Krysa1769 Krysa1769 komentáře u knih

Jeden z nejvtipnějších románů, co jsem kdy četla. Určitě se k Alanovi ještě vrátím.

19.06.2015 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Docela příjemné překvapení. Rozhodně stojí za přečtení.

11.06.2015 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Na Boží hod se začala číst a na Štěpána byla již přečtená. Jeden z nejlepších dárků,co jsem dostala k Vánocům. Možná kniha není moc akční a děj se občas vleče, ale tentokrát mi ani tak nevadilo. Hodně se těším na pokračování, zajímá mě,jak se bude vztah detektiva a jeho sekretářky dál vyvíjet.

05.02.2015 5 z 5

Hry o život (trilógia) Hry o život (trilógia) Suzanne Collins

Po letech konečně přišel příběh, který zaujal místo v mém čtenářském srdci. Hunger Games je moje druhá nejoblíbenější série vůbec a asi tak dlouho i zůstane.

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Ono nejde tak úplně o neoriginální příběh, ale občas mi to připomínalo Hunger Games,které mám o moc radši. Jsem si jistá, že kdybych byla o něco mladší, z příběhu bych byla více nadšená. Takhle se mi líbil, to ano, ale chybělo mu něco, co by mu dodala na výjimečnosti, co by způsobilo, že bych se k příběhu vrátila. Vztah mezi Tris a Tobiasem pro mě postrádal ono kouzlo, takže mě občas jejich společné scény unavovaly.

03.02.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Hvězdy nám nepřály mě rozbrečely, to nemohu autorovi upřít-emoce, které svým silným smutným příběhem vyvolal. Přesto Hvězdám chybí něco, co by z nich dělalo moji srdcovku.

Papírová města Papírová města John Green

Před Papírovými městy jsem si přečetla Hvězdy nám nepřály, které se mi líbily, ale nenadchly mě tak, jak většinu mých vrstevníků. A stejný názor mám i na Papírová města. Příběh není tak skvělý, abych mu dala plný počet hvězd, ale není ani tak průměrný, abych mu dala tři. Četlo se to skoro samo a zajímalo mě, jak to celé skončí. Knížka má i hlubší myšlenky, což se mi velmi líbilo. Stejně ale pořád nechápu to všeobecné nadšení, které kolem Johna Greena momentálně je.

03.02.2015 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Podle mě skvělé zakončení této mimořádné série,která si získala srdce nejednoho čtenáře. Po rozuzlení příběhu Severuse Snapea, který byl, je i bude pro mě asi nejzajímavější postava celého příběhu, až po polibek Rona a Hermiony, prostě dokonalost sama. Vždy po přečetní relikviích mě naplní prázdný pocit. Nejlepší lék na to je začít číst celou sérii znovu a znovu. Pokračování neuznávám, podle mého názoru,ty nejlepší věci mají svůj začátek,prostředek a konec.

“Whether you come back by page or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home.”

03.02.2015 5 z 5

První díl, který jsem dřív četla než viděla film. A tak jsem si jeho čtení užívala víc než u předešlých dílů,nikdy jsem nevěděla,jaké tajemství odhalí další stránka,neměla jsem představu,jak to skončí. Nutno podotknout,že závěr mě šokoval a naštval zároveň, protože já MU taky věřila,stejně jako Brumbál a tak byl pro mě konec zklamáním. Tehdy jsem ještě netušila, co přijde v relikviích.

03.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kdysi, asi tak před šest,sedmi lety,co jsem Fénixův řád četla poprvé,jsem ho ani nedočetla do konce. Tolik jsem byla zvědavá a natěšená na Prince dvojí krve(který ještě nebyl natočený jako film),že jsem Fénixův řád v polovině odložila. Knížka mi přišla zdlouhavá a místy i nudná, to se však při dalším přečtením změnilo. V tomhle díle se dozvídáme víc o postavách,děj je komplikovanější, méně pohádkový než ty předchozí a také velmi smutný,ale silný.

03.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Moje kamarádka má problém tento díl vůbec dočíst, což tak úplně nechápu, protože mi rozhodně knižní zpracování nepřijde horší než ty ostatní (to samé neplatí o filmu). V Ohnivém poháru se objevuje spousta nových postav a zápletek, které člověku otevírají oči a hned víc porozumí tomuto pozoruhodnému světu, který určitě stojí za naši pozornost.

03.02.2015 5 z 5

Třetí díl patří obecně mezi nejoblíbenější,mě však chvíli trvalo,než jsem si k němu našla cestu. Ne,že by se nelíbil, jen mě zpočátku tolik neuchvátil jako později. Teď musím uznat,že třetí díl se J.K.Rowling opravdu povedl. Nechybí akce, vtip a skvělé hlášky, na které člověk jen tak nezapomene.

03.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl této veleúspěšné ságy mě nezklamal. Jak by taky mohl-kdo si to sám nepřečte,nepochopí. Krásný a silný příběh, který doporučuji všem, kteří se neřadí k nudným mudlům.

03.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter byl,je a bude vždycky moje srdeční záležitost. Snad proto, že to v mých deseti letech byla první knižní série,kterou jsem přečetla, snad proto,že žádný příběh mě doposud tak neokouzlil. Kámen mudrců jsem přečetla poprvé v deseti a od té doby jsem si ho přečetla ještě dvakrát. Je to poutavá knížka, která každého snílka vtáhne do děje,s mnoha skrytými hodnotami, které stojí za to uznávat.