Sestry Chanel přehled

Sestry Chanel
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519989/bmid_sestry-chanel-GhV-519989.jpg 4 45 45

Román o prežití, biede, láske, triumfe – a o sestrách, ktoré navždy zmenili svet módy GABRIELLE „COCO“ CHANEL A JEJ MLADŠIA SESTRA ANTOINETTE mali ťažký osud. Po smrti matky ich opustil otec a ony spolu so staršou sestrou vyrastali medzi chladnými kláštornými múrmi pod vedením zbožných a prísnych mníšok. Tam ich pripravovali na jednoduchý život, no sestry napriek tomu vždy verili, že sú predurčené na niečo lepšie. Po nociach spriadali tajné plány z romantických kníh a výstrižkov z časopisov, ktoré ukrývali pod podlahovými doskami. Snívali svoj sen o krásnej budúcnosti. Len čo dosiahli plnoletosť, so zúrivým odhodlaním sa vydali dokázať, že sú hodné spoločnosti, ktorá ich nikdy neprijala. Tvrdá drina ich vyviedla z chudoby do štýlových kaviarní v Moulins, na oslnivé scény vo Vichy… a do malého obchodu s klobúkmi na rue Cambon v Paríži. Tam začala hviezda Chanel stúpať. Keď však vypukla prvá svetová vojna, život sestier sa neodvolateľne zmenil a osud ich rozdelil. Obe si musia nájsť vlastné miesto vo svete.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Lindeni

The Chanel Sisters , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestry Chanel. Přihlašte se a napište ho.

Květinka008
06.04.2024 4 z 5

O životě Coco Chanel jsem nic nevěděla a nikdy po tom nepátrala. Knížka ke mně přišla náhodou přes kamarádku a ihned mě přitáhla... Přiznám se, že nejvíc mě zaujalo dětství a dospívání obou nemajetných dívek, rodinné zázemí, výchova v klášteře, těžký vstup do dospělosti, se kterým se snažily popasovat, jak nejlépe uměly. Ačkoliv by se s tím člověk zcela neztotožnil...

Vyzdvihla bych hlavní myšlenku, která mi šla celou dobu hlavou - jak ženu ovlivní vztah k otci, který si vytvořila jako dítě, na celý život a vzhledem k dalším vztahům s muži. A jak je to rozdílné u sourozenců... Antoinettinu vztahu s Luchem jsem velmi dobře rozuměla :-(

Na knížce také vysoce oceňuji krásný jazyk a stylistiku, přesto nedávám plných pět. Hodnotila bych na 4,5 :-)

lucakuca
09.10.2023 4 z 5

Hm, co teď říct, co vlastně napsat? Život Coco vyprávěný její sestrou Ninette.
Jiný pohled a zajímavé informace o vzniku jednoho módního kultu.
Dojemné, smutné, hořkosladké.
V jeden rok tolik získali a zároveň ztratili.

Aghatte
08.10.2023 5 z 5

Mám téměř všechny knihy o Coco, tudíž přečíst tuto bylo povinností.
Nečtu moc ráda historické romány, jelikož vím, “jak to dopadne", minulost nelze přepsat ani napravit.
Celý svět zná Chanel, každý ví, i obyčejný sedlák tuší, kdo to byl.
Nedivím se Coco, že tajila svůj původ, muži ji leželi u nohou, ale když došlo na otázku sňatku, vždy měla stejnou odpověď. Promiň, kotě, miluju Tě, ale nemůžu si vzít někoho, kdo nemá správné zařazení.
Milionáři z chatrčí dnes každého dojímají, před 100 lety to bylo nemyslitelné. I když měla tři domy a rozdávala je jako cukrátka, pořád navždy to byla jen holka z chudobince, holka, co se prodávala, nicka, co zpívala v kabaretu pro pobavení důstojníků.
Cejch byl vypálen v minutě jejího příchodu na svět, ze špatného lože do špatné rodiny.
Jak smutné.
Krásný příběh snů, naději, nemocí, sourozenecké lásky a marnosti života.

Obrázky ze života v klášteře, internátní škole, mravní výchově dívek, pokrytectví a maloměšťáctví, historické souvislosti, první světová válka, otázky módy, stylu a oblékáni, společenský život ve Francii v prvních 30 letech 20. století , a spoustu dalšího, dělá z knihy krásný román, který si najde cestu k srdci nejedné čtenářky.
Doporučuji!

Brána pekel, Nelítostný princ a další knižní novinky (37. týden)

10.09.2023

Milovat a psát, Mezi psychopaty a další knižní novinky (16. týden)

17.04.2022

Kniha Sestry Chanel v seznamech