Proměna (komiks) přehled

Proměna (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1212/promena-1212.jpg 4 198 198

Tato povídka vypráví příběh cestujícího obchodníka Řehoře Samsy, který se jednoho dne probudí a je broukem. Autor zde citlivě popisuje myšlenky i pocity, které Řehoř ve své nové a neobvyklé podobě prožívá. Pohled na tak velkého brouka je pro Řehořovy rodiče i sestru děsivý, ale přesto se o něj sestra Markétka pečlivě stará. Netrvá to však dlouho. Dříve totiž Řehoř živil celou svoji rodinu, a tak si teď po jeho proměně všichni museli najít novou práci a na něj už nemají téměř žádný čas...... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Netopejr

The Metamorphosis

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Proměna (komiks). Přihlašte se a napište ho.

jirijanovotny
28.12.2023 3 z 5

Nevím, dál.
On ten Kafka asi nebude autor určený pro mě. Nebo to bude možná tou komiksovou adaptací vážně nevím. Ale prostě mi to nějak nesedí.
Kresba byla zajímavá, to ne že ne. Taková jiná, trochu divná, ale rozhodně zajímavá.
Kritika tedy půjde spíše na Kafku. Nebo zůstane u mě – za to že jsem tak dutý, že jsem to nepochopil.

Inozuka
15.02.2020 5 z 5

Komiksové zpracování jedné z nejlepších kafkových povídek o vykořenění jedince ze společnosti, odlišnosti a individualismu. Nedivím se, že právě tuto znepokojivou a provokující historku o metamorfóze obchodního cestujícího v obtížný hmyz si vybral právě Peter Kuper, zakladatel a přispěvatel anarchistické komiksové revue World War 3 Illustrated. Ten příběh je opravdu smutný a krutý, odkazující plnou a nezjemnělou formou na nesmlouvavost světa. A právě takový je i tento komiks. Černobílá a úsečná kresba plně podporuje myšlenkový základ příběhu, stejně jako precizní scénář a rozvrstvení jednotlivých stránek. Jediné, co by snad mohlo být lepší je lettering, který mi k obrazu přijde až moc strojový a umělý. Jinak ale naprostá bomba, která leckterému studentovi zřejmě ušetří čas při povinné četbě.

ElUboshski
30.12.2018 2 z 5

Abych to pochopil, musel jsem si precist recenzi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Proměna (komiks) v seznamech

v dalších seznamech1x