Keddie Keddie komentáře u knih

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Další perfektní kniha. Tentokráte ne detektivka, ale čistá historie. I když občas i historická kniha může být napínavá. Doporučuji.

09.12.2014 5 z 5

Bruno, Chef de police Bruno, Chef de police Martin Walker

Taková dobrá detektivka. Vidím, že ani ve Francii nemají z předpisů EU zrovna radost. A jejich boj s inspektory byl takový humorný prvek románu.

27.11.2014 4 z 5

Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Blůdička aneb Mystická detektivka z Českého lesa Radek Coufal

Výborný román. Trochu mi připomínal některé romány Miloše Urbana, ale přesto to bylo originální čtení. Děj má dvě roviny. Do jedné se dostaneme prostřednictvím kroniky a druhá je současnost. Nakonec se vše zajímavě propojí.

24.11.2014 5 z 5

Klášter kostlivců Klášter kostlivců Jan Bauer

Ve srovnání s Vondruškou, který píše čistě historické detektivky, kde je politika víceméně okrajová, u Bauera se jedná spíše o historické politické thrillery. Sice i zde je i detektivní zápletka, ale poněkud jednodušší a vždy za tím stojí někdo mocný.

08.11.2014 4 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Myslím, že tohle byla zatím autorova nejméně veselá kniha, co jsem četl. I když i u ní jsem se mnohokrát zasmál. Ale popis stavu Ruska po rozpadu Sovětského svazu byl trochu neradostný. Ale jinak výborná kniha.

08.11.2014 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Bál jsem se téhle "velké" knihy. Ale nakonec se četla sama. A i když dějiny celkem znám, stejně jsem byl napnutý, jak to dopadne. :-)

21.10.2014 5 z 5

Vrah má čisté ruce Vrah má čisté ruce Miloš Smetana

Dobrá detektivka. Ale na druhou stranu nic moc překvapivého, žádné originální řešení.

21.10.2014 3 z 5

Symbol smrti Symbol smrti Peter Tremayne (p)

Na Fidelmu se vždy těším. A opět nezklamala. Výborná zápletka, napínavé až do konce. Jedním slovem: výborné.

16.10.2014 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Dost jsem se nasmál, i když téma je dost morbidní. Ale nakonec těch sebevrahů nebylo zas tolik.

30.09.2014 5 z 5

Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Šikovná tchyně a smečka rozhněvaných žen Inna Rottová - Mirovská

Tak tuhle knihu jsem nedočetl. Jak jsem si pochvaloval autorčiny povídky, tak román mne udolal. Odehrává se v jednom bytě, kam přicházejí postupně ženy, které "detektivkyně" postupně zpovídá. Dal jsem půlku a nudou jsem se mohl ukousat.

29.09.2014 2 z 5

Jako obvykle perfektní detektivka. A jako bonus navíc alternativní pohled na naši vzdálenou historii.

29.09.2014 5 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Další kniha oslavující krásu Laponska. Trochu absudrní, ale jinak velice pěkný román. Jen škoda těch oběšených německých turistů. :-)

15.09.2014 5 z 5

Zásah šikovné tchyně Zásah šikovné tchyně Inna Rottová - Mirovská

Zatím nejlepší díl "tchýně", kterou jsem četl. Autorka už vybrousila svůj povídkový styl. Nejde v nich o vraždy nebo jiné závažné zločiny a přesto se u čtení nenudím.

14.09.2014 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Na autora jsem narazil díky audioknize. Pak už jsem vědomě sáhl po jeho románu. A nezklamal jsem se. Zajícův rok je tak trochu ekologický román o úteku do přírody. Humor je jemný, situace občas absurdní. Ale opravdu skvělé čtení.

04.09.2014 5 z 5

Případy šikovné tchyně Případy šikovné tchyně Inna Rottová - Mirovská

V povídkách je autorka ještě lepší než v delších novelách. Jednotlivé příběhy jsou krátké a tak trochu jiné oproti normálním detektivkám.

04.09.2014 4 z 5

Dcera atraktivního nebožtíka Dcera atraktivního nebožtíka Inna Rottová - Mirovská

Mám rád knihy vyprávěné v ich formě. Takže tahle se mi líbila. Oba příběhy jsou celkem jednoduché, nekomplikované, bez překvapivých zvratů.

29.08.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Příběh dobrý, styl výborný, jen trochu rozvláčné. Ale líbilo se mi to.

26.08.2014 4 z 5

Vraždy v zákulisí Vraždy v zákulisí Miloš Smetana

Kniha se četla celkem dobře. Trochu mi vadilo, že k odhalení vraha došlo tak nějak náhodou v závěru knihy.

25.08.2014 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl se mi líbil stejně jako ten první. Jen byl podstatně kratší. Sotva jsem se do knihy začet, už jsem narazil na nápis: Konec druhého dílu. Snad tato tendence nebude pokračovat i ve třetím dílu. Ten by pak mohl mít pouze jednu stránku: Konec třetího dílu.

14.08.2014 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Další skvělý Vondruška. Sice to není román z žádné jeho série, ale příběh je opět vynikající. Autor je historik a je to na románu znát. Plasticky přibližuje život ve středověku a jsem ochoten uvěřit tomu, že to tak nějak tehdy chodilo. Doporučuji.

30.07.2014 5 z 5