Prastarý meč

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemstv... celý text

Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha.
Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let.
Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí.
Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289399/prastary-mec-aE1-289399.jpg 4.6120

Magnus Chase a bohové Asgardu (1.)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Zebra01

Okamžitě se těším na pokračování!!!

Nikča1236

Jednoduše skvělá kniha!

Readerka97

Kniha byla úžasná. Rick opět ukázal, že propojit moderní svět s mytologií opravdu umí. Navíc se mi velmi líbila narážka na svět Percyho Jaksona. Už se těším na další díl.

Ketesh

Rick opět předvedl, že žádná mythologie pro něj není překážkou. Je opravdu úctyhodné, jak skvěle využívá mýtů a bájí pro svoje příběhy, to jak mu vše do sebe skvěle zapadá.
Kniha od samého začátku měla spát, byla napínavá. Je kvalitně napsaná, i přeložená. Nedá se ji nic vytknout. Těším se na pokračování.

natalie2171

Rick zase předvedl perfektní práci. Nejen, že už od začátku jsme měli plno akce. Ani jednou jsem se nenudila. Ani jednou jsem nešilhala k dalšímu odstavci. A nejvíce tomu napomohly všudypřítomné vtípky ze strany Magnuse. Jak já miluji mytologii v Rickově stylu a jeho styl psaní. Čím se kniha liší od jiných? Hlavní hrdina zemře někde během 50. strany. Opět nám ukázal, že jeho knihy jsou originální, krásně napsané s promyšleným příběhem a napětím, které vás nikdy neopustí. Zároveň z toho nejste unavení, protože vztahy postav a dialogy vám celý příběh odlehčí. Těším se na další díl!

maxx

Skvělý a napínavý příběh který mě úplně pohltil od první stránky už se těším na pokračování.....

Syny007

Měl jsem velký problém knihu vůbec dočíst. Neskutečné jak někdo může napsat že Thor má ve svém kladivu zabudovanou televizi s Full HD rozlišením, chápu že ve fantasy světě je možné všelicos ale tohle a ostatní jiné absurdity o kterých v knize není nouze mě spíše naštvali než pobavili. Věřím však že někomu se to bude líbit. Za mě však 1 hvězda. Další díly již číst nebudu.

jesterka.as

Starý známý styl Ricka Riordana, takže opět super knížka :) těším se na další...

KočkaŠklíba

Druh knížky, kterou si jednoduše užijete. Osobně jsem si u ní oddychla od vážnějších knihy, ale v tom nejlepším smyslu. Je vtipná, děj se nevleče a fanouškům Ricka Riordana udělají radost narážky na jeho předchozí tvorbu. Moderně zpracovaná severská mytologie, zasazená do dnešní doby. Postavy se vyvíjí, i přesto, že se děj odehrává jen v několika dnech. Někteří by možná zkritizovali nespisovné výrazy, které se v knize čas od času objevují, mě nijak zvlášť nerušili, příběh, který vypráví šestnáctiletý kluk by asi těžko byl celý psán bezchybně.

Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

Ladiva

Veľmi vydarená a zábavná možnosť, ako sa trochu zorientovať v severskej mytológii.

IvankaM

Není to Percy Jackson, ale to neubralo knize na kvalitě. Navíc takhle moc jsem se u knihy dlouho nezasmála.

Celá recenze: http://darkmermaid.wixsite.com/mermaid/single-post/2017/01/12/Magnus-Chase-a-bohové-Ásgardu---Prastarý-me č

Kacaba01

Přečetla jsem jedním dechem, bylo to úžasné (tak jako vždycky :D). Sice to už nebyl 100% Percy, ale i tak to bylo super. Umírala jsem z těch narážek na jeho jiné knížky :D.
Dostaly mě i některé názvy kapitol "Hearthstone omdlívá častěji než Jason Grace (i když netuším, kdo to je)" ... prostě dokonalost.
Konec jsem trošku předvídala, ale stejně jsem si to užila. Severskou mytologii jsem moc neznala, tak jsem to náležitě napravila. :D Velice se těším na další díly.

PS doufám, že budeme bydlet na stejném patře :D

trynitrix
29.12.2016

Nechci knize nějak hatit hodnocení ,ale něco mi tam drobek chybělo hold to není Percy který je 100% :-D , tady to chtělo velkou dávku představivosti :-D Jinak klasika co se týká od Riordana.
Na to kolik to má stran tak se příběh četl docela rychle bylo to zábavné a mělo to spát a to mám ráda takže za mě jo ;-) I když si myslím, že už jsem na jeho knihy velká :-D

Aires
25.11.2016

Rick Riordan má nekonečnou zásobu nápadů. Po předchozím seznámení s bohy Egypta, Říma a Řecka, tentokrát přichází na řadu bohové severské mytologie. Ódin, Frey, Thór závislý na seriálech nebo prolhaný záporák Loki? Seznamte se, to jsou noví hrdinové této série. Autor si drží svůj vtipný, lehký styl, knížka je proto sázkou na jistotu :) Skvěle pobaví a ukáže vám, že hrdinství je pěkně otravná a napínavá dřina :)

Nelly
27.10.2016

Výborný díl nové série - Riordan snad už ani jinak než skvěle psát neumí. Ano, někomu možná přijde téma ohrané (bozi a polobozi, boj dobra se zlem), ale to nic neubírá na čtivosti těchto knih. Musím moc pochválit humor a perfektní hlášky, které potěší nejen každé dětské a puberťácké srdce. Myslím, že knihy takového ražení přivedou ke čtení mnoho nových čtenářů, kteří doteď seděli jen s prsty na klávesnici. A oceňuji také náhled do severské mytologie, která není tak obecně známá jako třeba mytologie antická či mytologie starého Egypta, jak tomu bylo v předešlých sériích. Těším se na další knížky!

Laurel
27.10.2016

Prostě boží! Typický Riordanovský styl! Určitě doporučuju ;)

SunshineGirl
22.10.2016

Musím říct, že knížka mě bohužel trochu zklamala. :( Od Ricka Riordana jsem četla sérii Percy Jackson a Bohové Olympu, které byly obě úžasné. Tahle knížka je pořád hodně dobrá a napínavá, ale na tyto série nemá.

Markéta2000
19.10.2016

Páni,tahle kniha byla úžasná,doporučuji!!!:)

Airin
14.10.2016

Kniha se mi četla opravdu velmi dobře. Díky častým vtipným hláškám a uvolněnému stylu psaní jsem si knihu patřičně užila a zároveň si u ní i oddychla. I když je kniha určena pro mladší čtenáře, vůbec mě to neodradilo, ba naopak. Kniha si mě získala první stránkou a přesvědčila mě o jedinečnosti autorova stylu na její poslední stránce. Knihu mohu s čistým svědomím doporučit všem, hlavně milovníkům Riordanových knižních sérií!

adela3429
08.10.2016

No, je to prostě Rick! :) Takže jako obvykle jedna velká jízda!

Ronnie68
05.10.2016

Skvělá kniha, vtáhlo mě to krásně do děje. Doporčuji.

kklepkaa
30.09.2016

Ani začátek, pro mě již 4. série, mě nezklamal. Jo je to vlastně pořád ta samá šablona. Však víte. Děcko, které celý život žije s tím, že táta (či máma) neexistuje a bum, najednou se začnou dít divný věci a otvírá se nám svět známý z hodin dějepisu či literatury (i když v tomto případě zas tak známý není...). Ale opět to člověka nesmírně baví. Může za to vždy úžasně zvolená mytologie, kdy si Rick hraje s méně či více známými bájemi a pověstmi a samotným Rickem. A ani tady nešlápl vedle. Severská mytologie je ne moc známé téma (když pomineme vlastní verzi Marvelu - jo nešlo si nepředstavovat Toma Hiddlestona jako Lokiho) a i tím, jak člověk baží po dalších informacích, vás nutí otáčet stránky dál. Jo Rick je už prostě mistr ve zpracování bájné mytologie. Člověk jen žasne, jak to má autor dopodrobna nastudované.

Několikrát jsem se i opravdu upřímně zasmála, ale i zamáčkla slzu... Magnus Chase je opravdu skvěle propracovaný charakter s úžasným smyslem pro humor a notnou dávkou drzosti. Okamžitě mi přirostl k srdci a s ním i zbytek party... především trpaslík s elfem. Valkýra Samirah mi trochu připomínala Annabeth, ale zaujali mě i spolubydlící z patra 19, kteří v tomto díle nedostali moc prostoru.

"S láskou vaše patro 65"

Vypadá to zas na luxusní sérii v podání starého známého Ricka Riordana. S další sérií se rozhodně nedá říct, že by mu docházel dech. Už se těším na další díly. A zdá se, že díky rodinnému původu hlavního hrdiny se dočkáme odkazů na staré známé z předchozích sérií. To bude jízda!

Berken
30.09.2016

SUPER!!!!!!!!
To jsem nečekal. Fakt super.
Po tom co jsem zjistil že Magnus vyjde řekl jsem si že se musím náležitě připravit. Načetl jsem si toho o severské mytologii hodně a hned jsem si ji oblíbil. Teď je jednou z mých nejoblíbenějších. Kdo by neměl rád Ódina, Thora, Lokiho či Freye?

No zkrátka nejen knihu ale i mytologii jsem si oblíbil.

A ke knize
Jak jinak než že byla nacpaná akcí. Rick se drží své oblíbené předlohy. Akce. Už od začátku se v knize něco dělo. A začneme zvesela. Zemřel jsem. KONEC .

Oblíbil jsem si Blitzena a Heartstronea. Ti jsou boží. A Jack je úplně super.
Taky nechyběl známý autorův humor a neustálé hlášky. Pobavily mě i názvy kapitol „ Aha tak tohle je ten koho Fenrir vyčmuchal v 63. kapitole"
Závěr byl docela rychlý ten rozhovor s Anabeth bych si klidně vychutnal. Ale tak moc mi to nevadilo

Těším se na další díl

Rick Riordan