lucakuca Online lucakuca komentáře u knih

Sladká pomsta Sladká pomsta Sascha Rothchild

A mně se to líbilo.
Zajímavé zpracování, čtivé.
Občas jsem se musela smát nad logikou vražedkyně, která je systémová.
"A tak jsem dospěla k závěru, že jedna vražda každých deset let bude maximum. Když jsem o tom čísle přemýšlela, jedna vražda každých deset let mi přišla celkem rozumná." :-)

07.11.2023 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Mazec! Kde mám další díl?
Měla jsem strach, že se budou omílat předchozí díly. Naopak. Hezky navazuje.

06.11.2023 5 z 5

Bouřňákův ostrov Bouřňákův ostrov Catherine Doyle

Originální námět. Čtivé. Mně to však za srdce nechytilo. Nevím proč. Fakt nevím. Pořád jsem čekala, že to konečně přijde. A přišel konec a TO něco, co mi chybělo, nepřišlo.

04.11.2023 3 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

No... Co tedy... Já tedy rozpačitá jsem velice. Styl anglické detektivky opepřené gay sexem. Vauu. Všechno je jednou poprvé a tadyhle mi autorka nenechala prostor pro fantazii. Ale vůbec žádný! Šla do toho opravdu, opravdu natvrdo.
No a příběh? Christiovské zakončení - pojďte sem všichni a já vám to teda řeknu, jak to bylo.
Škoda, autor stále psal o tom, že tam je asi 50 slepic (žen v růžovém), ale nijak víc toho v knize nevyužil.
Teď si přečtu asi něco krapet tradičnějšího typu Rumcajs, Manka a Cipísek.

03.11.2023 3 z 5

Koumákův blog Koumákův blog Timo Parvela

Bavila jsem se a párkrát jsem dostala záchvat smíchu, až jsem slzela. Moc hodnej a báječnej kluk, který je věčně nepochopenej.
Pro všechny :-).

01.11.2023 5 z 5

Hřbitov Hřbitov Ed Warren

Takové povídání u táboráku.
Příběhy, které se kdysi staly.
Chybí tomu šťáva.
Čtivé, ale žádný mrazící efekt. To by muselo být napsáno jinak, a možná i někým jiným.
Pardon, nechtěla jsem být nezdvořilá.

29.10.2023 3 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Ať se nám to líbí nebo ne, pro někoho jsme vzorem.
Ať je to správný příklad nebo ne, prostě to tak je.
Víc přemýšlej. A o tom je vlastně tahle jednohubka.
Prostě přemýšlej.

28.10.2023 4 z 5

Nevyvážený pár Nevyvážený pár Anna Jansson

Zdlouhavé....
40 stránek před koncem a mně se to už nechtělo číst... Ale jsem hrdinka dne a dočetla.

Celý příběh byl takový soplovitý a lepkavý pravou láskou...
Originální kadeřnictví, kde vám změní nejen účes, ale i život se hodně vytratilo.
Jako když si objednám malinový zmrzlinový pohár a najdu v něm jen jednu kompotovanou malinu...

28.10.2023 2 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Amatérská hledačka pravdy z viktoriánské Anglie, kde se cestuje vzducholodí, ženy se často rdí a muži u sebe nosí čisté kapesníky, zažívá jedno dobrodružství za druhým lehoučce protkané novou dobou, kdy ženy dělaly malé krůčky k rovnoprávnosti.

Elisa se bude líbit fanynkám Enoly Holmesové - prostořeká, vtipná, nevyzpytatelná, bojovná, odvážná, tvrdohlavá, prudce inteligentní, citlivá, přátelská a milující.
A přestože to byla nadupaná akční podívaná, pomalejší tempo mě uspávalo.

27.10.2023 3 z 5

Vražedně dokonalá Vražedně dokonalá Joëlle Jones

(SPOILER) Panííí Schullerováááá!!!!
Úplně toho psychopata slyším...
To byla ďábelská brutálnička!
Krvavé, vtipné, hororové a velmi, velmi elegantní.
Lady Zabiják mě dostala svou lehkostí, přímočarostí, brutalitou, elegancí a báječnými obrázky.
"Chci být jako ona! Jak to všechno vůbec stíhá?"
SPOILER TEĎ:
Náramně mě pobavila kreativita na zbavení těl, když použila z předváděčky dózičky na jídlo!!!! No koho by to napadlo???!! No koho??
Je tak úúúžasnááá!

27.10.2023 5 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Suzanne Redfearn

Přiznejme si, jednička byla lepší. Doslova převalcovala vše okolo sebe. Byla originální. Z pohledu ducha, který vše komentuje.
Tento příběh byl fakt super. Líbí se mi, že autorka používá skutečné příběhy, které vyšperkuje a donutí k zamyšlení.

26.10.2023 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Ach jo. Škoda škoděnka. Tady čtenář hned ví, kterým směrem to půjde, o co jde, a kdo že bude další na řadě. Moc předvídatelné.
Tak už jen nešťastně a zklamaně čtu dál - přežije nepřežije...

25.10.2023 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Dobré.
Asi jako česká klasika, u které víš že je dobrá, ale babička (táta, máma, sestra, teta) to uvaří vždycky líp.

23.10.2023 3 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

To bylo tak jinaké, že to ztratilo hororovou čistotu předchozích dílů. Nečetla jsem jedním dechem, nebyla jsem zděšena hororovou atmosférou a nebyla jsem uchvácena geniálním myšlením dětí.
Přesto je to čtivé a téma zajímavé.

23.10.2023 3 z 5

Později Později Stephen King

Teda zase jiné! Sladkokruté.
Kolik osobností v sobě máš, že co dílo to originál!
Bavila jsem se.

18.10.2023 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Jejich Sci-fi mám moc ráda. Je pochopitelné a pro mě uchopitelné, nemusím mít diplom z kvantové fyziky, abych chápala. :-)

Jak se stane, že je ze Snaživky najednou ten, jehož pronasleduje celá galaxie?
Má tým snů a jednu fakt dost tajemnou dívku na krku a jeden úkol, který se zdá být pod jejich úrovní....
Čtivé, vtipné, napínavé.

17.10.2023 5 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

(SPOILER) Ach jooo. Taková trojefková sranda. FoFrFantasy.
Spoiler od teď:
Hrůzostrašný labyrint, kde skoro všichni zařvou a jen ti výjimeční se dostanou ven, tak tahle holka tam vběhne, jednou si vybere směr, něco ji štípne do nohy a pomyslí si: "ahá, pasti." ujde pár kroků a propadne se a natluče se. Vyjde z jeskyně a už ji čeká poslední bitva a jupiii do světa.
Proběhnout smrtící labyrint během pár stránek? No tak, cítím se okradena. Není to divný? Je... A takhle si ta fofr kniha frčí dál. V každé zajímavé situaci se projeví takovéhle sekance.
Fakt škoda...

15.10.2023 3 z 5

Kroniky prachu: Pár stránek navíc... Kroniky prachu: Pár stránek navíc... Lin Rina

Všechno zodpovězeno.
Co mi chybělo v prvním díle a nevěděla, kde se zeptat, stačilo objevit techto pár stránek.
Tak teď už všechno vím.
Jak se přihodilo, že Elisa studuje? Jak se seznámil Henry s Rachel? Jak vznikl název Kroniky prachu? Proč se Animant jmenuje Animant? Taková zpovědní doplňková kniha od autorky čtenáři.

11.10.2023 4 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Bylo to super, ale je fakt, že jsem byla ze začátku zmatená a to hodně. Pořád mi to nějak neštymulovalo v hlavě a snažila se hrdiny z prvního dílu napasovat na dvojku. :-) :-) :-) A to teda bylo něco:
... Adler Adler... nejmenoval se jinak? Cože, oni spolu pracují? Vždyť si brala delší dovolenou, ne? A nejmenovala se jinak? Quinnová Quinnová... no ne, ta byla zase někde úplně jinde, tak nebyl to nakonec ten, co přišel o nohu? Panebože, on přišel o nohu... Cože, oni se budou rozvádět? Proč??? To tam nebude nic víc? Nebyla hlavní hrdinka přece ONA?
No fakt panika.
A nakonec jsem si přečetla vaše recenze, tímto Vám děkuji, panika ustala, protože to jsou jiní hrdinové. A pak mně to začalo teprve pořádně bavit a začala panečku jízda!
Snažila

11.10.2023 4 z 5

Sestry Chanel Sestry Chanel Judithe Little

Hm, co teď říct, co vlastně napsat? Život Coco vyprávěný její sestrou Ninette.
Jiný pohled a zajímavé informace o vzniku jednoho módního kultu.
Dojemné, smutné, hořkosladké.
V jeden rok tolik získali a zároveň ztratili.

09.10.2023 4 z 5