Lidska_ctecka Lidska_ctecka komentáře u knih

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Super, čtivá, zábavná a milá kniha. Odlehčená, ale člověk si z ní něco může i odnést. Mám velmi ráda, když se klasické vyprávění ozvláštní zprávami a podobně. Knihu s tweety jsem ještě nečetla (takže plus za originalitu).
Bavilo mě, jak oba hrdinové mají více koníčků/povinností a můžeme je poznat z více stran a ve více prostředích. Sice se v celém příběhu vyskytne několik ohraných témat,( a nemohla jsem se zbavit nutkáni pustit si velmi podobný film Little Italy), ale bez mučení přiznávám, že názvy které autorka a český překlad vymysleli pro zákusky, na mě udělal velký dojem. Velmi oceňuji fantazii a přemýšlím, že bych to také někdy měla zkusit...

16.01.2023 5 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Klasická Westová. Myslím, že většina tuto autorku již zná. Pokud je však kniha Dokonalé léto vaše prvotina, jedná se o super oddechové čtení se spoustou romantiky a klišé. Za mě se tedy tato neřadí k těm nejlepším a nejoblíbenějším. Nesedla mi hlavní hrdinka, její nejistota a její druhá polovička to o moc nevylepšila. (Ale záleží na každém, kdo mu sedne. Například moje maminka si hlavního hrdinu velmi oblíbila).
Je pravda, že se s obavami a nejistotou potýkáme občas všichni a toto téma je v knize pěkně zachycené. Navíc oceňuji Averynu rodinu a nepohrdla bych třeba volným pokračováním o mladší sestře... ; )

16.01.2023 3 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Příběh byl super a postavy dobře popsané. Jen jsem knihu asi nečetla ve správný čas a neudělala na mě takový dojem. Trvalo velmi dlouho, než jsem se do knihy začetla. Bylo zajímavé sledovat, jak se sestry vyvíjí a nachází k sobe znovu cestu. Líbil se mi způsob vypravování příběhu - střídaly se pohledy všech tří sester a my mohli vidět jejich rozdílné způsoby přemýšlení. Za celou dobu se v knize objeví tolik žen, že se v nich každá čtenářka (alespoň zčásti) najde.
Pro mě byl příběh bohužel trochu předvídatelný, ale vynahrazuje to originalita.
(Na mé poměry bylo v knize málo romantiky, která by děj odlehčila. Naprosto však chápu, že se nehodí všude.)

12.01.2023 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Kniha má krásnou obálku i příběh. Emoni mi byla sympatická a velmi obdivuji její sílu a nadání. Bylo krásné sledovat solidaritu jejích nejbližších lidí. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se kniha četla velmi lehce. Pár kapitol s pohledem do minulosti ději dodal spád a další rozměr. Líbí se mi také, že romantická linka vůbec netlačila na pilu.

Jen té skořice jsem čekala víc : )

19.12.2022 4 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

Kniha je plná čarokráských ilustrací a vánoční atmosféry.
Příběh mě zasáhnul, rozesmutnil, přinutil se usmívat i zamyslet. Už je to dlouho, co jsem si přečetla dětskou knížku. Jejich jednoduchost, ale plnost příběhu je úžasná.
Sněhovou sestřičku moc doporučuji všem věkovým kategoriím.

19.12.2022 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Svět víl už mi chyběl a tahle kniha mě při návratu nezklamala. Četla se krásně a hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Děj byl zajímavý a spoustu zvratů a tajemství jsem nečekala.
Je pravda, že občas příběh nebyl úplně originální. Ale určité opakující se situace k vílím knihám prostě patří. Navíc neberu negativně, že se spoustu charakteristik víl opakuje napříč knihami, od různých autorů. Alespoň se v tom čtenář neztrácí a nemusí si pokaždé pamatovat úplně nová pravidla pro nový svět : )
Asi nejsem moc kritický čtenář, ale proč si kazit krásné příběhy? Moc se těším na další díl...

03.12.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Krutý princ je krutý, ale Jude je možná ještě krutější. Bavilo mě, že se příběh odehrává ve světě intrik, sobectví a tmy a ne v růžové zahradě zalité sluncem. Byla to zajímavá a jak jsem zjistila i příjemná změna. Kniha je plná nečekaných zvratů. Líbilo se mi, že rodinné a sesterské vztahy jsou zde přinejmenším stejně důležité, jako romantický vztah hlavních hrdinů.

06.11.2022 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Možná jedou jsem četla už po třetí naplnila mě tak intenzivními pocity, že jsem ji nedokázala odložit a přečetla ji rovnou znovu (takže jsem ji vlastně četla 4x : )). Styl a jazyk, kterým je kniha napsaná se mě neskutečně dotýká. Miluju a oceňuji zapojení hudby a hlubších témat. Hlavní postavy (a vlastně ty vedlejší) jsem si hned oblíbila. Jejich humor, komunikaci, upřímnost i chyby.
Zkrátka pokud máte chuť na sladkou knihu se špetkou hořkosti a plnou emocí, je to něco pro vás...

06.11.2022 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Tohle není klasická romantická knížka, což mě bavilo. Ze začátku mi trvalo, než jsem se do příběhu dostala. Mám ale ráda, když je příběh vyprávěný z více pohledů a tady to autorka napsala skvěle. Navíc vyprávění hlavní linky prokládá krátkými vsuvkami z historie, pohledy vedlejších postav a kapitolami o vědě. Znovu knihu číst asi nebudu, ale vůbec nelituji, že jsem ji dočetla.

25.10.2022 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Drahouškové,
S láskou Lukov naprosto naplnilo a předčilo očekávání. Krásná romantika zasazená do super prostředí krasobruslařů. Úžasně čtivě napsaná slow-burn. Je pravda, že chvíli tvá než se to rozjede, ale pak to opravdu stojí za to. I díky tomu jsem si to možná tolik užila.
Obě hlavní postavy jsem si zamilovala. A jejich vztah je báječný, plný špičkování, dobře myšlených urážek a důvěry. Obdivuji jejich sebevědomí, jsou si jistí sami sebou v tom co dělají a to se mi líbí. Příběh navíc popisuje i stinné stránky života a dodává mu realistický nádech.
Za mě jeda z nejlepších knih tohoto žánru, co jsem za poslední dobu četla.

02.10.2022 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Drahouškové,
všichni víme, že Zapata má zkrátka talent. Kniha se četla skoro sama. Je v ní tolik humoru, že mě skoro bolely tváře, jak jsem se culila. Je super, že se zde objevovalo více postav než v Kultim. Nebo mi jen více přirostli k srdci : )
Trochu mi vadilo, jak se často opakovaly některá slovní spojení. A bez trochy klišé by to snad ani nebyla správná romanťárna...

30.09.2022 5 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

Drahouškové,
tento druhý díl je plný zvratů a možná ještě překvapivější než první. Je skvělé, jak autorka vysvětluje Leninu psychiku a jak si její problémy dokáže použít a vytvořit nezapomenutelný příběh. Myslím, že se v něm spoustu lidí najde a vzpomene si někdy na myšlenky příběhu, které ho přesahují.

13.08.2022 5 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Drahouškové,
tato kniha super oddechovka na prázdniny, kterou jsem přečetla za odpoledne. Ubíhá rychle, nejen díky super dialogům, ale i chat zprávám.
Příběh moc neodpovídá anotaci, za což jsem velmi vděčná. Je mnohem zajímavější a zábavnější. Občas mi přišlo, že děj/vztah postav skáče z různých stádií příliš rychle a trochu neohrabaně. Ale autorka to vynahradila charakterem postav a vtipem.
Navíc má Petra Martišková u mě velké plus za to, že se do příběhu vrací postavy z jiných jejích knížek. Můžeme si na ně zavzpomínat a vidět, jak se jejich život vyvíjí dál...

30.07.2022 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Drahouškové,
tato kniha je naprosto úžasná. Je to poprvé co čtu od této autorky, ale rozhodně ne naposledy.
Kniha je psaná čtivým a lehkým způsobem, takže ani nevíte, jak rychle obracíte stránky. Děj se vyvíjí pozvolna a v klidu, díky čemuž můžeme dobře poznat hlavní postavy, které mi za tu krátkou dobu přirostli k srdci. Jejich chemie a vtipy mi budou chybět.
Příběh je originální a skvěle zasazený do prostředí profesionálního fotbalu. I když fotbal v lásce moc nemám, v knize je popsán tak, že v mých očích získal plusové body (ačkoli se reálně ve fotbale nic nezměnilo : ))

30.07.2022 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Drahouškové,
tuto knihu určitě nečtu naposledy a myslím, že si zaslouží veškerou chválu, kterou jsem o ní slyšela. Možná ještě víc.
Autorka naprosto úžasně popsala hluboké a vážné téma ztráty, smutku, očekávání a rozhodnutí. Zapracovala to do čtivého děje, kdy jsem nevěděla jestli mám plakat, nad vážností jejich problémů, nebo se usmívat štěstím, že si nezájem mohou pomoci. Postavy jsem si také moc oblíbila. Hlavně Ameliinu introvertní, ale veselou, optimistickou povahu. A příběh o knihách, spisovatelích a "kouzelném" knihkupectví (což si snad ze všeho nejvíc přeji, aby doopravdy existovalo) nadchne snad každého knihomola.
Po přečtení této knihy mám pocit jako bych poprvé dočetla oblíbenou sérii a nechtěla, aby to už skončilo. To asi mluví za vše...

09.07.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Drahouškové,
tohle bylo naprosto úžasné. Dlouho už jsem nečetla takhle skvělou knihu.
Druhý díl (100% lepší než 1.) je zaměřený více na vztahy a to se mi moc líbilo. Žádné příliš dlouhé pasáže zaměřené jen na popis problému a okolí. Vyvíjející se vztah Poppy a Casteela byl doplněn o správnou dávku děje a nových odhalení. Mimo jiné jsem začala mnohem více rozumět postavám a tomuto fantasy světu.
Velké plus má také autorka za humor, který ke mě neskutečně mluvil.
P. S. Už dlouho jsem nedala knize 5/5, ale tato si to za mě určitě zaslouží... : )

07.07.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Drahouškové,
závěr série mě nezklamal a jsem ráda, že se věci vyvinuly takto. Příběh je v posledním dílu série zaměřený více na vedlejší postavy. Což je dle mého jen dobře a. Jsem ráda, že můžeme příběh a postavy poznat víc do hloubky a zjistit, že vše není tak růžové, jak se všichni na první pohled tváří...

01.07.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Drahouškové,
první díl série se mi asi líbil nejvíce (ale jen o malinko : )). Knihu jsem měla přečtenou za víkend. Ruby a James mě neskutečně bavili a oblíbila jsem si je hned od začátku.
Velmi doporučuji všem, komu se líbila série Royalové od Erin Watt. Podobají se jak dějem, tak charakterem postav.

01.07.2022 4 z 5

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Drahouškové,
bylo fajn vrátit se zase mezi bláznivé členy této rodiny. Moc mě bavilo, že části příběhu byly vyprávěny i z pohledu jiných postav.
Musím přiznat, že ze začátku jsem se do čtení musela trochu nutit. Nemám moc ráda příběhy, kdy si za "vše špatné" může postava sama. Ale to autorka vyvážila super humorem. Celkově jsem fandou Messinovic rodiny (hlavně Fantastické čtyřky) a moc bych si přála aby autorka napsala knihu i o Charliem. : )

01.07.2022 3 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Drahouškové,
tahle kniha je prostě perfektní. Naprosto úžasně vyvážená dávka romantiky, děje, postav a všeho ostatního. Za mě 100% nejlepší kniha co jsem letos četla. Miluju humor, který autorka do svých knih dává i vážná témata a vývoj postav, které jsou na začátku zlomené a hledají sami sebe.

Líbí se mi, že můžeme nahlédnout do toho, jak se tento svět vyvíjí po válce a že příběh nekončí jen vítězstvím. Protože tím nekončí veškeré překážky života. Je zde skvěle zachyceno, jak se Nestina nenávist a strach mění v lásku a sílu.
Opravdu doufám, že série bude ještě pokračovat, abychom se dozvěděli, jak vše nakonec dopadne a co se stane s ostatními postavami.

30.05.2022 5 z 5