Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Leviatan

Leviatan
Leviatan

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se ode...zobrazit vše

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alex, utajený levoboček nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska a tam se s eznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane plavčíkem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67945/leviatan-67945.jpg 4.3105
Série:

Leviatan (1.)

Originální název:

Leviathan

Žánr:
Romány, Sci-fi a fantasy
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2009 ...více
Nahrávám...

Přidat komentář

Komentáře (25)

Nejprve se musíte přihlásit.
Misa2508.08.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Moc se mi kniha líbí, jsou tam dva pohledy :))) Vymyslet takový to alternativní svět, je umění :)))) Hned se pouštím do dalšího dílu :D

knihomolka0120.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Na doporučení spolužáka jsem si tuto knihu přečetla a rozhodně nelituju. MOC se mi to líbilo, bylo super, jak byl příběh popisován z obou stran, ty dvě hlavní postavy byly naprosté protiklady, ale stejně jsem si každého z nich oblíbila.:)

Zahonek27.05.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Celá trilogie je kouzelná, přečteno jedním dechem.

jaakubsykora08.01.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Úžasná kniha o dobrodružství. Nemám rád historii, a proto jsem se trochu bál jak bude knížka působit, ale překvapila mě. Ze začátku mě moc nebavili pasáže s Alekem (možná kvuli tomu, že mi vadila postava Voglera), ale postupně jsem si zvyknul a začetl se i do něj. Pasáže s Deryn byly dokonalé! Fascinovaly mě veškeré výtvory darwinovců, promyšlenost a fantazie autora je super. Těším se až se pustím do druhého dílu

Wulfgar8613.12.2014

Dobry den, mam 2. a 3. dil a shanim prvni nema nekdo na prodej? V karlovych varech se mi ho nikde nedari sehnat :(

email: sir-slayer@seznam.cz

Narissa13.12.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Můj první steampunk - jako žánr se mi to líbí moc. Nemůžu říct, že bych byla nějak nadšená, ale i když jsem knihu četla na moje poměry dlouho, tak jsem jí prostě chtěla dočíst a chci číst i další díly. Ani nevím, čím to je...

Flamelk10.11.2014

Mě velmi nadchla,
nečekal jsem že by mě to nějak moc bavilo ale stalo se to během prvních stránek součástí mého dne.
Oblíbenými postavami se tam okamžitě stala doktorka Barlowova a hrabě Volger, každý z nich má pokaždé v ruce nějaké to eso. Určitě doporučuji všem co rádi dobrodružství s nějakou tou malou romantikou. Hned během dvou dnů kdy jsem to přečetl, jsem utíkal do knihovny vypůjčit si pokračování. Je to tedy na prvním místě alespoň tedy pro mě.

Attia15.10.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Na knize se mi především líbilo, jak si autor pohrával s historií. Války mě docela i zajímají a bavilo mě číst westerfeldovu verzi. Sice se mi nečetlo úplně po "másle", ale kniha je rozhodně zajímavá a pro mě originální. O steampunku jsem do té doby neslyšela, takže jsem byla plná očekávání, co se z toho vyklube. Aleka a Deryn (nebo - li Dylana) jsem si hned oblíbila. Knize přidávají i opravdu krásné černobílé obrázky.

warca29.09.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha byla dobrá, ale mě nudila, takže jsem neměla chuť číst další dily... Asi to je proto, že na takovéhle knihy moc nejsem :)

aalexiis15.08.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Bála jsem se moc velkých keců o válce, dostala jsem nakonec spíše příběh očima dvou mladičkých hrdinů a rozpor mezi stroji a vyexpenými zvířaty, docela zajímavé, ale rozhodně se z toho nestane má oblíbená série

SuperFrankie12.03.2014Hodnocení knihy 3 z 5

Přijemné, oddechové steampunk scifi s krásnými ilustracemi. 3.5/5

narcisonanis09.03.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Žánr steampunku (nejen knižní) byla pro mě jedna velká neznámá, ale těšil jsem se velice a vůbec jsem nebyl zklamán. Leviatan je poutavá kniha o alternativní historii konfliktu první světové války, kde proti sobě stojí dvě "skupiny" – do strojů zažraní industriálové v čele s Německem a Rakousko-Uherskem (jak srdce potěší, když je v krásně ilustrované mapě zaznamenána Praha) a proti nim darwinovci coby Anglie, Francie a Rusko, kteréžto státy se zaměřily na šlechtění geneticky upravených zvířat, které jsou využívány ve všech možných polích pokroku. Už postavení těchto dvou stran proti sobě je setsakra zajímavá záležitost! :)

Aby toho ale nebylo málo, děj je velice poutavý a já tak hltal stránku za stránkou. Ano, jak i píšou jiné komentáře, kniha je asi určena trochu mladším čtenářům, nicméně to ničemu nevadí, aby si i "dospělejší" čtenář (kdo to vlastně je, že?) odnesl z knihy jen ten nejlepší zážitek. Jediné mínus, co mohu vytknout, jsou četné chyby v textu, což občas odvádělo mou pozornost. Snad je to jen chyba vydání, co jsem dostal do ruky, bojím se však, že to bude i u ostatních knih.

Závěrem mohu dodat jen to, že po dočtení jsem se okamžitě sháněl po druhém díle. Co jiného si u dobré knihy přát?

--- "Mažete své válečné stroje, nebo je krmíte?" ---

Bublushka03.01.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je celou dobu zajímavá a občas není lehké se od ní odtrhnout. Skončila jaksi ukončeně, ale stále má otevřený konec, který nutí k přečtení dalšího dílu, který dodufám, že co nejdřív vyjde.
Knihu můžu vřele doporučit. Mě se velice líbila. A ve spojení s krásnými obrázky se bude líbit určitě i vám.

Koumi22.08.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Opravdu milé překvapení. Vždycky jsem si říkal, že žánr steampunku má velký potenciál u mladých čtenářů. Westerfeld tento potenciál ždímá na maximum a nebojí se do žánru ozubených kol a páry napěchovat i biopunk. Nikomu nic nepodsouvá a ani zbytečně neexperimentuje. To sice vede ke zjištění, že některé zvraty jsou průhledné až hrůza, ale občas dokáže i překvapit. Ve čtrnácti by tohle byla moje bible.

dusan12228.06.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha,perfektní příběh.Krásné ilustrace.Jak tu už někdo psal novodobá Verneovka.

Ronin Roujin13.06.2013Hodnocení knihy 3 z 5

Slušný mix post steampunku a ribopunku. Trošku dost předvídatelné a je znát cílení na mládež ale pokud toto přijmete, tak vás bude čtení bavit. Bludišťáka si zaslouží pěkné ilustrace, navíc v kindle s možností zvětšení. Škoda, že příběh je krátký a končí dost „seriálově“.

Gardenia2305.03.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Moc pěkná kniha, strašně se mi líbilo prolnutí historie 1. světové války a scifi :)

Lenny3308.02.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha je sice určena mladším čtenářům, přesto mě nadchla a po přečtení jsem myslela jen na to, že chci další díl a to hned. :) Kniha je úžasná jak obálkou, kresbami tak obsahem(dějem). Souhlasím s Denaille, že je zásadní chyba, když se Deryn vydává na Delyna(kluka) a přitom občas omluví v ženském rodě - nešlo to přehlédnout a dosti mě to štvalo. Krásné oddychové čtení.

Denaille30.12.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Moje první zkušenost s fantazií Scota Westerferda. I když je nepochybně pravda, že je příběh určený hlavně mladším čtenářům, já původně myslela, že jde opět o žánr YA. Vůbec nelituji toho, že jsem si ji koupila. Ale přála bych si, abych byla o pár let mladší a ponořila do stempunkové světa ještě hlouběji. A i když bych teď ocenila trochu starší charaktery a sloužitější příběh, i v téhle míře to stačilo na to, abych si to užila.
Mrzí mě ale časté chybování mezi ona/on slovy v paralele příběhu Deryn/Dylen. Přeložit větu jako: Já jsem myslela... i když by se přitom měla vydávat za kluka je podle mě docela zásadní chyba a nebylo to jen jednou. Starší to pochopí jako chybu tisku, ale mladší začnou přemýšlet, jak je možné, že tedy nikdo nezjistil, že je to vlastně holka a nepřijde jim divné, že o sobě mluví v ženském rodě?

Selket13.12.2012Hodnocení knihy 4 z 5

Kniha mi trochu připomněla Verneovky, až na to, že se zdržela veškerých zdlouhavých popisů, což jsem přivítala. Jen mi trochu vadila komornost děje, ale už se těším, že mi to druhý díl vynahradí.

maekar27.07.2012Hodnocení knihy 4 z 5

Velice nádherná kniha. Skvělý příběh, spád, vtipy a svět. Dobré nápady a zajímavé myšlenky. Trošku mi vadila velká písmena v českém vydání, ale to je jen malá skvrnka. Dávám 4 hvězdy a to jen kvůli 2.dílu - Behemótovi.

honajz05.07.2012Hodnocení knihy 2 z 5

Jako fantazii má autor poměrně slušnou, dokáže i dobře uvodit do děje. Ale - a to mi vadilo i při sérii o ošklivých/krásných - je ukecaný jak Palacký před smrtí, někdy zcela zbytečně, a to často na úkor děje, přičemž některé reálie jen používá jako fasádu, jako Potěmkinovskou vesnici, ale nejenže nejde do hloubky jak ve "svém" světě, tak ani co se jisté realističnosti týče. (A tím myslím nejen to Rakousko-Uhersko a Prahu, ale třeba i to, že bojový stroj na nožkách zakopávajících o kořeny je bojový stroj na prd.)

kája1427.08.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Moc zajimavá knížka s krásnými ilustracemi. Těším se na další díl.

Tazz113.08.2011Hodnocení knihy 4 z 5

Dobrý nápad, dobře napsaná kniha. Dávám 4 hvězdičky, protože jsem přece jenom při psaní měl občas pocit, že to je myšleno spíše pro mladší čtenáře. Ale to není chyba knihy, to je chyba moje :-) . Nicméně hodnocení je subjektivní a tak dávám subjektivně. Nicméně rozhodně doporučuji, je to krásná kniha i po stránce vizuální (desky, obrázky uvnitř...) . A rozhodně se těším na další díl(y).

Boboking28.04.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Skutečně výborný příběh, pro mladé i starší. Báječné nápady a celkově je to skvěle udělaná kniha. Ten Darwin klonovací objevitel , výborný nápad. Těším se na další díly.


Autor a jeho další knihy:

S. Westerfeld

Scott Westerfeld

(americká, 1963)