Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Tohle bylo super čtivé! Ani si nepamatuju, kdy jsem knihu zhltla tak rychle. Určitě tomu pomáhali i kratičké kapitoly, které se čtou mnohem lépe než ty na desítky stran. Velice dobrá myšlenka děje. I když se to na začátku jeví dost obyčejně a jednoduše, samozřejmě to dospěje k úplně něčemu jinému. Já osobně bych na konec dala trochu větší bombu, tak nějak jsem tušila, co přijde a tak úplně mi to nevzalo dech. Nicméně je to krásně vykonstruovaná kriminálka.

04.09.2023 4 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

(SPOILER) Tak už vím, jak má vypadat kniha, která je hodna Pulitzera. A není to žádná paráda, to musím zdůraznit. Ačkoliv anotace doslova láká čtenáře na cestování a zážitky z cest, ničemu takovému se čtenáři nedostane. Less opravdu cestuje, ale spíš ve svých myšlenkách navštěvuje lidi z minulosti a zamýšlí se nad tím, jak mu bylo, když byl mladý. Valná většina děje se totiž odehrává v jeho minulosti, kdy vzpomíná. A opravdu ten děj převažuje nad současností a nad jeho cestami po světě. Tento román je popsaný jako "humorný", celou dobu jsem si říkala, kde ten humor je? Gaye jsem vždycky měla za milé a přívětivé lidi, ale Less ani na okamžik nepůsobí takovým dojmem. Spíš jako starý bručoun, který je věčně nespokojený s tím co má, a co zažil. Velice těžko na této knize hledám kladné stránky, a říkám si kde ty kladné stránky našli ti, kteří rozhodovali o Pulitzerově ceně.

03.09.2023 3 z 5

Steven Spielberg – Život ve filmech Steven Spielberg – Život ve filmech Molly Haskell

(SPOILER) Biografie by se měla psát objektivně. Když už se nejedná o autobiografii, měl by ji psát někdo, kdo danou osobností není ani zaujatý ani ji nějak extrémně nezbožňuje. A jak sama autorka prozrazuje, ona sama není jeho velkou fanynkou. Tak, jsem si tak celou dobu říkala, proč to psala? Na knize je to totiž neskutečně znát. Nepomáhá tomu ani fakt, že s ním neudělala ani jeden rozhovor. A nelze se mu divit, když strhala jeho největší hity. A nešetří ho ani v této knize. Její osobní názory ( a většinou negativní), jsou obsaženy v každé kapitole. Kdybych se měla rozhodovat, jaký film si pustím na základě této knihy, řekla bych, že má hodný sledování tak maximálně jeden nebo dva. Naštěstí jeho nejznámější filmy mám dávno shlédnuté, jen jsem se chtěla třeba byť dozvědět jednu perličku z každého filmu. A o tom tahle kniha vážně není. Takže pro mě je to docela zklamání.

01.09.2023 3 z 5

S miliardářem v síti S miliardářem v síti Max Monroe

Mám pocit, že někde existuje předloha pro tento typ knih. Jedině to je důvod toho, že každá kniha v tomto žánru se jeví úplně stejně. Originalita tomu totiž opravdu hodně chyběla. A já měla hodně velký problém druhou půlku vůbec dočíst. Neskutečně předvídatelné, to co už bylo tisíckrát napsáno. Tohle už člověka prostě neumí zaujmout, a do čtení se pak musí nutit. Na můj vkus velice sladké a ničím se neodlišující. Bohužel, za mě další knihy v této sérii už ne!

31.08.2023 3 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Marco mě bavil. Nebyl tak temný, jak jsem si představovala. Hlavní pár mě taky extra neuchvátil. Ale, pouto všech bratrů? Skvělé! Ti čtyři mezi sebou měli lepší chemii, než Marco s Brooke. Jsem si jistá, že každý bude úplně jiný, proto je nutné prozkoumat každého zvlášť v dalších dílech. Málo kdy se najde v mafiánské story i lehce zábavný děj, tady ho najdete. Za mě je to dobrá kombinace, když už hlavní postava (pro mě) není vykreslená tak temně, jak jsem si představovala. Jedna hvězda dolů za trochu urychlený vztah hlavního páru, ale jsem si jistá, že čtyřmi knihami, to u mě a této autorky nekončí :)

28.08.2023 4 z 5

Tým v nemilosti Tým v nemilosti Sophie Hénaff

Na knihu jsem se těšila, protože mám ráda jak humorné knihy, tak detektivky. Měla to tudíž být skvělá kombinace, a ještě k tomu z mé milované Paříže. Nicméně mi přišlo, že celou dobu to nebylo pojaté ani jako humorná kniha, ani jako normální detektivka. Celou dobu mi to přišlo někde na rozmezí obojího a ten styl mi nevyhovoval. Četlo se to ale dobře díky krátkým kapitolám a originální myšlence. Tudíž za přečtení to určitě stojí, a ode mě kniha dostává 3,5 *.

26.08.2023 3 z 5

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Tuhle knihu si přečtěte, když se chcete opravdu jen odreagovat a trochu pobavit. Protože na to je dělaná. Nečekejte nějaký převratně hluboký děj. Je to četba k odpočinku, když si chcete odpočinout od nějaké vážně četby, nebo prostě potřebujete urgentně změnu žánru, kde se nedočkáte velkých dramat. Pro mě účel splnila, je to jednohubka na jeden den, takže pokud se budete chtít na chvíli vytratit do Švýcarska, tak tímto směrem :)

24.08.2023 4 z 5

Láska v Positanu Láska v Positanu Lucy Coleman

Já se moc nepřidám k všeobecné radosti z této knihy, protože na mě kniha opravdu dojem neudělala. Ano, Positano je v ní krásné. Ale, tam to pro mě asi skončilo. Prostředí autorka popsat umí skvěle, ale příběh u mě jaksi pokulhával. Téma starožitnictví mě opravdu neuchvátilo, chvílemi jsem měla pocit, že to celý ten letní příběh trochu ubíjí a odsouvá do pozadí, což by se v letní četbě asi moc stávat nemělo. Z těží jsem dočítala posledních 100 stran. Za mě průměrné, ale pokud chcete krásně vykreslenou Itálii, s chutí do toho.

23.08.2023 3 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

(SPOILER) Už název této knihy, by na člověka měl působit oddychově. Když si k tomu člověk navíc přimyslí francouzské venkovské prostředí, říká si, že na léto nemůže být lepší volba. Opak je ale pravdou. První polovina knihy oddychově nepůsobí ani omylem. Hlavní hrdinka, která se nezaobírá ničím jiným, než jejím právě rozpadlým vztahem, člověka prostě nebaví. Ke slovu se totiž nedostane skoro nikdo jiný, natož nějaký popis francouzského prostředí. Druhá polovina knihy to trochu zachraňuje, kdy se na scéně objevují další (a mnohem zajímavější) postavy. Člověk si pak říká, že na závěr nemůže už čekat nic tak hrozného. Ale, mě osobně tenhle konec opravdu jen potvrdil, že víc jak průměrná tahle kniha opravdu není.

21.08.2023 3 z 5

Tisíc dnů v Benátkách Tisíc dnů v Benátkách Marlena de Blasi

Tahle kniha musí zaujmout všechny, kteří mají rádi Itálii. Člověk může na chvíli nahlédnout, jaké by to bylo, kdyby všechno nechal za sebou a odstěhoval se přes půl světa jen kvůli tomu že chce, a že může. Autorka toho jistě nelituje dodnes. Já osobně ráda někdy nahlédnu do života někoho jiného, a tato autorka mě na chvíli opravdu do svého života vtáhla. Sice je kniha pro mě chvílemi moc poetická, ale jinak hodnotím vysoko, a těším se na volné pokračování, kde se pro změnu setkáme v Toskánsku :)

18.08.2023 4 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Michaela Zábojníková

Začalo to celkem dobře, ale to se bohužel po čtvrt knize změnilo na knihu takřka bez děje. Představovala jsem si exotický příběh v exotických lokacích, ale toho se mi tedy dostalo velmi málo. To prostředí tomu ději dost pomáhalo, jakmile se ale hlavní hrdinové přesunuli jinam, už takřka nebylo o čem číst a všechno bylo stále stejné a bohužel bez akce. Nepomohl tomu ani konec knihy, který byl celkem chaotický a urychlený. Pro mě velice průměrná kniha, ke které se už určitě nevrátím.

16.08.2023 3 z 5

Touha Touha Louise Bagshawe (p)

Tohle bylo jednoduchoučké, ale to nutně neznamená špatné. Bylo to velmi čtivé, hlavní hrdinové kteří se stále přesouvají z místa na místo, tohle nemůže být nudné. Ba naopak, děj to stále posouvá dál a vy chcete vědět, kde všude se hlavní hrdinka ještě ocitne. Takhle si představuju letní krimi příběh. Rozhodně nebudete napnutí k prasknutí, ale za to se podíváte do mnoho zajímavých zemí, to vše okořeněno vraždou a pátráním. Letní čtivo jako dělané :)

14.08.2023 4 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Asi tady půjdu proti proudu, ale u mě to na tak vysoké hodnocení není. Rozhodně to není špatně napsaný cestopis. Ale mám takový pocit, že je ta kniha víc o autorce samotné než o samotné cestě. Což je v pořádku, pokud to autorka chtěla udělat tímto stylem, ale já osobně očekávala něco jiného. A přeci jen, těšila jsem se nejvíc na popsání toho Orientu, kterého se mi ve finále dostalo velmi málo. Škoda. Nejvíce oceňuji kapitoly s pejskem. Ty u mě byli jednoznačně top :)

12.08.2023 3 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Člověk by neřekl, že kniha z období, na které nikdo nevzpomíná rád, bude tak oddychová. A ona opravdu byla. Tohle se hodně povedlo. Četla jsem to kvůli milované Itálii, ale dostala jsem víc než to. Dostala jsem originální příběh s originálními scénami. Sympatické postavy se sympatickými názory. To vše skrývající se v jednom domě uprostřed Milána. Krásné.

10.08.2023 5 z 5

Manželské hry Manželské hry C. D. Reiss

Tohle je opravdu kniha o manželství. Ano, s hlavním hrdinou který tíhne k dominanci. Ale neřekla bych, že je to hlavní téma knihy. Kniha je o tom, jak i přes to, že zjistíte že váš manžel tíhne k této sexuální odchylce, snažíte se to manželství udržet. Proto tato kniha není jen plytkým erotickým dílem bez děje. Naopak, do téhle knihy se dá velmi snadno začíst a opravdu se ponořit do myšlenek obou hlavních postav.

09.08.2023 4 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Není to typická Penelope, kterou známe z její série Objekty touhy. Alespoň mě to tak přišlo. Tu bych totiž jednoznačně označila jako oddechové čtení. V téhle sérii na mě bylo víc intrik než těch oddechových částí. Postavy mi moc nezapadali do prostředí, ve kterém se knížka odehrává. Nicméně, kdo by se netěšil na následující díl v hlavní roli s Cadem, že? Už jen kvůli tomu se vyplatí v sérii pokračovat :)
PS: Ale, i kdyby jen kvůli jedné kapitole, čtení se vám vyplatí, protože u té jedné kapitoly se zaručeně zasmějete!

07.08.2023 3 z 5

Možná, že většina lidí čekala vtipné historky ze života, tak jako u jeho nejslavnější role. Chápu, že to někomu nesedlo. Není to totiž veselé čtení. Ale to neznamená, že je to špatná kniha! Napsal to upřímně, to co se s ním dělo, to co prožíval. Potřeboval to ze sebe vypsat. Myslím, že říct všechno tohle veřejně ho stálo značné úsilí- Proto já říkám, velmi dobrá kniha od velmi sympatického člověka, který vydržel hodně. A doufám, že ještě mnoho vydrží!

28.07.2023 4 z 5

Jean Paul Belmondo Jean Paul Belmondo Dana Čermáková

V životě jsem neviděla tak špatně napsanou knihu. Mám pocit, že si autorka po sobě ani napsaný text nepřečetla. Protože jsem ještě neviděla tolik chyb v jedné knize. A nemluvím tu jen o překlepech. Nýbrž o zcela se opakujících odstavcích! Nehledě na to, že takřka celá kniha je citací "Mých tisíc životů". Sem tam vsuvka popisu jeho charakteru odvozená od jeho znamení Zvěrokruhu tomu opravdu nepomůže. Jean-Paula mám velice ráda, a vždycky mít budu. Ale, tahle knížka mi ho mohla opravdu jen zprotivit.

28.07.2023 1 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Tak, takhle bych se chtěla mít. Alespoň ten jeden rok, který autorka do své knihy zahrnula. Neskutečně příjemné a optimistické čtení, které opakuji každý začátek roku. Po dočtení člověk na chvíli opravdu uvěří, že i on může zažit kousek toho "La Dolce Vita". Bravo!

28.07.2023 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Napětí v téhle knize by se dalo krájet! Už od začátku vás to přiková k židli, ale na konci? Neodložíte to, dokud to nedočtete. Všechny postavy promyšlené do detailu, a když k tomu přičtu to nádherné prostředí...Tahle kniha má u mě našlápnuto na topku roku!

28.07.2023 5 z 5