Mezi dvěma světy

Mezi dvěma světy

Darcy Patelová odložila vysokou školu a i všechno ostatní jen proto, aby mohla vydat svůj young adult román, který se jmenuje Zásvětí. Dostane šanci, o jaké se spoustě mladých dívek může jen zdát. Stěhuje se do New Yorku, kde nemá žádné přátele a přemýšlí, zda to opravdu bylo správné rozhodnutí. Pak ji ale pod svá křídla vezme parta jiných začínajících i zkušených spisovatelů.
Druhá linie příběhu se odehrává právě v Darcyině románu, což je napínavý thriller o Lizzie, náctileté holce, které se podaří proklouznout do „Zásvětí“, místa mezi životem a smrtí, a přežije tak útok teroristů. Tato nová schopnost Lizzie zaskočí, Zásvětí je nebezpečné, plné potulujících se duší, které čekají na své rozhřešení. Může jim někdo pomoci? A co všechno musí dát Lizzie všanc? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262149/mezi-dvema-svety-262149.JPG 3.739

Afterworlds (2014)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

NelaNetol
27.11.2016

Posledních sto stránek jsem četla v kuse. Ty poslední stránky, co mi jen tak proklouzly mezi prsty ve mě utvořily to chladné místo, které se tenkrát utvořilo v Lizzie v Dallasu. Teď ho tam cítím a moc bych se chtěla vrátit zpět do zásvětí spolu s Lizzie, ale je to příliš brzy. Potřebuji trochu zapomenout, abych mohla začít znovu. Ty stránky mě volají zpět, ale já musím odolat a chvíli se soustředit na něco jiného. Po celou dobu čtení knihy jsem byla jako v euforii. Je neuvěřitelné jak skutečné pocity v nás vzbudí pár stránek popsaného papíru.

JustLea
14.10.2016

Musím uznat, že jsem opravdu ráda, že jsem na tuhle knihu jen tak náhodou narazila v knihovně. Četla se opravdu dobře a podle mě je velmi originální a nápaditá. I když to asi nebude jedna z těch knih, na které budu vzpomínat do konce života a uznávám, že se nemusí líbit všem, mně se četla jedním dechem :).

kacka29
19.06.2016

Oceňuji nápad propojit dvě knihy do jednoho svazku. To jsem ještě neviděla... A čím víc si Darcy nevěděla rady s tím, jak knihu zakončit, tím víc jsem se na ten konec těšila. Určitě se mi víc líbilo Zásvětí než příběh jeho vydání. Bylo sice zajímavé nahlédnout do světa začínajících autorů, ale vadilo mi neustálé řešení vztahu mezi Imogen a Darcy. Musím však uznat, že propojení těchto dvou příběhů, dalo knize úplně jiný rozměr.

InFinito
13.06.2016

Konečně jsem knihu dočetla! To, co knize doopravdy chybí, je čtivost. Absolutně jsem se nemohla začíst, neustále jsem ji odkládala, chtěla jsem to vzdát. Až poslední čtvrtina mě tak nějak zaujala, až jsem jí po dlouhé době dočetla. Navíc jsem si nedokázala ani v jedné části někoho oblíbit, což knížce nijak nepřidalo.

Když to vezu jednotlivě.. Více se mi líbila ta část s Darcy. Příběh z pohledu začínající spisovatelky byl celkem zajímavý. Ta část se Zásvětím měla svůj potenciál, nápad byl celkem originální. Jenže něco jim prostě chybělo. A také mi vadilo, že - jak už zde bylo zmíněno - se postavy zamilovaly příliš rychle.

Zkráceně, autor měl velice dobrý nápad, jen zpracování trošku pokulhává. Je to škoda.
Slabé 3 hvězdy.

Mishak
08.05.2016

Nápad s propojením dvou světů není vůbec špatný, jen bych v něm asi ráda viděla nějaké prolínání, kdy bude více věcí v knize zobrazovat dění v reálném světě kolem Darcy. Těch tam ale bylo málo... To mě docela mrzí...

Moc se mi líbí estetické zpracování knihy. Kapitoly s Darcy jsou čisté, na bílém papíře, kdežto ty Lizziiny mají černé spodní i horní okraje… krásně jsem se díky tomu orientovala, kde v knize jsem a o kom vlastně čtu (hodilo se to po vrácení se ke knize večer druhého dne).

Udivil mě svět Darcy. Jak žije autorka knihy, od které nakladatelství odkoupí knihu. Přiznám se, že v tomhle jsem dost na tenkém ledě, protože vůbec nevím, jak to funguje. Neznám ten proces, kdy knihu sepíše autor, nakladatelství ji odkoupí a vše, co s tím souvisí. Dost mě to překvapilo. A upřímně jsem ráda, že konečně vím, co všechno je za vydáním knihy a co se očekává od autora. Bylo to poučné, místy zábavné a vtipné (nejvíce v okamžicích, kdy si Imogen potřebovala zkusit scénu ze své knihy =D), občas vtipné a někdy bohužel i nudnější.

Zásvětí bylo pěkné. Kolikrát mě bavilo více než Darcyiny kapitoly. A jako kniha samotná by vůbec nebylo špatné (trochu více propracované a bylo by skvělé =)). Ovšem obě hrdinky byly velmi naivní, neschopné ukázat svou zamilovanost (byly vůbec zamilované, i když to tvrdily?, bylo zde zmíněno velmi málo pocitů ohledně vztahů, vše se točilo jenom kolem knihy).

Kniha je velmi zvláštní. Četla jsem ji ale neskutečně dlouho… Děj byl strašně zdlouhavý. Některé pasáže by se daly úplně vyhodit a ději by nic nechybělo. Nevím… Jsem taková rozpačitá. Tolik stránek a vlastně je z toho kniha, po které už asi nikdy znovu nesáhnu.

Za mě 3 hvězdičky.

Michelle2M
19.04.2016

Kniha je naprosto přesným důkazem toho, že když děláte najednou dvě věci, neděláte ani jednu pořádně. Spojných bodů obou příběhů je pramálo, společné propojení je mizivé, i když se člověk sebevíc snaží číst mezi řádky. Osobně je mi nepříjemné, když si umělci stěžují na svou řeholi, ať to dělá režisér (já diváky nepochopený), dramaturg (já režisérem nedoceněný) nebo třeba v tomto případě spisovatel (já chudák nakladatelem utlačovaný a dalších příkladů se v knize dá najít víc než dost). Z hrdinky je prostě fňukna a nezachrání to ani povrchní pokus autora o zachycení její dospívající proměny. Ale ani fiktivní příběh nejde do hloubky a nenabízí zásadní zvraty, postavy i motivace jednání nejsou dostatečně propracované a celý příběh v mnohém nedotažený. Na to, aby mohly být ty dvě části samostatné, nedosahují, ale společně jim to taky nejde.

AnnieMarie
03.02.2016

Tahle knížka by byla zábavná, nebýt jednoho vztahu, který mi to zhnusil a nebýt jisté vraždy. Jinak by to šlo...

LilianaFalcon
28.01.2016

Samostatně by ty příběhy nefungovaly a spolu jsou moc zdlouhavé.
Chvíli mě bavila Lizzie, chvíli Darcy. Oboje mělo něco do sebe, ale...
Začátek byl perfektní. Rychlé vtažení do obou dějů. Moc se mi líbilo, jak se Darcyiny osobní zážitky odráží v jejím díle. Thrilerový začátek Zásvětí neměl chybu. Téma autorského i osobního hledání bylo pěkné. Jen tomu celkově něco chybělo. Možná kdyby byl děj více nahuštěný.
A měla jsem problém uvěřit Darcy i Lizzie tu zamilovanost.
Ale moc moc se mi líbily reakce Drcyiných čtenářů, jak by měla pokračovat :-D

InstanTia
10.01.2016

Hodně originální a zajímavá kniha, dýchala na mě takovou zvláštní atmosférou... hlavně co se týče příběhu o Darcy Patelové. Ani Zásvětí nebylo špatné, hezky se tak doplňovaly dva odlišné příběhy, i když jsem měla občas co dělat, abych četla knihu po pořádku.

Určitě bych tuto zvláštní knížku doporučila i dalším lidem, kteří mají dlouhé chvíle.

Misi78
21.11.2015

Prvni cast knihy super, pak uz se to jen divne vleklo. Koncem jsem se musela vylozene prokousat. Vadila mi naivita hrdinky.

ElisR1
17.11.2015

Zajímavá kniha, víc se mi líbila část o Darcy, kde se řešilo spisovatelství. Ale jediné, co mi na příbězích vadilo, bylo to, že se obě hrdinky zamilovaly až příliš rychle.

Arianne
23.10.2015

Zvláštní a úžasná kniha. Nemůžu říct, která část se mi líbila víc. V jedné linii sledujeme mladičkou Darcy, která po přistěhování do New Yorku zjišťuje, že psaní je trvdý job, kde musí mít autor hroší kůži. A že skloubit lásku a práci vyžaduje spoustu úsilí, notnou dávku dospělosti a umění kompromisu.
A pak tu máme TEN román. Kdyby to vyšlo samostatně, nebylo by to nic převratného. Ale jeho prostřednictvím sledujeme, jak Darcy dospívá, začíná si uvědomovat život a mění se z naivní rozmazlené holčičky v pravou newyorskou autorku.
Příběh Lizzie je plný temnoty a naděje, vypráví fantasy o dívce, která se musí během krátké doby vyrovnat se svou novou mocí, prožitým traumatem a etickým dilematem. Celou dobu čekáme, jestli se rozhodne pro život nebo smrt. A z duchařských scén občas běhá člověku mráz po zádech.
Obě dívky jsou si na jednu stranu podobné a zároveň tak odlišné, že nemáme šanci se mezi příběhy ztratit. Svou úlohu zde odvádějí odlišní vypravěči. Kniha nás udržuje v neustálém napětí, jakmile se začteme do jednoho příběhu, už ho střídá další, ale kapitoly nejsou tak dlouhé, abychom zapomněli, na co navazují.
Oba příběhy do sebe krásně zapadají, chvíli jsem dávala přednost jednomu, pak se mi zase víc líbil ten druhý. Rozhodně zajímavý počin a moc krásná kniha.

fantasy

Scott Westerfeld