Kllara Kllara komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Já nevím. Ta kniha není špatná, to se vůbec říct nedá, ale děj mi nepřijde nijak zvlášť zajímavý, až občas chvílemi nudný. Čekala jsem víc. Kdybych prostě nečetla už tolik knih předtím, asi bych z toho byla unešená víc, ale to je můj problém. Hlavní hrdinka mě taky příliš nezaujala... byla pro mě taková až skoro bezcharakterní.

Pokud však hledáte nějakou lehčí četbu na oddech, stačí to... spíše bych ji ale doporučila méně zkušeným čtenářkám. Nebylo to úplně zlé, ani dobré... takové obyčejné.

10.01.2016 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Hodně originální a zajímavá kniha, dýchala na mě takovou zvláštní atmosférou... hlavně co se týče příběhu o Darcy Patelové. Ani Zásvětí nebylo špatné, hezky se tak doplňovaly dva odlišné příběhy, i když jsem měla občas co dělat, abych četla knihu po pořádku.

Určitě bych tuto zvláštní knížku doporučila i dalším lidem, kteří mají dlouhé chvíle.

10.01.2016 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha mě opět bavila - stejně jako první díl, ale trošku mi to něco kazilo. Tris mi občas lezla hrozně na nervy tou svou zbytečnou výbušností a lehkomyslností. Dá se říct, že mi je ale i přesto jako hlavní hrdinka sympatická. Nikdo není dokonalý. Taky obdivuju Tobiase, který se na ni i přesto, že mu tolikrát Tris lhala a zbytečně na něj vyjížděla, vytrvale odpouštěl.

Poslední díl si určitě přečtu, protože Rezistence skončila stejně otevřeně, jako první díl.

14.07.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Sice další z miliard knih o budoucnosti, trošku mi připomínající knihu Dárce, ale i tak se mi Divergence velice líbila. Jsem ráda že to nebylo zase až tak moc předvídatelné (jako některé knihy, které mě mohly unudit k smrti), bylo to napínavé, zamilované a už jsem zvědavá na další díl... vážně vřele doporučuji.

07.07.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Život u sousedů mi připadal neuvěřitelně nudný. Celou knihu se téměř nic nedělo, Samantha se jenom muckala se svým miláčkem, chodila plavat a hlídala Garrettovým děti. Už to málem vypadalo, že se na konci něco začne dít, jenže to bohužel nebylo nic, co by stálo za řeč.

Sama jsem knihu chtěla už párkrát odložit, ale jelikož já knihy co mám koupené vždycky dočítám, přemohla jsem se. No, někomu se to může líbit, ale já to bohužel nebudu.

01.07.2015 1 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Dárce vládne jakýmsi neuvěřitelným kouzlem, které mě chytlo už od první stránky. Doufám, že si ho přečte co nejvíce lidí. Krásná, neuvěřitelně citlivá a čtivá kniha s nádherným koncem. Nesouhlasím s tím, že konec byl špatný, určitě to byl ten nejlepší konec, jaký mohla autorka zvolit, vzhledem k poselství knihy. Po dlouhé době zase dávám plné hodnocení.

Ale trochu se bojím filmu, protože vím, jak to dopadlo s knihou jménem Hostitel, kterou také zfilmovali.

14.02.2015 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

No, nevím. Asi jsem od knihy čekala trošku víc a kvůli tomu jsem celkem zklamaná. Ze začátku mi hlavní hrdinka lezla na nervy, ani vlastně pořádně nedokážu říct proč a málem jsem kvůli tomu přestala číst... ale pak se to nějak srovnalo. Jenže příběh mi přišel strašně utahaný, styl autorčina psaní mi nebyl moc sympatický. Na druhou stranu se mi ale zamlouvala myšlenka příběhu.

Mám tedy z toho velice smíšené pocity, proto si myslím, že tři hvězdy budou optimální.

11.02.2015 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Tady u této knihy se snad ani nedá napsat nějaká pořádná recenze, nebo kritika. Prostě je to super kniha, pobaví vás a přinutí si koupit další díly! Mimochodem tento názor platí na všechny další díly poseroutky, nebudu se tudíž zbytečně opakovat.

31.01.2015 5 z 5

Klíč Klíč Mats Strandberg

Tak teda. Knihu jsem dočetla doslova jedním dechem, asi tak jako předchozí díly. Vlastně... kdybych měla říct všechna plus a mínus, opakovala bych se. Tak proto musím alespoň říct, že tato kniha se mi líbila nejvíc ze všech tří dílů z jednoho důvodu - všechno bylo vyjasněno a vyřešeno.

Celou tuhle triologii zkrátka doporučuji přečíst. Naprosto ideální typ knih na relax. Má to hlavu a patu, je vidět, že všechno bylo promyšlené od samotné první věty až po poslední, což velice oceňuji. No a proto jsem si řekla, že těch pět hvězd knize nakonec dám. Velice pěkná triologie.

31.01.2015 5 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Moje recenze se bude asi lišit od ostatních.

Kniha se mi prostě nelíbila, nebavila mě, přišlo mi to nudné, utáhané, bez pořádné zápletky. Chybělo mi napětí a pocit, kdy se těším, až knihu vezmu do ruky. No, nevím. Tohle zkrátka není tak úplně můj žánr...

06.01.2015 2 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a abych pravdu řekla, sama bych si ji nevybrala už jen kvůli té obálce. Ale jakmile jsem ji začala číst, celkem mě překvapila.

Chloe na mě působila sympaticky, ostatní hrdinové také. Sice jsem byla lehce schopná předvídat děj, což trochu zkazí zážitek, ale v knize došlo také k situacím, které mě překvapily a nikdy by mě nenapadly. Samotný příběh nebyl příliš originální, ale chápu, že je v dnešní době vymyslet něco originálního téměř nemožné. A myslím, že kniha nemusí být nutně originální, hlavně že čtenáře baví.

03.01.2015 4 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

První díl jsem četla jedním dechem a tímto druhým dílem se to neliší.

Co mi ale trochu vadilo, je to, že některé kapitoly jsou doslova useklé a není tam třeba nějaká scéna, kdy si hlavní hrdinky něco sdělují a která by mě třeba zajímala. Neříkám že to tak není dobré, ba naopak ale všeho moc škodí. To je ale spíše otázka vkusu...

Ale to není důvod, za co ubírám hvězdu.

Kniha obsahuje plno stále omývatelných faktů, které se na sebe kupí v každé druhé povídce dvanáctileté dívky. Chápu z vlastní zkušenosti, že vymyslet něco originálního je nesmírně těžké, ale když už píšu knihu, alespoň nějaký nápad by tam měl být.

Jinak, i když jsem tu napsala kritiku, přečtu si i třetí díl. Ano, žádný zázrak z nebe Oheň není, ale na oddech bohatě stačí.

29.09.2014 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Vůbec jsem nečekala, že mě Podivné město tak pohltí! Opravdu kniha, jak má být. Nechybí plno akce, úžasné charaktery a překvapující momenty, co vám vyrazí dech. Ani jednou, jedinkrát jsem se u knihy nenudila!

09.09.2014 5 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Pěkná kniha, děj byl celkem zajímavý a plynulý - ale v knize mě už nic nepřekvapilo. To je ten důvod, proč ubírám jednu hvězdu. Konec byl otevřený a to bude asi důvod, proč si koupím další díl.

29.07.2014

Kniha se mi líbila nejvíce ze začátku. Byla tam úžasná atmosféra, mělo to takový hororový nádech, ale jakmile přišla druhá půlka... no, normální kniha pro mládež.
Nenechte se zmást, ti, kteří jste viděli obal na knize a kvůli tomu jste si ji třeba nekoupili, protože se vám to zdá strašidelné. Ale není.

Kniha se mi ale ve výsledku líbila, i když druhá půlka byla o něčem jiném, než ta první.

29.07.2014 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Druhý díl je sepsaný stějně hezky, jako ten první. Co je ale to, co strhlo knize bod, je tsunami pocitů, které na mě vybaflo na každé stránce a postupem času mě to už začalo nudit.
Ale jinak knihu doporučuji, sice je to samá romantika, ale kdo to má rád, neprohloupí.

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Moc pěkná kniha. Jakmile jsem ji přečetla šla jsem si hned koupit druhý díl. Sice jsem nejdřív bojovala s přeškrtnutými slovy, ale pak jsem si naštěstí zvykla. Akorát mě hlavní hrdinka Juliett párkrát naštvala, protože se chovala strašně nesmyslně a s tím Adamem to bylo pořád dokola (miluju Adama a chci ho zpět), ale jinak celkem v pohodě.

Kruh Kruh Mats Strandberg

Také jsem si myslela že kniha bude něco na ten způsob hororu, ale jak říká DK197, mění se v knihu pro teenegery. Opravdu jsem se moc těšila, ale v tomto směru mě kniha zklamala. Jinak musím říct, je to celkem slušně sepsané na to, že to psali dva autoři.

Večernice Večernice Brandon Mull

Nádherná kniha, nezklamala, stejně jako první díl.

24.07.2014 5 z 5

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull