Leopard nemění skvrny

Leopard nemění skvrny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36622/bmid_leopard-nemeni-skvrny-mq8-36622.jpg 4 53 20

Marie Kovandová série

Když Marie Kovandová náhodně potká spolužačku z gymnázia, zajdou si do oblíbené restaurace Kamenný mlýn. Obsluhuje je mladá dívka, která je o několik dnů později zavražděna. O případ se začne zajímat novinář Mánek, s nímž se Marie zná z dřívějška a který ji postupně vtáhne do svého pátrání. Postupně tak získávají svědectví o rozdílných poměrech v dětských domovech, kde zavražděná vyrostla, a narazí i na zvláštní praktiky skupiny podnikatelů, která mimo jiné vlastní Kamenný mlýn. Vrah jedná dál, na svůj první zločin vrší další a dostává se do zoufalé smyčky boje o vlastní vyváznutí. Pátrání po jeho totožnosti a motivu tak začíná být velice nebezpečné...... celý text

alnahu
10.12.2023 4 z 5

Zpestřila jsem si čtení opět českou detektivkou s Marií Kovandovou ,která je pro mne oddechovkou. I když se i v této knize vraždí ,tak se to obejde bez krve a násilí. V této knize se vrah držel anglického přísloví :"Leopard nemění své skvrny". A podle tohoto přísloví je pojmenována i tato kniha.

Lucissia
22.11.2023 3 z 5

První půlka knihy dost dobrá, ale pak hodně hodně postav. Ztratila jsem se v souvislostech. Škoda. :-) A těch překlepů...

babystar
27.09.2023 4 z 5

Druhý příběh s Marií Kovandovou o tom, že "s jídlem roste chuť". Marie s novinářem Mánkem pomalu odkrývají případ, který začíná smrtí mladé dívky. Nakonec se ukáže, že pocit téměř neomezené moci a strach z prozrazení zneužívání mladistvých může vést až ke zmaření lidských životů. Přestože jde o poklidnou, nekrvavou historii, nepostrádá i prvky napětí.

ave55
20.12.2022 4 z 5

Série se celkem dobře čte. Žádný krvák, život na malé obci plyne klidně. Ale. Nakladatelství MOBA se sice chválí, že je u nás jedno z největších, ale co do chybovosti v textu určitě. To už u nás neumíme dělat korektury?

kokrokr
16.06.2022 2 z 5

Průměrný příběh, který bude bavit spíše ženy. Hlavní aktérka získává drby o mrtvé a probírá je s kamarádkou a novinářem Mánkem. Občas se tu mihne i vrah plánující novou vraždu. Mánek zveřejní zjištěné informace a příběh končí.

Len2očka
09.01.2022 4 z 5

Super pohodové
čtení,moje zatím druhá autorčina knížka a nebude určitě poslední.

zdenaR
14.05.2021 3 z 5

Oddechová detektivka bez zbytečné brutality, jak je tomu u autorky zvykem. Mám ráda její knihy právě pro pohodu, čtivost a sympatickou Marii (připomíná mi mladší "slečnu Marplovou").

pepa4081
25.04.2021 4 z 5

Příjemná jednoduchá detektivka. Zápletka i pachatel jdou celkem brzy uhodnout, ale knížka se mi dobře četla. Nevystupuje zde zbytečně mnoho osob, takže jsem nemusel přemýšlet, kdo je kdo. Osobní život hlavní hrdinky série je líčen v menších dávkách, a neotravuje, jako u některých jiných autorů. Knihy paní Pospíšilové se mi líbí stále víc. Doporučuji a jdu na další díl.
Velmi uspokojivé.

Kočičáci
07.12.2020 3 z 5

Detektivní jednohubka na jedno odpoledne. V hlavní roli jako detektiv amatér opět Marie Kovandová v tandemu s pražským novinářem Štěpánem. Tentokrát jsou na stopě vrahovi, který zabil mladou servírku z restaurace Kamenný vrch. Jaké tajemství stojí za pozadím vraždy mladé dívky a kolik obětí musí zemřít, aby pravda zůstala utajena?
Příjemné čtení, jako vždy od paní Pospíšilové :-) Jediné výhrady mám k zamotaným podnikatelsko-politickým souvislostem a k množství chyb, které knihu provázely...

jprst
09.10.2020 4 z 5

Špice to nebyla, ale mezi současnými českými detektivkami více než dobrý průměr.

Marla
23.02.2020 5 z 5

Taková mile užvaněná detektivka z české kotliny, autorka mě příjemně překvapila. Jen je třeba odmyslet si jistou nesrovnalost na str.38 a pokusit se neztratit v záplavě jmen☺...ale určitě si ráda přečtu další příběhy s Marií Kovandovou v hlavní roli.

rafan65
29.12.2019 4 z 5

Bezva pohodové čtení pěkná detektivka.Jsem zvědavý na další knihu od téhle autorky.

Kerberos
05.09.2019 4 z 5

Lehké, oddychové čtení, určitě půjdu s Marií dál.

knihomolka1197
18.06.2018 3 z 5

pohodové a zajímavé čtení na dovolenou

Aleh
08.08.2017 3 z 5

Klasická česká detektivka. Kdo zavraždil servírku z restaurace Kamenný mlýn? V poklidné obci nastává pozdvižení. Rozbíhá se vyšetřování A kdo poskytne informace, které povedou k odhalení vraha? Marie Kovandová, která bydlí nedaleko restaurace, pomůže díky znalosti tamního prostředí a lidí vraha odhalit. A vrah začíná pociťovat, že smyčka se pomalu a jistě utahuje a začíná se dopouštět chyb, které vedou k jeho odhalení. Jarmila Pospíšilová píše pro ženy o ženách, ale zaujmou vás i její detektivky.

pavčape
16.07.2017 4 z 5

Mně se všechny knížky Jarmily Pospíšilové líbí. Její Marie Kovandová, detektiv-amatér, nemá chybu. Těším se na další příběhy.

Pet007
01.06.2016 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Musela jsem se dozvědět, kdo je vrahem. Spánek byl o něco odložen, ale stálo to za to.

kika 13
20.11.2013 4 z 5

Pohodová detektivka.Zajímavý děj.

bbara155
07.10.2013 3 z 5

Vraha jsem tipovala dost brzy, ale bylo to celkem příjemné čtení.

Keddie
28.09.2013 3 z 5

Vrah byl zřejmý skoro od začátku knihy. Ale kniha se četla lehce. Nic komplikovaného. Taková oddychová detektivka.