Keddie Keddie komentáře u knih

Mnohomluvná smrt Mnohomluvná smrt Stanislav Češka

Vzhledem k tomu, že jsem četl už 3 knihy ze série o soukromém detektivovi Stanislavovi Berkovi, mohl jsem určité pasáže knihy přeskakovat, neboť autor prakticky stejnými popisoval postavy, které se v sérii již objevili. Zápletka nebyla moc zapletená, takže jsem se při čtení chvílemi nudil. Snad jen závěr jsem si přečetl se zájmem. Takový slabší průměr.

16.11.2013 3 z 5

Arcibiskupova smrt Arcibiskupova smrt Stanislav Češka

V této knize autor spojuje svá dvě témata z jiných knih: "politickou" detektivku a historickou detektivku z dob Velké Moravy. Děj je jednoduchý, zločinci předem dáni. Oddychové čtení na několik odpolední.

10.11.2013 3 z 5

Případ výjimečné klibny Případ výjimečné klibny Jaroslav Velinský

Moc pěkný román. Sice to zpočátku vypadá, že výjimečně zde nebude žádná mrtvola, ale nakonec je jich celkem dost. kdo má rád neopakovatelný vypravěčský styl autora a příběhy bezděčného detektiva Oty Finka, byť zde již trochu staršího, ten nesmí tento román vynechat.

05.11.2013 5 z 5

Hořká smrt Hořká smrt Stanislav Češka

Kniha se četla dobře, i když po přečtení prvního dílu jsem se nemohl ubránit pocitu, že autor píše to samé, ale trochu lépe. Věřím, že další díl už bude mít trochu jiné téma i rozuzlení.

23.10.2013 4 z 5

Psáno krví Psáno krví Caroline Graham

Výborná detektivka. Trochu depresivní, ale na severskou krimi v tomto ohledu nemá. Děj je celkem svěží, i když sleduje souběžně několik osudů je jasné, že vrah je z úzké skupiny osob. Přesto ho odhalit není jednoduché. Doporučuji.

23.10.2013 4 z 5

Starožitná smrt Starožitná smrt Stanislav Češka

Jsem sice milovník spíše klasických detektivek, ale i při čtení této knihy jsem se bavil. Román je celkem svižný. Zápletka je jednoduchá, možná by někdo řekl i celkem banální. Pokud hledáte oddychovou četbu, při které nemusíte přemýšlet, pak knihu doporučuji. Pro náročné milovníky detektivek ale moc není.

16.10.2013 3 z 5

Podzimní blues Podzimní blues Jarmila Pospíšilová

Celkem svižná detektivka. Zápletka není příliš složitá, ale kniha se celkem dobře četla.

05.10.2013 4 z 5

Leopard nemění skvrny Leopard nemění skvrny Jarmila Pospíšilová

Vrah byl zřejmý skoro od začátku knihy. Ale kniha se četla lehce. Nic komplikovaného. Taková oddychová detektivka.

28.09.2013 3 z 5

Rozcestí Rozcestí Dick Francis (p)

I když se v příběhu nevyskytuje mnoho vražd a mrtvol, tak je příběh velmi strhující (zvlášť konec). Musím uznat, že ačkoliv nejsem fanoušek do koní, tak se mi kniha velice dobře četla.

24.09.2013 5 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Jako milovník Hercule Poirota se mi tato detektivka velice líbila. Čtenář má dostatek času přemýšlet o vrahovi a stejně na to nepřijde. Doporučuji.

19.09.2013 5 z 5

Bouda Bouda Jaroslav Velinský

Pro Finkovi trochu netradiční začátek knihy. Ale pak už je to klasický Ota Fink. Myslím si, že Bouda patří k těm nejlepším dílům celé série. Vřele doporučuji.

19.09.2013 5 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Výborná historická detektivka. Líbí se mi vyprávění v první osobě, humor, se kterým hlavní hrdina komentuje dění kolem sebe. Trochu více se zde řeší vztahy, ale to se dá přežít. Doporučuji.

12.09.2013 4 z 5

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

První čtvrtinu knihy autorka představovala podezřelé, pak už jsem střídavě odhadoval, kdo by mohl být vrahem. Nebyla to zas tak složitá zápletka. Ale kniha se četla celkem lehce. Možná to bylo i tím, že Skalku jsem navštívil a tak jsem se vrátil na známé místo.

06.09.2013 4 z 5

Zahrádka smrti Zahrádka smrti Jaroslav Velinský

Klasický Ota. Cpe se kam nemá a málem na to doplatí. Ale opět to dobře dopadne. Jak jinak. Tentokráte se skoro nezaplete s ženskou, protože je věrný holce House. Kidovi se podařilo krásně vykreslit atmosféru 60. let. Vřele doporučuji.

06.09.2013 5 z 5

Kočičí princ Kočičí princ Jaroslav Velinský

Až po stranu 127 je to klasická Finkovka. Od ní, posledních 10 stránek je to blábol. Bohužel Kid knihu dopisoval v hodně špatném zdravotním stavu, který celou knihu výrazně ovlivnil. A tak si jen můžu domýšlet, jakým směrem by se děj vyvíjel, kdyby byl autor v pořádku. Škoda.

28.08.2013 2 z 5

Kejklíř, Smrt a Blázen Kejklíř, Smrt a Blázen Jarmila Pospíšilová

Dobrá detektivka. Četla se celkem lehce. Možná trochu slabší zápletka.

28.08.2013 4 z 5