Ketesh Ketesh komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha přečtená jedním dechem. Hned na počátku mě upoutala svým vtipem, který mě až do posledního slova nepustil. Lepší četbu na Vánoce jsem si vybrat nemohla.

27.12.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha s myšlenkou, která má spád. Dala mi víc než jsem čekala. Výtečné!

20.04.2017 5 z 5

Zase mi tekly slzy smíchem. Nicméně, už to není ono. Trochu mě zklamalo, že už vlastně to nebylo psané klasicky deníčkově jako předchozí díly. Ale i tak si do drží skvělou úroveň.

31.07.2019 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Kniha mě velice zklamala i když mi došlo, co za pomoci těch příšerných souvětí chtěl autor říci. Kniha se mi četla velmi těžko a nemám v úmyslu se k ni v dohledné době vůbec vracet. Navíc mi vrtá hlavou, jak něco takové může být součástí povinné četby pro děti na prvním stupni. Vždyť i já jsem z té knihy měla husí kůži.

26.12.2017 1 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

Z mé strany obrovské nadšení, že Percy je zpět! I když je pravda, že po tom, jak byla poslední kniha ukončena to většina fanoušků očekávala. Zkrátka strýčka Ricka už trochu známe :-)

Autor opět nezklamal a odvedl vynikající kus práce. Vím, že se opakuji, ale je neuvěřitelné, jak mu vše do sebe tak přesně zapadá.

Příběh měl spát, objevily se tam nové věci, nové zápletky. Za mě maximální nadšení.

Navíc hluboká myšlenka na závěr, což si myslím, že pro dospívající je důležité (a to píši z pozice někoho, kdo už odrostl věku cílené skupiny). Jaký lepší radu do života mohl Rick předat než: "Žít na plno a beze strachu." a "Zpěv je dobrý na posílení ducha, nikdy nevynechej příležitost zpívat."

19.05.2017 5 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Vynikající!
A dá se číst stále znova a znova.
Lituji jen jediného, ... že si ji nemohu přečíst v originále.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka plná zajímavých myšlenek. Nechápu, jak babička mohla říct, že knihu nechápe a léta mě zvládat odrazovat od jejího přečtení.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Na Kostce je stále veselo a já se už nemohu dočkat, až se pustím do 3. dílu.

12.03.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Některé scénky byly tak reálné, že se nešlo prostě nesmát. V průběhu celé četby jsem se trochu ztrácela ve jménech (ale to jsem já - jména mi nic neříkají). Nicméně mě velice překvapil samotný závěr - byla jsem mile překvapena, že něco narušilo zavedený standard ukončení detektivních příběhů.

10.11.2017 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Byla jsem naprosto fascinována, nejen nápadem na scénář, ale způsobem přiblížení děje, popsání postav. Způsobem vtažení do děje. Kniha měla spád.

19.04.2017 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Ač nejsem příliš velký fanda poezie, čas od času se jí neubráním, zejména v období konce roku. A to je tahle sbírka vždy velice vítanou společnicí.

25.12.2016 4 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Vždy když se chystám číst Vladaře, nebo jej čtu. Nemůžu nějak z hlavy vyhnat absolutně nesmyslný popis díla, který mám zapsaný v sešitě literatury. Knihu jsem nečetla jen jednou a proto můžu s jistotou říct, že to co se o Machiavellim a jeho dílech, zejména Vladaři, učíme je naprostá hovadina. Ve škole nás učí, jak Machhiavelli byl proti režimu, měl naprosto nesmyslnou filosofii a jeho dílo bylo to ze kterého čerpal Hitler když chtěl ovládnout Evropu.
Já nevím, jak vy, ale já na to mám zcela jiný názor. Ano, Machievelli měl svoji filosofii, ale já bych ji nesmyslnou rozhodně nenazvala. Machiavelli moc dobře věděl, jak společnost a politika funguje a jen o tom napsal.

12.08.2015 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jedno z nejslavnějších a nejbáječnějších děl nejen dokonalého spisovatele a dramatika Williama Shakespeara, ale všech dob. Musí mu podlehnout snad každý..

30.01.2015 5 z 5

Volá Londýn Volá Londýn Jan Masaryk

Kniha je perfektním svědectvím o válce z pohledu těch, co byli v Londýně ;-)

13.01.2019 4 z 5

Skryté soukromí Karla IV. Skryté soukromí Karla IV. Michaela Košťálová

Něco tak mizerného, jsem již dlouho v ruce neměla, pokud vůbec někdy. Publikace se v žádném případě nedá považovat za odbornou, což lze naprosto jasně zjistit hned během prvních deseti stránek, kdy se narazí na chyby v číslech. Když se k tomu pak přičtou zdroje z nichž autorka čerpá, reflex, neodborné webové stránky a horoskopy!!!(Ano, opravdu.) je jasno.
Knihu hodnotím jako zbytečnou. Nezaznělo zde nic, co by někde jinde zpracováno lépe.

17.10.2018 odpad!

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Marie III. nezklamala ani v tomto díle ;-)

13.03.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je naprosto pochopitelné, proč se kniha nachází v povinné školní četbě už tolika let. To, jak autor dokázal některé věci vystihnout je naprosto senzační. Řekla bych, že ale ze začátku kniha byla mnohem zajímavější než závěrem.

08.10.2017 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Na konci knihy jsem byla bez dechu a myšlenky mi jen létali hlavou a nemohla jsem se žádné chytit. Prostě jen: WAU!
Rozhodně hodlám číst znovu!

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ladislavovo vyprávění je skvělé na odreagování, to jak vtipně dokáže podat každou drobnost, je opravdu fascinující. Kniha se četla jedním dechem, se zaujetím. Navíc ji provází vtipné ilustrace, které se mi velice líbila.

PS: mám tuhle knihu raději, než Mezi buddhisty a komunisty.

19.04.2017 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Rick opět předvedl, že žádná mythologie pro něj není překážkou. Je opravdu úctyhodné, jak skvěle využívá mýtů a bájí pro svoje příběhy, to jak mu vše do sebe skvěle zapadá.
Kniha od samého začátku měla spát, byla napínavá. Je kvalitně napsaná, i přeložená. Nedá se ji nic vytknout. Těším se na pokračování.

18.04.2017 5 z 5