Kristy.Seb Online Kristy.Seb komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Vědění je moc.

Když jste najednou vrženi do úplně nového života - nebo vás aspoň tak prudce strčí někomu do života, jako by vás tváří přitiskli na jeho okno, donutí vás to přehodnotit, kdo vlastně jste. Nebo jak můžete jiným lidem připadat.

Člověk musí vědět, co je důležitý.

Jak to, že ty máš právo zničit mi život, když já nemám právo mluvit ti do toho tvého.

Nádherný příběh. Ač je v podstatě celou dobu velmi smutný, tak si myslím, že o tomhle by si měl každý rozhodovat sám.

06.04.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Život je, jaký je. Berme jej tak, jak je. Mohl by být mnohem horší.

Silný a zároveň krásný příběh.

12.05.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tlak nás ale utváří. Začínáš jako uhlí a díky tlaku se z tebe stane diamant.

Zamiřte bez váhání tam, kam vedou vaše sny. Vynasnažte se žít život podle svých představ.

Každý život se skládá z milionů a milionů rozhodnutí. Některá jsou velká, jiná malá. Ale pokaždé když se rozhodneš pro jednu možnost místo jiné, změní to výsledek. Dojde k nevratné odchylce, která pak vyústí v další a další odchylky.

Kolik máš příležitostí, tolik máš životů.

Bát se lásky znamená bát se život a ti, kdo se bojí života, jsou již ze tří čtvrtin mrtví.

Chtít je zajímavé slovo. Znamená nedostatek. Někdy stačí vyplnit ten nedostatek a původní chtění zela zmizí.

Někdy se výčitky vůbec nezakládají na faktech. Někdy nejsou výčitky nic než pořádná hovadina.

Můžeš si vybrat rozhodnutí, ale výsledek se vybrat nedá.

Výčitky nikam nezmizí. Nejsou jako štípance od komárů. Výčitky svrbí navždy.

Vytrvalí lidé se od ostatních nijak neliší. Jediný rozdíl spočívá v tom, že v mysli vidí jasný cíl a mají dostatek odhodlání, aby se k němu dostali. Vytrvalost je nezbytná k tomu, abychom ve světě plném rozptýlení zůstali soustředění. Je to schopnost vydržet u nějakého úkolu i ve chvíli, kdy je vaše tělo i mysl na hranici možností, schopnost sklonit hlavu, schopnost plavat ve svém pruhu, nerozhlížet se kolem sebe, nezatěžovat se tím, kdo by se mohl dostat před vás...

Pokud se snažíte stát někým, kým nejste, vždy selžete. Usilujete o to být sami sebou. Snažte se vypadat, chovat a přemýšlet jako vy. Snažte se být nejvěrnější verzí sami sebe. Přijměte své já. Buďte na něj pyšní. Milujte ho. Tvrdě za něj bojujte. A ani na okamžik se nenechte rozhodit těmi, kteří si z něj utahují a zesměšňují ho. Drby jsou téměř vždy jen převlečená závist. Pusťte se do toho. Vytrvejte.

Neposlušnost je základem svobody. Poslušní zůstanou otroky.

Život je zvláštní. Jak ho prožijeme celý najednou. V přímce. A přitom to ani zdaleka neodráží celek. Protože život se neskládá jen z toho, co jsme udělali, ale také z toho, co jsme neudělali. A každý okamžik našeho života je taková... odbočka.

Jestliže člověk zamíří bez váhání tam, kam ho vedou jeho sny a vynasnaží se žít životem podle svých představ, dosáhne výsledku, s jakým se běžně nesetká.

Když zůstanete dlouho na jednom místě, snadno zapomenete, jak rozlehlý svět ve skutečnosti je.

Žádná hra nekončí, dokud skutečně neskončí.

Výjimečnost není nikdy náhodná. Výjimečnosti dosáhneme jen "moudrým výběrem z mnoha možností".

Víme jen to, co vnímáme. Všechno, co prožíváme, je jen náš pohled na skutečnost. Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš.

Životy, které neprožíváme a vyčítáme si to, nejsou tím skutečným problémem. Problém tkví v samotné výčitce. Kvůli výčitkám se užíráme a chřadneme a připadáme si jako největší nepřítel sebe sama i všech ostatních.

K životu patří i temné chvíle. Nejsou selháním, ale součástí celku, jen díky nim můžeme pocítit úlevu, růst a být.

Na začátku jsem se bála, že Nora bude upadat do deprese hlouběji a hlouběji. Ale příběh mě naprosto dostal. Příběhy, ve kterých se postupně "vyléčila", byli skvělý. Mít tak taky svou knihu výčitek..

08.05.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Je těžší umřít, nebo být ten, kdo přežil?

Tohle bylo pro mě hodně náročné čtení. A zase mě dostal tak useknnutý konce. Ale opět skvělá kniha!

22.06.2023 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Smutné, drsné, ale skvělé! Trochu mi ze začátku dělal problém se vyznat v postavách, ale opět naprosto skvěle čtivý příběh.

11.09.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepčí v nás zůstane ve stínu.

Všichni máme plno chyb. Stovky. Jsou jako dírky v kůži po celém těle.

Šťastné i smutné zároveň. Brečela jsem. Brečela jsem, že to byl smutný příběh. Brečela jsem, protože Graham miloval Quinn. Brečela jsem, protože Quinn milovala Grahame. Dokonalý příběh.

05.12.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Nikdo nemůže mít všechno.

Knihy nás učí o životě. Knihy náš učí empatii.

Skvělé zakončení knihy. Od prvního dílu jsem si neustále říkala, jak Louisa neustále ber ohledy na všechny okolo sebe. Konečně jí to došlo a začala myslet na sebe.

09.04.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dočetla jsem doslova jedním dechem. Poslední stránky jsem četla se slzami.

25.11.2019 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Štěstí něco stojí. Smůla je zadarmo.

Každá změna, i ta vytoužená, po sobě zanechá smutek, neboť se přitom vždy vzdáváme něčeho že sebe.

Nemám slovo. To, co Sepetys dokáže dostat do příběhu, je prostě neskutečné... A velmi bolestné zjištění.

03.10.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Když člověk vidí něco nádhernýho, ostatní věci ve srovnání s tím nevypadají tak působivě.

Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit.

Láska se podobá vodě. Může být klidná, bouřlivá, nebezpečná, konejšivá. Voda může mít různou podobu, ale pořád to bude voda.

Hned začátek začal celkem drsně. Obdivuju Beyah jak byla odvážná, silná a nezlomná! Velmi čtivý příběh se silným podtextem.

17.01.2023 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Všichni se snažíme zjistit, kdo vlastně jsme, a schováváme se za maskou odvahy.

Opět skvělý příběh! Skvělý prostředí, skvělí kluci!

19.09.2021 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Abys získala místo na vrcholu, musíš začít na dně.

Krása ulpívá jen na povrchu, zato ošklivost jde až na dřeň.

Tak tohle bylo plný sexu a vášně už od začátku. Ale bavila jsem se u toho, drzý holky zbožňuju.

24.07.2021 4 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Život před tebe někdy postavi překážky, něco, co vůbec nečekáš. Musíme se rozhodovat mezi tim, jestli chceme být upřímní sami k sobě, nebo čestní k těm, které milujeme.

V životě neexistují žádné náhody. Cesta, po níž jsme se vydali, ať byla sebevíc křivolaká a podivná, nám byla určena.

Opět skvělý příběh. Soraya byla fantastická! Ta její drzá pusa v kombinaci s drzou pusou Grahama.

18.07.2021 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Cesta k vítězství je pomalá, ale jistá.

Někdy je třeba přijít o všechno, aby si člověk uvědomil, co doopravdy potřebuje.

Říká se, že když něco pustíte a už se to k vám nevrátí, nikdy to ve skutečnosti nemělo být vaše.

Naprosto skvělý příběh. Jsem se smála hned od začátku. A ta koza neměla chybu. Druha část byla smutná, ale vlastně o tom život je..

15.03.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Několik cenných rád. První a hlavní: buď sebevědomá. Druhá: buď spontánní. Třetí: jediný názor, na kterém záleží, je ten tvůj.
Co je láska? Máš pocit, jako by ti, srdce přetékalo citem, a že když někoho miluješ, potřebuješ ho víc než cokoliv jiného na světě, víc než jídlo, vodu nebo vzduch.

Grace byla nevinná a sladká. A LOGAN? Ten byl sexy. Se vrátil ke Grace a za každou cenu ji chce dostat k orgasmu. To mě bavilo! A klobouk dolů před Loganem a jeho bratrem, jak se za každých okolností starali o svého otce.

23.12.2020 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Ptákofesty a Čurákofesty zbožňuju! Moje druhá kniha od této autorky a zase příště bomba!

01.03.2024 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Když nemůžeš vzpomínky sdílet s tím, s kým je máš, tak pro tebe ztrácejí cenu.

Zajímavý příběh, četlo se to pěkně. Velmi se mi líbilo, že byl příběh zasazen do Českého Krumlova. Jen mi trochu vadilo, že se dost přeskakovalo z měsíce na měsíc a nedovysvětlení příběhu otce.

04.12.2023 4 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Kdo není statečný, musí být trpělivý.

Nic není neměnné nebo věcné, všechno má tendenci mizet nebo se proměňovat.

Utrpení je úzce svázané s naší touhou po neměnnosti a bezpečí. Přijmout skutečnost, že všechno je nestálé, je prvním krokem ke skoncování s utrpením.

Když se chce člověk smířit sám se sebou, každá omluva je dobrá.

Kdo nezažije, nemůže pochopit. Každý se ztrátou vypořádává jinak. Skoro bych řekla, že Amanda to zvládla velmi dobře. Skvělá kniha!

24.03.2023 5 z 5

Na tom, že se člověk trochu bojí, není nic špatného.

Kdo na život spěchá, toho smutek čeká.

Selžeme jediné tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli.

Zajímavý příběh, ve kterým jsem se trochu ztrácela, ale to bylo cílem...

10.03.2023 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Naděje je to s křídly, co hnízdí uvnitř nás a pěje píseň beze slov a stále zvedá hlas.

Nakonec ale přijde chvíle, kdy se musíte vzpamatovat.

Všichni jsme křehčí.

Později, je lepší než nikdy.

Naprosto skvělý příběh. Líbila se mi Corey, jaká byla drsňačka a za žádné situace nechtěla fňukat, protože si moc dobře uvědomovala, že jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem hůř. Prostě skvělý!

15.12.2021 5 z 5