ladypink ladypink komentáře u knih

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Poprvé, co mi nad knihou ukápla slza. Silný příběh, nádherné citáty.

09.05.2014 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tato kniha mě hodně zaujala. Vyvolala ve mě zvláštní pocity, ani vlastně pořádně nevím proč. Často na ni myslím.

07.05.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádherné příběhy, které mají hloubku. Některé verše znám zpaměti. Ke Kytici se často vracím a hledám v ní ponaučení.

13.04.2014 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Jedním slovem....nádhera!

13.04.2014 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Nádherný a silný příběh. Musím uznat, že ke konci jsem slzičku uronila.

01.03.2014 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Anglický humor asi není můj šálek čaje. Doslova jsem si přála, abych už byla na poslední stránce. Připadám si trošku jako vyvrhel, když vidím úspěch této knihy, ale nemohu jinak.

19.02.2014 2 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

U téhle knihy jsem si vážně přála, abych ji měla už dočtenou a na konci jsem už odpočítávala stránky do konce. Bohužel to nebyl šálek mého čaje.

05.02.2014 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, které jsem četla. Zanechala ve mě to "něco", co by podle mého názoru kniha v člověku měla zanechat.

28.01.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Čtivá kniha o příběhu narkomance. Až neuvěřitelné, co se tak mladým dětem může stát. Setkala jsem se ale i s lidmi, který Christianu obdivovali a toužili být jako ona.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Klasika :) první povinná četba na základní škole.

28.01.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úžasná kniha. Udivujeme mě, jak dokázal Orwell napsat bajku, která vystihuje totalitní režimy.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Knížka mého dětství :) jedna z prvních knih, které jsem si sama přečetla :)

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Román z pohledu nacisty. Zanechala ve mě něco nepopsatelného. Na konci jsem s udivením zjistila, že k hlavnímu hrdinovi necítím nenávist, ale lítost.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Nádherná kniha. Musím udělit 5 hvězdiček, což se nestává tak často. Konec mě šokoval a nakonec mě bylo svým způsobem jednoho z hlavních hrdinů líto.

19.01.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Snad první kniha, u které se mi více líbil film, než sama kniha.

21.12.2013 3 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Zajímavý příběh a zajímavé zjištění, kdo je opravdovým vrahem. Na mě ale až moc dlouhé a vleklé. Knihu jsem si ráda přečetla, ale vracet se k ní už nebudu.

08.12.2013 3 z 5

Proměna (komiks) Proměna (komiks) Peter Kuper

Část mě je pesimista, takže díky tomu se mi knížka svým způsobem líbila. Poukazuje na sobeckost a využívání lidí. Konec ve mě vyvolal velkou lítost.

05.12.2013 3 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Nádherný příběh z prostředí druhé světové války. Příběh dvou zamilovaných mi lehce připomínal knihu Nebe nezná vyvolených.

06.11.2013 4 z 5