neztotožňuji s pisateli krátkých textů. Kniha nepřináší žádné nové myšlenky či poznatky. Musím uznat, že občas jsou příběhy o 'věcích' vtipně napsány, ale ve větší míře mi přijdou zbytečné. Neumím si představit, že by si někdo obstaral všech 1000 věcí v podobě pěti knih. Knihy by stačilo vydávat v paperbacku, který slouží spíše k jednorázovému čtení.

Bohužel za mě knihu nemohu doporučit ke koupi.

10.02.2014 1 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Nádherné básně od vynikajícího spisovatele 20. stol.

16.09.2013 5 z 5

Nenásilná komunikace Nenásilná komunikace Marshall Rosenberg

Kniha mi otevrela “oci”, tedy spise zlepsila vyjadrovani usty.
Clovek by neveril, cim vsim muzeme i nevedomky ublizovat (sobe i ostatnim).
Dulezite je spravnym zpusobem vyjadrovat sve pocity a empaticky komunikovat s okolim.

07.02.2023 5 z 5

Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti Jak žít dobrý život: Starověké umění stoické radosti William Irvine

Rady z knihy, které mi přišly užitečné, jak se vypořádat s urážky a posměchy ostatních lidí, kteří ničí náš vnitřní klid.

05.06.2022 5 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Proc mit cil, ke kteremu smerujeme a zname svuj zamer?
Nebyt unasen negativnimi myslenky, ale jednat. Nic nepodleha stejnosti. Vse na svete se meni. Nebat se zmen.

18.12.2021 5 z 5

Sladký život bez cukru Sladký život bez cukru Sarah Wilson

Za mě nejlepší kniha věnovaná problematice stravování bez cukru a jeho zdravé náhražky při vaření a pečení.

16.10.2016 5 z 5

Pro všechny nepořádné, materialisty a sběratele věcí.

16.05.2016 5 z 5

Povedená kniha s velmi zajímavým a absolutně nepředvídatelným dějem.

29.05.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

První kniha, kterou jsem od Browna četla. Pokud spousta z Vás říká, že předchozí knihy jsou mnohem lepší, nemohu se dočkat... a vůbec nelituji stráveného času s touto knihou. Za mě jednoznačně 5*.

21.01.2014 5 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Tato kniha mne neuchvátila a velice jsem se při čtení nudila. Bohužel jsem ji ani nedokázala dočíst. Prostě nic pro mne :/

25.09.2013

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

K této výborné knize doporučuji shlédnou stejnojmenný film. Děj může být pro někoho složitější, ale kvalita autora se nedá zapřít.

14.09.2013 5 z 5

Výborné počteníčko. Doporučuji všem :)

14.09.2013 5 z 5

Biocentrismus Biocentrismus Robert Lanza

Baví mě číst mezioborové poznatky ze světa a života kolem nás. Velmi mě potěšilo, že bylo možné pochopit náročné informace a pochopit poznatky o času a prostoru.
Pro laiky ideální čtění.

17.07.2023 5 z 5