Keksík Keksík komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dočteno. Už od začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Nenašla jsem jediný okamžik kdy by mě nebavila. Sedla jsem si k ní po škole a když jsem zvedla oči byla půlnoc. Nevnímáte čas ani lidi kolem, jenom čtete a čekáte co bude dál, protože na konci každé kapitoly jste čím dál tím zvědavější na tu další. Bohužel jsem se u 44. kapitoly musela zastavit. Koupila jsem si špatný výtisk. 3x za sebou jsem měla právě 44 kapitolu a potom rovnou 49. Musela jsem tedy knihu odložit a jet vyměnit. Kdyby nebylo tohoto problému asi bych jí z ruky ani nedala.. Krásný příběh, který vás donutí přemýšlet, cítit s hlavními postavami a toužit po takové lásce. Všem mohu jedině doporučit. Těšim se na další knihu od této famózní spisovatelky. :))

08.05.2013 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Na tuto knihu mě odkázala moje nejlepší kamarádka, které je téma rakovina velmi blízké, neboť je v neustálém kontaktu s její tetou kterou tato nemoc postihla. Když o tom se mnou chtěla mluvit, nemohla. Její emoce jí to nedovolily. Dala mi do ruky tuhle knihu a řekla :
"Přečti si to, vystihl všechno co bych ti řekla sama."
Jedním slovem je tato kniha krásná. Neskutečně dojemná, neskutečně procítěná, neskutečně smutná. Přečetla jsem ji za pár hodin ,nemohla jsem se od ní odtrhnout. Chytla mě za srdce a v myšlenkách se k ní ještě budu dlouho vracet.

"Ale mně by to nevadilo, Hazel Grace. Byla by pro mě čest nechat si od tebe zlomit srdce."

28.11.2013 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jedna z nejkrásnějších knih jaké jsem kdy četla! Patřila, patří a bude patřit mezi mé nejoblíbenější. Tato kniha je skvost. Jane Austen krásně vystihla lidské povahy. Každá postava byla jedinečná s osobitými rysy, popis okolí jednoduchý přesto výstižný, děj lehce plynul, ale je tam několik zvratů takže se nemusíte bát že vás znudí. Příběh o lásce o špatném úsudku o nesčetných nástrahách v životě. Všem vřele doporučuji. K této knize se vracím ráda a vždy u ní objevím něco nového. :)

27.11.2013 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Tohle byla jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla. Ani jsem si nedokázala představit, že někdo může mít tak obrovskou zásobu metafor, přirovnání a synekdoch. Hlavní hrdinku Juliette i Adama jsem si zamilovala. Styl psaní je jedinečný. Nikdy jsem se s ničím takovým nesetkala. Přeškrtané věty -myslím si něco co bych si myslet neměla- jsou skvělé. Tato kniha vás chytne za srdce, donutí vás přemýšlet, ale dokonce si u ní i odpočinete. Vřele doporučuji ! :)

24.07.2013 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Adrian- upřímně kdo by ho nemiloval? Já teda ano. Musim říct, že se mi druhý díl líbil ještě víc než Pokrevní pouta. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. A když jsem zjistila že Indigo Spell vyšlo teprve v únoru v USA, bylo mi líto že jsem nezpomalila. Teď jsem jako na jehlách a nemůžu se dočkat až vyjde v češtině. Poslední stránky a Adrianovo přiznání jsem přečetla dokonce 3x , jelikož tohle by chtěla slyšet snad každá! :)) Doporučuji, doporučuji ! :)

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Na tuhle knihu jsem se vcelku těšila. Mám ráda psychologické thrillery a tohle bylo dle shrnutí vzadu něco pro mě. Knihu jsem přečetla za 5 hodin. (Čas vím přesně, přítel hrál playstation :D) Čtivé to bylo. Autorka měla jednoduchý styl psaní. Hlavní postava- Maya, byla zajímavá. Její chování na policejní stanici se mi líbilo. Trochu tajemná, s dobrými pozorovacími schopnostmi. Ale!
Takhle kniha je hloupoučká. Tak strašně hloupoučká. Až mě to několikrát rozčílilo během čtení. Já se ráda vciťuji do některých postav, v tomto případě do May.
Takže unesli mě, jsem v nějaké zahradě s dalšími 25?(nevim přesně) holkama. Po prvotních událostech, a po tom kdy teda zjistím, jak přesně to v té zahradě funguje, a k tomu ještě jsem oblíbenkyně a každá holka dostane nějaké dárky (aby se samo sebou cítily fajn).. je dle mého názoru úplně logické že se pokusím o útěk!
2 muži, (Dese nepočítám) proti 25 holkám! Plus některá z nich mám pocit měla nůžky atd.
Jednoduchá logika. Počkám až tam Avery nebude, Zahradníka chytim, svážku a popřípadě mučim, dělám cokoliv, dokud mě nepustí ven. To samé s Averym kdyby přišel. Neříkejte mi, že 25:2 není jasná převaha! Nebo rozmontuji postele, klidně s prstama sedřenýma a mlátim do skla dokud ho neprobiju.
Takže tohle mě rozčilovalo, protože mi to přišlo hloupé. Na to jak Maya byla chytrá a SPOILER (svým způsobem věděla co ji čeká) se svým osudem naložila ...odevzdaně a nijak.

Toť můj názor, knihu znovu číst nebudu. Ani další pokračování. Ale každopádně, každý máme jiný vkus a já doporučuji k přečtení skoro všechny knihy. Nikdy nevíte komu se bude líbit. :)

18.10.2017 2 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Já nevim. Takhle kniha mě neoslovila. Přečetla jsem jí během pár hodin. Je to taková oddychovka u které nemusíte přemýšlet. Už od začátku víte jak kniha dopadne a "tajemství" až takové tajemství nebylo. Já bych tuto knihu spíše nedoporučovala. Přijde mi taková hloupá. Co, ale musím pochválit, je obálka. :)

23.12.2013 2 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Tohle je prostě bomba! Tahereh donutí přemýšlet, chytí vás za srdce, city máte na dranc! Je to prostě skvost ! Co na to říct víc.? Jděte a kupte si tuto knihu! Je skvělá. :)

Jedna z mých oblíbených částí (Warner) :
"I want to be the friend you fall hopelessly in love with. The one you take into your arms and into your bed and into the private world you keep trapped in your head. I want to be that kind of friend. The one who will memorize the things you say as well as the shape of your lips when you say them. I want to know every curve, every freckle, every shiver of your body.

I want to know where to touch you, I want to know how to touch you. I want to know convince you to design a smile just for me. Yes, I do want to be your friend. I want to be your best friend in the entire world."

- Kdo by ho nemiloval ? :)

01.10.2013 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Nemám slov. Skvělé. Napínavé, dojemné chvílemi máte i husí kůži. Prostě skvělé !

23.09.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Možná první 3 kapitoly se mi líbily. Toť asi vše. Knihu jsem vzala do ruky na doporučení kamarádek, které z ní byly unešeny. Nevím co na ní viděly. Autorka pro mě měla velmi velmi malou slovní zásobu. Neustálé opakování těch samých vět a nekončící "vnitřní bohyně" mě pěkně iritovala. Nechápu, jak se tato kniha stala světovým bestsellerem.. Sice tuto knihu nedoporučuji, ale myslím, že kdo chce ať po ní klidně sáhne a vytvoří si vlastní názor. Pro mě to bylo po takových velkolepých ohlasech velkolepé zklamaní. Jednu hvězdu za to, že se četla doopravdy rychle a za pěknou obálku. :D

12.08.2013 1 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Jelikož jsem četla i 50 odstínů šedi a Obnaženou, můžu říct že to je všechno na jedno brdo. Krásný, úžasný boháč a krásná, úžasná dívka. Nejdřív jde o šílenou přitažlivost, chtíč a touhu a o sex. Postupem času to přejde v něco víc. Oproti Odstínům a Obnažené mi toto přišlo více reálnější. Lépe se mi to četlo, skvělý nápad bylo psát to z obou dvou pohledů. Na můj vkus tam bylo moc vulgárních výrazů. Jinak hezké :) Rozhodně si přečtu i další díl.

25.07.2013 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Oproti VA tam nebylo tolik akce. Ale i přesto kniha skvělá! Kdo měl rád VA, ať neváhá a sáhne po ní. Adrian byl okouzlující a dával příběhu humor a odlehčenost. Richelle je prostě spisovatelka která nezklame. :)

Sněhurka Sněhurka Ed McBain

Do poslední chvíle jsem doopravdy nevěděla zda-li Sára je či není šílená. Skvělá detektivka. U této knihy jsem se nenudila, měla spád. :) Doporučuji :)

25.07.2013 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Knihu jsem si koupila, kvůli ohromující obálce a také pro její velmi kladné ohlasy. Začátek byl zdlouhavý, nudný a chvílemi mi přišlo, že autorka vlastně neví kudy kam. V polovině už to bylo lepší, příběh se trošku rozhoupal a konečně to někam vedlo. Konec, jak už je tu několikrát řečeno, byl nejlepší. Amy se mi líbila. Rázná, svá, odvážná ale přece jen obyčejná holka, která je zranitelná jako každý jiný. U Syna to bylo horší.. třeba se vyvine.. :D Co mi doopravdy vadilo bylo slovo xakru. Pokaždé když jsem to přečetla, tak jsem myslela že vykvetu. :D Uvidíme.. dám šanci i druhému dílu. :)

24.06.2013 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Jedním slovem: Skvost ! Paulo Coelho je prostě PAN spisovatel.

19.04.2013

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Všem doporučuji. Tuto sérii knih jsem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se zastavit. Podle mě jsou o 100 % lepší než Twilight saga. Jestli vezmete do ruky první díl nebudete chtít přestat dokud nezhltnete konec toho posledního, a poté Vám bude líto že série skončila. :))

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Mně se tedy kniha líbila moc. Zase něco jiného, ale v kladném slova smyslu. Zajímavá obálka, zajímavý děj. Hlavní postava Callie byla příjemná. Silně na mě zapůsobila postava Sáry a její osud. Opravdu jsem zvědavá jak to dopadne s Blakem i se šéfem. Těším se na pokračování :)

17.10.2013 5 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Na tuhle knihu jsem narazila vlastně náhodou a nelituji. Po několika upírovinách a vlkodlaků se objevilo konečně něco nového. Wren jako necitlivá, vraždící holka s nehezkou pověstí a Callum usměvavý, milý a optimistický. Sice bylo hned ze začátku jasné jak facka jak to s nimi bude pokračovat, ale zbytek děje bylo jedno velké překvapení. Doopravdy paráda :)

17.10.2013 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Po dlouhém čekání mi kniha přišla do ruky den po vydání. Celá natěšená jsem se na ni vrhla. Musím říct, že pro mě je tento díl trochu zklamání. Na můj vkus málo dialogů, vše se točí jenom kolem Sydney, nic moc akce. Nevím, možná mi to tak jenom přišlo. Plusové body dávám za Adriana. Nezklamal. Musím uznat že jeho hlášky a milostná vyznání jsou v originále opravdu kouzelná! V češtině to prostě nebylo ono. Konec se mi asi líbil nejvíce. Další díl si koupím také. :))

12.09.2013 4 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Celou trilogii jsem sice přečetla, ale nemůžu si pomoct. Nejsem z nich nadšená. Někdy mi přišlo, že se do toho autorka trochu zamotává. 1. díl jsem přečetla rychle. Když jsem ho dočetla řekla jsem si, že když už jsem to začala číst tak to dočtu. 2.díl byl lepší, ale musela jsem se nutit ho dočítat. 3. díl jsem přečetla za den a to jen pro to abych to už měla za sebou. Nevím. Neodrazuji, ale ani nedoporučuji. :))

08.05.2013