Keddie Keddie komentáře u knih

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

Musím říct, že knihu jsem zvládnul velmi rychle. První polovinu jsem se těšil na zajímavý příběh (mám rád historii, středověké hrady, tajmeství, ...). No a druhou polovinu jsem nechtěl uvěřit, že zápletka je tak neskutečná, nereálná a naivní. Připadal jsem si jak ten zlej pes, co pejskovi a kočičce sežral dort, ve kterém bylo od každého kousek: kousek historie, kousek romantické lásky, kousek tajemství, kousek napětí, ... Celkově to bylo ale nestravitelné.

21.02.2016 3 z 5

Leviatan Leviatan Boris Akunin (p)

Zatím nejlepší kniha o Fandorinovi. Trochu mi připomínal Hercula Poirot. I ten příběh byl takový komorní, ale přesto zajímavý a chvílemi i strhující. Zajímavé taky bylo sledovat příběh z pohledu různých postav. Už se těším na další díl.

17.02.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Tato kniha vyšla současně v papírovém i elektronickém vydání a tak jsem si ji mohl přečíst jako horkou novinku. A opět jsem z ní byl nadšen. Příběh zajímavý, i když trochu nezvyklý. Oběť i pachatel jsou víceméně známy už na začátku. Ale důvod a motiv je otázkou až do konce. Ten byl v této knize kupodivu nezkrácen, i když na poslední stránce jsem ještě marně tisknul tlačítko pro přesun na další stránku. Prostě bych očekával nějaký epilog, závěr, ...

02.02.2016 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Další osudy Jana Jindřicha, bratra Karla IV. byly velice zajímavé. Pravda, otec vlasti, nepůsobí v tomto románu moc sympaticky, ale tak už to někdy bývá. Zajímavý je i pohled do běžného života ve středověkém městě. Jednoduše řečeno, opět vynikající historický román zaměřený především na ženskou polovinu lidstva. Asi největším zklamáním pro měl byl epilog, kde se autorka přiznala, že s celou sérií končí.

29.01.2016 5 z 5

Vykoupení krví Vykoupení krví Peter Tremayne (p)

Nepřestane mne fascinovat vyspělost Irské společnosti v době, kdy u nás teprve nějaká společnost začala existovat. I v tomto románu je Fidelma Fidelmou. Její skálopevné trvání na dodržování zákona, i když není zrovna v pozici, kdy si to může dovolit, je imponující. Příběh jako obvykle perfektní, napínavý a s překvapivým rozuzlením (i když vraha jsem si tentokráte celkem tipnul).

20.01.2016 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Trochu zklamání. Kniha se celkem vleče, často zabíhá k popisu pražských zákoutí. Hlavní myšlenka a závěr určitě zajímavý, ale to kolem je trochu hůře čitelné.

15.01.2016 3 z 5

Vražedná mše Vražedná mše Jan Bauer

Tento díl celé série byl opravdu dobrý. Zajímavá zápletka, svižný děj. Jen konec byl nějak urychlen. Trochu mi to připomíná občasné zrychlené závěry u Vondrušky, kdy se zřejmě potřeboval vejít do předepsaného počtu stran. :-) Ale jinak mohu doporučit.

04.01.2016 5 z 5

Ztracený templářský poklad Ztracený templářský poklad Zuzana Koubková

Historické detektivky mám rád. Tahle ale pro mne byla trochu nudná. Sice období i téma je atraktivní, ale autorka toho moc nevyužila. Škoda.

28.11.2015 3 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

I druhý díl byl vynikající. Děj má spád a kniha sde čte prakticky sama. Hned se vrhám na třetí díl.

09.10.2015 5 z 5

Případ dárkové kazety Případ dárkové kazety Inna Rottová - Mirovská

Tak tohle jsem nedočetl. Když už podesáté Sabina za někým šla a vyslýchala ho a nic jiného se nedělo, knihu jsem odložil. Pro mne horzná nuda.

09.10.2015 2 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Příběh dobrý. Ale ta severská deprese je cítit z každé stránky. Na druhou stranu v horkém létě ten všudypřítomný sníh osvěží.

15.07.2015 4 z 5

Maják Maják P. D. James (p)

Klasická detektivka. Ostrov, skupina podezřelých, mrtvola. Pro ty, kdo nemají rádi drogy, zneužité děti, deprese a další atributy severské detektivky, je tohle nádherná kniha.

15.07.2015 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Začátek byl takový nudnější. Nic moc se nedělo a ani mi to nepřipadalo dost hororové. Konec už byl lepší.

26.06.2015 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Další dobře napsaná detektivka. Přiměřeně zamotaná, zajímavé rozuzlení.

26.06.2015 5 z 5

Má je pomsta Má je pomsta Miluše Dovrtělová

Celkem jednoduchý příběh, ale nenudil jsem se. Občas mi vadil sloh autorky. Prostě kniha, kterou přečtu jednou, řeknu dobrý, a jdu dál.

15.06.2015 4 z 5

Faraonova pomsta Faraonova pomsta Elizabeth Peters (p)

Celkem poutavá, spíše dobrodružná kniha. Ale musím se přiznat, že mne až tolik nevtáhla do děje.

29.05.2015 4 z 5

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Přece jen jsem od autora už četl lepší romány. Tenhle je takový hodně absurdní (což mne po přečtení předchozích románů ani nepřekvapuje), ale celkově méně vtipný. Určitě ale stojí za přečtení.

15.05.2015 4 z 5

Bezdomovec s titulem Bezdomovec s titulem Antonín Jirotka (p)

Kniha mne velmi pěkně připravila. Narazil jsem na ni při testování, jak se půjčují e-knihy v knihovně a nic jsem od ní neočekával. Ale krátké povídky byly velmi dobře čitelné, vtipné a se zajímavými zvraty. Prostě jednoduché čtení před spaním.

14.05.2015 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Původně jsem od celé série očekával něco jako moravského Oldřicha z Chlumu a po přečtení anotace jsem byl trochu zklamán. Nicméně všechny knihy jsou skvělé. Sice si myslím, že je tu středověk trochu učesán, ale čte se to velmi dobře a už se těším na další díl (epilog knihy mne trochu vyděsil, že autorka se sérií končí), který má vyjít tenhle rok.

28.04.2015 5 z 5

Vraždy v lepší společnosti Vraždy v lepší společnosti Michal Fieber (p)

Dvě kratší novely s podobným námětem. Taková pohodová česká detektivka, která pobaví. Doporučuji.

09.02.2015 5 z 5