katynka78 katynka78 komentáře u knih

Srdcovka Srdcovka Štěpánka Jislová

Mnoho lidí považuje komiks jako něco, co přečtou za chvilku (ano, to je pravda), ale zároveň, že je to spíše zábava, spíše jednoduchá četba, spíše něco, co jen tak projdou a je to.
Mnoho lidí také považuje komiks jako neplnohodnotnou literaturu v poměru ke klasické knize, která skutečně vyžaduje delší čtení, protože má zkrátka a dobře mnoho písmenek.
Jenomže - je také mnoho lidí, co ví, že komiks je velice bravurní disciplína, protože k těm písmenkům musíte dosadit všeříkající obrázek, který si jinak čtenář tvoří sám. A to není vůbec jednoduché.
Naštěstí je u nás tradice komiksu vcelku velká (Čtyřlístek, Rychlé šípy) a tím pádem je mnoho lidí, co komiks milují, považují jej za plnohodnotnou literaturu a dávají prostor novým autorům. Navíc mám pocit, že je tento typ knih na vzestupu a osobně letos jim dávám opravdu velký prostor.
Právě paní Jislová patří k těm autorkám, které tento žánr zvedají výše a výše. Je to proto, že z počátku se její komiksový příběh jeví jako pohoda, příhody ze života s nadhledem a jako oddechovka. Jenomže nenechte se mýlit!
V jejím díle je tolik důležité poselství, ať vezmete jakýkoliv její komiks.
Má to hloubku, má to švih, má to směr, který vás nutí přemýšlet. A najednou to nejde jen tak přečíst a jít, najednou přemýšlíte, uvažujete a zpracováváte.
A tímto chci říct, že jí moc a moc děkuju, protože je umění dát do obrázku tisíce slov, které dokáže vyjádřit tím, jak to všechno namaluje.
Komiks rozhodně doporučuju.

01.11.2023 4 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Anotace k tomuto příběhu je velmi lákavá a její slova mne opravdu upoutala natolik, že jsem neváhala si tu knihu koupit. Miluju psychologické romány či thrillery a tady to vypadalo více než slibně.
Dopředu jsem se nachystala, že to bude zřejmě složité a tudíž jsem tím nebyla zaskočená.
Po dočtení jsem si říkala, že to se krucinál fakt povedlo!!! To čtení bylo takové, jaké má být. Napínavé, strhující, napínající, poutavé a nenechávající v klidu. Zároveň jsem si ale chtěla tu bravurní psychologii postav vychutnat, tak jsem se v tempu čtení i trošku krotila.
S každou kapitolou a každým jedním pohledem postavy jsem si k nim získávala své sympatie či antipatie. Překvapil mě vánoční čas, který umocňoval o to větší smutek z úmrtí Markéty. Pak mě překvapila i pestrost povolání a prostředí, do kterých jsme se díky oněm postavám dostali.
Nesmím opomenout i hlavní téma knihy, které nebudu prozrazovat, ale jeho odhalení bylo v dobré části knihy a bylo velmi překvapující. Musím ale trošku namítnout, že nevěřím některým skutečnostem, že by měl ten motiv takové pařáty, ale vlastně co já vím, kam všude to může sahat, jsem asi naivní.
Líbilo se mi, že žádná z postav není vykreslena jen hezky a nebo naopak jen zle. Prostě každý máme svoje dobré i horší stránky a autorka na toto rozhodně myslela. I přesto si dovedete k některým utvořit kladný či záporný vztah.
Na konci mi sice zůstalo pár otázek, ale jsou tak malé, že mi závěr knihy rozhodně nekazí. Rozuzlení je výborné a pachatel naplňuje název knihy tím, že se prostě motal v kruhu, protože proč se namáhat hledat nové a nové místa, když měl vše tak dokonale propojené.

29.06.2023 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Helen Fieldsovou jsem objevila v době, kdy jsem potřebovala zaměstnat svůj mozek i jinými myšlenkami než na to, co se děje v mém životě. Začala jsem variantou audio a velmi jsem si tak oblíbila nejenom poslouchání knih, ale hlavně autorčin styl.
Od té doby je Helen moje favoritka. Jasně i tady jsou nějaké nedokonalosti (občas takové neuvěřitelné přežití hlavních hrdinů - normálně by asi umřeli:-) ), ale pro mě je to autorka, která umí zaujmout, má dobrý styl, dovede zapracovat romanci tak, aby mi nevadila a rozhodně neopomíná to, že i do tragédií a celkově do života patří humor a smích.
A toto je pro její "bokovku" mimo sérii Dokonalá typické. Naprosto mě nadchla spojením světa britského a amerického. Miluju totiž suchý, ale trefný britský humor a spisovatelka jej tady velmi dobře a hlavně nenásilně používá.
Hlavní hrdinka Connie je hned sympatická, perfektně upřímná a přitom se vám to moc a moc líbí a nechcete jinak. A je to vidět i na ostatních hrdinech knihy. Zkrátka upřímnost s lidskostí a hlavně velkou odborností letí a nikdy neurazí, spíše pomůže.

Případ v této knize je velice zajímavý, a pokud si nepřečtete spoilery, tak budete při čtení opravdu velmi přemýšlet, co to je za šílence. Pointa, motiv je překvapivý a moc mě to bavilo. Ale případ je šílený a nebylo mi z toho dobře. O to mrazivější je, že se to může stát.
Za mě prostě Helen umí a až tak moc mi nevadí ta její "brutalita", která je ale více typická pro tu její hlavní sérii.
Těším se na každou její knihu, její případy mě zkrátka a dobře velmi baví. Doporučuju.

02.05.2023 4 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Moc děkuju paní Lachnittové, že má takový smysl pro humor a své historky barvitě popsala. Její kniha mi přišla opravdu vhod.
Tak jednak miluju vše z lékařského či medicínského prostředí a toto není až tak daleko, no ne?
Jednak miluju lidi, co umí vtipně ale ne trapně podat životní situace.
A miluju, když se můžu zasmát a tady se to opravdu povedlo a to tak, že jsem se řechtala na celé kolo až mi slzy tekly.
Na její " a játra šla napřed" nikdy nezapomenu. I teď, když to píšu, se tlemím jak lečo. :-)

A příjemným bonusem bylo vysvětlení různých pojmů, postupů a taky přehledy léků, co vzít na dovolenou a na co si dávat pozor.
Děkuju moc, bylo to bezva.

16.04.2023 4 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Smutné a pro většinu lidí citlivé téma je uchopeno velmi krásně, lidsky a srozumitelně. Myslím si, že pokud si to někdo přečte a má takové trápení, může mu to hodně pomoct. Jednak bude vědět, že není s tím sám a že to má řešení. Chce to jen čas, člověk se s každým trápením musí nějakým způsobem vyrovnat a to může i trvat a tato publikace může být jednou z variant, kdy to člověk pochopí.
Tleskám a děkuju autorce za krásný počin.

26.02.2023 4 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Paní autorku znám ze dvou knih a tudíž jsem si myslela, že jdu na jistotu, že i tato mě bude bavit.
Ale když jsem ji před asi rokem chtěla číst, tak mi to nešlo a odložila jsem ji.
Pak jsem narazila na audioknihu a tudíž jsem tomu dala šanci, protože audiokniha je taky fajn a třeba to tím zvládnu.
Nevím čím to je, ale i to poslouchání mi nesedlo, bylo to pro mě utrpení. Nesedl mi příběh, nemělo to švih, šťávu, grády, prostě nic. Děj opravdu předvídatelný až hrůza a vůbec mě to nezajímalo.
Zápletka mi přišla na sílu vytvořená a to není dobře. Co fungovalo v Rosiině sladkém krámků snů, tak tady vůbec. To, co mě bavilo u Rosii, tak tady u Anny byla nuda.
Nebavilo mě to číst, nebavilo mě to poslouchat, protože to bylo přehnaně afektované, nepovedlo se to.
Navíc knihu bych o mnoho pasáží vyškrtala, zbytečně zdlouhavé.
Mrzí mě to, ale 2 x jsem tomu dala šanci a 2 x se nepovedlo.

28.07.2022 2 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Od autora jsem četla jeho knihu Šťastní a mrtví a nadchl mě jeho styl psaní. Proto jsem si ho dala do hledáčku a jak uzrála doba, tak jsem si půjčila i tuto knihu.
Z anotace totiž nevyplývá, o co přesně půjde, ale opravdu se přiznám, že bych do toho nešla, kdyby se mi autor nezamlouval.
To, co z toho pak vylezlo, co se dělo, proč byli pronásledovaní, to bylo pro mě otřesné. Opravdu nechutné. A bohužel pro mě, která se těmto tématům vyhýbá, tak se právě toto téma většinou nikde nepopisuje a já to takto zjišťuju až při čtení dané knihy.
Toto se mi stalo už podruhé. Takže mi bylo ouvej, špatně, zoufale a odporně.
A co hůř, spojují se tam dvě závažná témata a naprosto věřím tomu, že by se to mohlo stát, protože kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Ale - celkově a to i v prvním případě, co se mi toto událo - jsem s knihou velice spokojená, vůbec jsem nebyla zklamaná, příběh měl spád, byl zajímavý, byla tam spousta různých událostí, které pak vcelku zapadly a dalo by se říct, že jsem si i tuto knihu užila a autora chválím.

Jen je hrozné, že vím, že se takové "případy" dějí a je mi těch obětí opravdu velice líto a ty darebáky bych ... Uff no.

01.06.2022 4 z 5

Mrtví umí mluvit Mrtví umí mluvit A.K. Turner

Zaujal mě název knihy, protože tak nějak náležitosti kolem smrti jsou tajemné a mě to baví.
Anotace byla taky velmi zajímavá a tím pádem si mě kniha získala k přečtení.
V podstatě velmi průměrná detektivka, která je ale okořeněná právě tím, že hlavní hrdinka má obrovskou empatii a úctu k zesnulým. A to se mi moc líbilo. Nedovedu to ani popsat, ale myslím si, že by se takto měli chovat všichni ti, co se o zesnulé starají.
Další zajímavou věcí u hlavní hrdinky je, že její empatie je natolik silná, že vnímá myšlenky zesnulých, občas je slyší něco říct a na základě toho je o to víc citlivější.
A taky díky tomu může pomoct vyšetřit podezřelá úmrtí, která se v příběhu objevují.

A to je to, co tuto detektivku dělá jinou než jsou ostatní. Ale kdyby to tam nebylo, tak by to bylo slabší. Naštěstí tato originální myšlenka tam je a tím pádem je to zajímavé.

Zápletka ohledně jedné "podezřelé" smrti není až tak originální, ale autorka ji dokázala zamotat, že je ke konci překvapivá.
Líbilo, ale je to pořád ten střed.

24.03.2022 3 z 5

Pana Bryndzu řadím mezi své velmi oblíbené spisovatele a to zejména jeho sérií s Erikou. Ta s Kate je na mne moc drsná, takže jsem se s o to větší vervou pustila do tohoto dílka tak rozdílného, na co jsme u Bryndzy zvyklí.
Musím říct, že náhodou jsem se dozvěděla, že vlastně tento žánr jej víceméně protlačil do výšin spisovatelů a ta krimi, co mu jde a zřejmě nese víc, následovala až po tom. Ale to není podstatné.
Konstatuju, že tento člověk opravdu umí psát. Má to v sobě, má to v krvi.
Velmi mě to bavilo. Bylo to čtivé, forma emailů nebyla rušivá, spíše dávala spád a jinakost humornému žánru.
Ano, je tam klišé typu nevěry, rozvodu, ale je to psáno s takovou lehkostí. V jednu chvíli máte pocit, že se z toho Coco musí zbláznit, v druhou chvíli máte pocit, že je vše naprosto v pořádku a že Coco to dává na první dobrou.
Možná je mi to blízké tím, že jsem ve věku jako Coco.
Řeší svou rodinu, práci, soukromý život a své osobní já. Navíc má dospělého syna, který řeší svoji homosexualitu a potká černocha, po kterém začne toužit:-). Ano, tušíte správně, spisovatel zahrnul všechna možná genderová zastoupení - jo nechybí ani transsexuál, různé věkové skupiny a i politické smyšlení.:-)
Musím říct, že ač jsem možná měla očekávání trošku větší, zklamaná jsem nebyla. Bylo to prima čtení.

PS: dojalo mě, že tam byly občas zmínky o věcech, co mám taky ráda, třeba seriál Sex ve městě:-).

23.01.2022 3 z 5

Kéž by! Kéž by! Nikola Hoření

U animovaných, v uvozovkách pouze ilustrovaných knih je mylný pocit, že na tom není co ke čtení. Obrázky dovedou vyjádřit kolikrát mnohem víc než tisíc slov a obrázky mohou daleko výstižněji vyjádřit to, co autor chce sdělit.
A tato kniha je toho důkazem - nejen provedením, které je naprosto fenomenální, úchvatné a dechberoucí, ale hlavně tím, že opravdu vyjadřuje ta naše tajná přání.
Jsem moc ráda, že jsem se k této knize díky kanálu na youtube Radsiknihu dostala.
Jinak bych o ní nevěděla a to bych přišla o úchvatný zážitek.

24.09.2021 5 z 5

Drobnosti Drobnosti Tereza Konupčíková

Miluju komiks a tento typ komiksu opravdu velice můžu. Často se mi totiž stává, že mi pomohou z blbé nálady, že se u nich zasměju, pobavím a vybavím si sebe sama v podobné situaci. Je to trefné, výstižné a tak přesné.
Kolikrát se k tomu i vracím, protože vím, že se mi v duši rozleje takové příjemné teploučko, ve kterém chci zůstat.
Děkuju autorce, protože je to opravdu moc a moc povedené.

01.11.2023 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Musíte odpustit mou vlídnou zaujatost nad lékařskými tématy. Toto bylo tak milé, čtivé, napínavé, lidské, uvěřitelné. Mám skoro samé superlativy a jsem moc ráda, že mám tuto knihu doma ve své knihovně.
Tento příběh tří generací porodních bab mi dělal společnost ve chvíli, kdy jsem byla v nemocnici a zvolila jsem dobře.
Paní Hepworth má opravdu talent, četla jsem od ní už dvě knihy a každá se mi líbila, takže věřím, že její knihy jsou záruka dobrého čtiva a příjemně stráveného času. U Tajemství porodních bab to tak rozhodně bylo. Doporučuji.

21.06.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tak jo. V první řadě chci uvést, že názor píše člověk, který neholduje romantice a milostným zápletkám tak často jako jiní, takže je nutné brát můj dojem s rezervou, pokud tomuto žánru naopak holdujete moc a rádi.
Proč jsem to tedy četla?
1) osobní výzva pro květen, když je ten měsíc lásky, tak by to chtělo přeci něco jemnějšího
2) občas zvolím něco lehčího z důvodu, že to chce zvolnit a dopřát mozku oddech od krimi, psychotrilerů a vážných témat
3) miluju lékařská témata a věci s tím spojené, takže akademická půda a vědecký výzkum mě nalákaly
4) a taky na mě zapůsobila kruci ta obrovská reklama a jak to všichni vychvalovali a jak se každý rozplýval a ujišťoval, že toto fakt musíte číst ( a to já většinou na toto nedám, odolala jsem i tomu Sedm manželů Evelyn Hugo)

A co teda ve výsledku na to, já cynik?
Nemohla jsem se začíst, trvalo mi to dlouho, ale na druhou stranu je to fajn oddechovka. Je tam strašně toho milostného a zápletkového klišé, které odhadnete i tehdy, pokud tento žánr nevyhledáváte jako já, ale vůbec to nevadí.
Naopak mě bavilo, jak je to čitelné a jasné už od začátku, že víte, co a jak bude, jen je otázka kdy.
Takže jsem si to vcelku užila a byla ráda, že dočetla.
Jo a ta erotická scéna byla fakt dobrá, ale stačilo, další už nemusím.
Zkrátka a dobře - pokud tento žánr milujete a čtete často, knížka se vám bude líbit - je tam vše, co potřebujete a dokonce i navíc zápletka jiného charakteru než milostného.
Pro ostatní jako já - je to typická romantická kniha o tom, jak je holka sice naprosto dokonalá, ale ona si to nemyslí a potká prince na bílém koni a krouží kolem sebe až nakonec naštěstí k sobě najdou cestu.
Prostě pohoda.

28.05.2023 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

K autorovi jsem se vyjádřila u dílů Hovor se smrtí a Noční lovec. Takže to nebudu psát znova, jen potvrdím, že i tento díl mě přesvědčil v tom, co si o něm myslím.
Tady mě akorát zaráží jedna věc a opravdu nechci pátrat, jak to je, protože toto bylo opravdu moc a moc kruté a nechutné.
Když jsem tu knihu poslouchala v audioverzi, tak jsem měla deja vu. Byla totiž až na pár drobností stejná jako film, který jsem před pár lety viděla a to Smrt online. Z tohoto filmu mě mrazilo a nedokázala jsem to dokoukat, protože to bylo zrůdné. A toto bylo přesně ono, takže nevím, zda film byl dříve a nebo kniha byla dříve. No každopádně vím, jak to dopadlo a tentokrát mě pachatel vůbec svým utrpením nepřesvědčil, že bych měla aspoň trochu chápat to, co udělal. Ne, nechala bych mu zkusit všechny jeho pasti. Fuj.
Toto bylo na mě moc a můj počet Carterových knih se zatím ustálil na počtu 3. Ale tak nějak tuším, že časem mi bude po Hunterovi a Garciovi smutno.

15.04.2023 3 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Tento recenzní výtisk se ke mně dostal díky soutěži do #závisláckýpředskokan a zapojila jsem se do něj z důvodu, že mě lákalo vyzkoušet si naprosto něco jiného než obvykle čtu.Byla to taková výzva, ale samozřejmě jsem nevěřila, že bych se mezi deset vybraných dostala. A stalo se! Neuvěřitelné, tolik radosti jsem neměla už hodně dlouho, protože navíc získat recenzní výtisk byl takový můj čtenářský sen a ten se mi tímto splnil!
Psychologové vždy radí, že než začnete kritizovat, tak musíte nejprve vyzdvihnout klady a pochválit. A vzhledem k tomu, že tato kniha je hodně o psychologii, tak se touto radou budu moc ráda řídit.
Obálka je velmi povedená, ukazuje nám to, co nás bude příběhem provázet a láká na klasické duchařské téma, které jak všichni víme, bylo v literatuře a ve filmech již mnohokrát zpracováno. A tudíž každý další autor se potýká s nelehkým úkolem přijít s něčím originálním, neotřelým a to není jen tak. Přesto se autorce povedlo přijít s novátorskou myšlenkou zakládající na útržcích z příběhů, které se skutečně staly a to v zařízeních, kde se léčí neduhy duše a nechává se jimi inspirovat.
O co jde, je uvedeno tady v anotaci a nemusím to popisovat, tak dám své postřehy a pocity.
Rozhodně ale nečekejte snadné čtení, budou se vám vařit mozkové buňky, protože neustálé prolínání mezi časovými liniemi, přepínání z jedné postavy na druhou, vám nenechá oddech. Budete spojovat, rozplétat, kombinovat a přehodnocovat, abyste přišli na to, co se stalo a proč se tak stalo. Rozhodně velkým plusem knihy je, že příběh byl uzavřen a vyřešen, takže nezůstane žádná z otázek nezodpovězena.
Z mého osobního hlediska se musím obrovsky všem omluvit, že nejsem typický čtenář duchařin a hororů. Nevyhledávám je a tudíž toto byla výzva. A protože je tato kniha uvedena jako horor z řad mystery, bála jsem se, že se budu fakt bát. Jaké bylo ale moje zklamání, že ač některé scény opravdu byly strašidelné, tak mě nechávaly docela chladnou. Opravdu netuším proč, ale obávám se, že se tak stalo tím, co v knihách nemám ráda a to velmi častým přeskakováním jak v čase, tak mezi osobami. A to mě velmi rozptylovalo od onoho slibovaného strachu. A ze začátku, než si uděláte přehled, kdo je kdo a kde, tak to trošku trvá a plete se to.
Kniha navíc obsahuje opravdu mnoho popisů prostředí, které má navnadit atmosféru, ale pro mě to bylo opět odvádění pozornosti od samotného děje a zmírnění strachu.
Co si ale budu hodně z knihy pamatovat bylo, že mi všech postav bylo líto, hlavně všechny děti, co tam vystupují, byly po většinu svého dětství smutné a postihnuty obrovskými ztrátami. To mi možná přinášelo více smutku než strachu nad tímto příběhem.
Pro odlehčení je do tohoto mystery příběhu zařazena i milostná zápletka, která by tam na můj vkus vůbec nemusela být. Je jen přidáním zmatku, který se pak rozplete, ale myslím si, že nic speciálního nepřináší a klidně mohla být vynechána.
Co říct na závěr?
Ti, co mají rádi mystery, budou určitě spokojení. V ději najdou vše, co taková duchařina má mít, zápletky, záhady, tajemství a temná zákoutí jak budov, lesů, tak lidské mysli. A to je určitě dobrý základ pro to, abyste do této série šli, abyste si příběh přečetli a objevili svět léčeben, kam se nikdo z nás nechce dostat.
Ti, co mají mysl otevřenou a nemají vyhraněné žánry, budou opět nadšení, že objevili něco nového, co by mohlo mít dobré pokračování v dalších dílech.
A my ostatní, mezi něž se zařazuji, budeme mít obohacení přehledu žánrů, obohacení o utvrzení, že duchařina opravdu není pro nás a to ani v literatuře ani ve filmech. A přináší to toleranci a radost z toho, že je moc dobře, že vychází tolik knih nesoucí rozmanitost, že si každý z nás vybere.

26.02.2023 3 z 5

Budu stručná - líbilo se mi to víc než Svědectví. Bylo to autentické ze strany autorky, velice poutavé, zajímavé a chvílemi jsem si připadala, že tam jsem s ní.
Klaním se před autorčinou odvahou a odhodláním tam jet, zažít to a podělit se o to s námi.

30.06.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Přišlo na mě období, kdy jsem chtěla něco hezkého, milého, nenáročného, pozitivního a toto většinou dají romantické příběhy.
Osobně miluju, když je tam jídlo, krásné prostředí a dle recenzí mají toto všechno právě knížky Julie Caplinové. Tak jsem to zkusila.
A protože to bylo náročné období lockdownu, který zapříčinil, že k moři raději ne, tak jsem se k tomu moři vydala v knížce.
Moc se mi líbilo, že jsou tam popsána místa, kde jsme již byli, takže to přenesení do příběhu šlo velice rychle.
Oceňuju právě ten super popis toho prostředí, tak akorát, žádné přehnané a přitom velice trefné, že si to krásně představíte.
Příběh jako takový obsahoval i vážné myšlenky, ale v první řadě je to opravdu červená knihovna - nedorozumění, nesympatie či rozpaky se po čase rozplynou a na řadu přijde láska a dokonalá harmonie.
Bylo to fajn, v rámci žánru jsou tyto příběhy pro mě přijatelné.

03.11.2021 3 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Od Jenny Colganové byla tato kniha první, co jsem zkusila přečíst.
Vtáhlo mě to, protože i dějová linka s jejím povoláním zdravotní sestry mě bavila.
Moc se mi to líbilo, bylo to oddechové, milé, laskavé, plné lásky a i smutku, který občas osud přinese.
Ale i plné naděje, která se postupně stávala skutečností. A to přeci u takových romantických příběhů očekáváme. A tady jsme to dostali.
Fakt roztomilé.
Mě teda trošku vadí to hopsání mezi příběhem z minulosti a dějem v současnosti, ale zvykla jsem si.
Pro úsměv na tváři a lehké čtení doporučuju.

22.09.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

3. díl série, který se mi moc nelíbil.Těžkopádné. Spisovatelka opravdu umí, ale tady to drhlo. Jinak závěr už samozřejmě šokující. Je to o vrahovi, který měl jako malý hrůzný zážitek a jediné, co mu dělalo radost bylo, že ostatní trpěli jako on.
Opět v audioverzi s panem Janem Šťastným.

18.09.2021 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

O této knížce jsem se dočetla v jednom časopise a opět téma oběť - žena, mě zaujala. Naprosto nelituju, že ji mám doma. Byla to skvělá jednohubka.
Lituju jen, že tak skvělé téma paní spisovatelka zabila tím, že je to tenká knížka. Mohla to víc rozebrat a mohlo by to být obsáhlejší, škoda toho tématu pro tak málo listů.
Ale je to skvěle napsané, má to grády a líbilo se mi to.

01.09.2021 3 z 5