kmotrkCZ kmotrkCZ komentáře u knih

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha vybraná k maturitě. Musím řict, že mě vůbec nenadchla a připadala mi strašně nudná. Děj byl zbytečně roztahaný, klidně by stačilo tak 30 stránek. Ano můžeme zde vidět Santiagovu odhodlanost, statečnost a touhu nevzdát se. Ale popsat jak Santiago ulovil rybu a na cestě zpět mu ji sežerou žraloci je na 60 stránek moc. Znovu bych si ji nepřečetl.

26.01.2016

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jeden z mých nejoblíbenějších českých autorů, dílo se velice dobře čte a lze si z něj vzít poučení i pro současnou dobu.

14.03.2016

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu jsem četl na doporučení kamaráda a taky v rámci povinné četby k maturitě. Toto dílo mě naprosto uchvátilo, i když ke konci ve mně zachovalo vztek. I přes toto se, ale tato knížka řadí mezi mé snad nejoblíbenější díla.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, každý by to měl přečíst aspoň jednou, dobře se čte, ale už se k ní asi znovu nedostanu.

06.04.2016

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Pěkné shrnutí mnoha faktů i teorií, pak už je jen na nás jestli tomu chceme uvěřit nebo budeme jen dál přihlížet. A říkat si že toto se přece nemůže dít. První část knihy byla trochu obtížnější, kvůli mnoha termínům z bankovnictví apod. Nejzajímavější byla druhá a třetí část, které vás chytnou a nepustí.

20.03.2016

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Snad jediná poezie, kterou si rád přečtu znova. Kytici mně vždy četla babička, tak si to aspoň pamatuji. Ale z některých básní mně i teď běhá mráz po zádech :D

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pár prvních stránek jsem byl celkem zmaten, ale pak jsem si začal věci postupně spojovat a z knihy mám dobrý pocit. Největší dojem na mě udělal část knihy, kdy se princ loučí s liškou a kde liška sděluje své tajemství: "Správně vidíme jen srdcem. Co je dlůležité , je očím neviditelné."

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Moc pěkná kniha, není moc dlouhá a krásně se čte :)

20.03.2016

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Knihu jsem si vybral k maturitě a musím říct, že byla až zbytečně dlouhá a s takovým zvláštím koncem. Než hlaví hrina onemocněl tak se mě to i bavilo, ale do konce knížky byl už jenom ve snu a na konci se probudí, začne si dávat vše dohromady a pak to zničeho nic zkončí.

13.02.2016

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem si vybral k maturitě. A moc jsem z ní nadšen nebyl. Špatně se mně četla, jelikož jsem si nedokázal představit některé pasáže. A kniha na mě působila celkem zmateně. Ale díky této knize si můžeme aspoň vzdáleně vybavit jaká hrůza to byla.

12.01.2016

Geniální kniha, sice jsem první viděl film, ale kniha je o hodně lepší :) Už se těšim na Pána prstenů a Silmarillion :)

13.03.2016

Lakomec Lakomec Molière (p)

Přijemné čtení na jedno odpoledne :)

24.02.2016

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nějaké povídky byly dobré(asi tak 3-4), ale některé mě vůbec nebavily. Jako povídky nejsou nic pro mě.

18.02.2016

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Knihu jsem si vybral k maturitě a nevěděl co od ní čekat. Jako první jsem viděl divadlo. Zpracování mě nadchlo, i když bylo dost dlouhé. Pak jsem si přečetl asi 70-ti stránkovou povídku. Ta opět nezklamala. A když jsem začal číst román, tak se mi zdál až zbytečně dlouhý (vím, že těch 230 stran není moc). Ale po chvilce už to tak nevadilo a opět mě kniha naprosto uchvátila, ze začátku se může trochu špatně číst, kvůli mnoha gramatickým chybám, ale rozhodně to nemůže odradit. Na celé knize je nejlepší postupná přeměna Charlieho a charakteristika jednotlivých postav.

22.01.2016

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Jedna z knížek vybraných k maturitě. Dílo se mi moc dobře nečetlo, kvůli použitému nářečí a ani mě moc nebavila. Takže těch 90 stran mně dalo celkem zabrat.

07.01.2016

Další skvělá knížka, postupné odhalování minulosti Voldemorta bylo moc pěkně zpracované a nemůžu si pomoct, ale z té části když se Harry s Brumbálem snažili získat viteál mě teď ještě mrazí :D I když jsem filmy viděl první tak musím říct, že bych chtěl zapomenout celý děj a přečíst/podívat se na to celé znova.

23.03.2017

Dexterův poslední záběr Dexterův poslední záběr Jeff Lindsay (p)

Oproti předchozím dílům pěkná změna a musím říct, že kniha mě hodně bavila.

13.03.2017

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

První kniha, kterou jsem do Kinga četl a musím složit hlubokou poklonu :)

06.04.2016

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Musím řict, že kniha se mi líbila, ale nejspíš si ji už nepřečtu, i když člověk nikdy neví. Ale každopádně ještě se musím podívat na film.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tuto knihu jsem si vybral k maturitě a popravdě jsem nevěděl co od ní čekat. Tak v polovině knihy se konečně něco začalo dít a konec knihy byl velice překvapivý. Je strašné jak člověk může změnit myšlení, jen kvůli několika zákonům a postupnému vymívání mozku, že on je ten 100% a všichni ostatní jsou podřadní, včetně jeho rodiny.

03.02.2016