Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Pro začátek roku, to byl dobrý výběr! U téhle knihy jde o to, co od ní čekáte. Já od ní čekala popisy Paříže, kam jsem se chtěla na chvilku přenést. A to se mi naprosto splnilo, protože autorka v Paříži žije, takže ji umí dokonale popsat. Příběh mě bavil, nebyl vůbec přeslazený a ještě okořeněný gastronomickými pochoutkami. Tím mě vždycky příběh baví mnohem víc. Druhá půlka je sice slabší, takže za plný počet to není. Ale, já byla naprosto spokojena se svou milovanou Paříži, kam bych se znovu okamžitě rozjela. A možná si zakousla i nějaký ten sýr :)

04.01.2024 4 z 5

Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku Sám doma 2 - Ztracen v New Yorku A. L. Singer

Bez Kevina pro mě Vánoce prostě nemůžou být! A letos ani v knižní podobě. Na knihu jsem se velmi těšila, ale lehce mě zklamala. Je to sice tentýž příběh, co ve filmu, ale dialogy jsou tak odlišné od filmového zpracování, že mě to celý děj rušilo. Na druhou stranu se tu člověk dočte o mnoha víc scénách, které se do filmu nedostali. Takže, je toho tady víc než ve filmu, pokud si někdo potrpí na tyto specialitky ve formě "neshlédnutých" záběrů z filmu, a chce se toho o filmu dozvědět co nejvíc, toho kniha určitě potěší.

23.12.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nevím, jestli už by nebylo lepší s touto sérii raději skončit. Od prvních dílů už to ušlo dlouhou cestu, a pořád se opakuje to samé, což už není zajímavé. Bohužel, tento díl mě ani trochu neoslnil, stále jsem čekala, kdy vůbec začne. A pro mě prakticky nezačal. Četla jsem to kvůli vánoční atmosféře, která na mě taky bohužel nedýchla. Přišlo mi to extrémně popisné, bez pořádné zápletky, pokud to někdo čte kvůli romantice, tak ani ta nebyla velká. Těžko hledám pozitiva. Je mi líto, ale mám pocit, že po 10. díle s Hattie s touto sérií končím. Jako vánoční čtivo, bych určitě doporučila jinou knihu.

19.12.2023 3 z 5

Duch Vánoc Duch Vánoc Debbie Macomber

Velice příjemná a milá knížka, ale opravdu velice. Takhle si představuju vánoční čtivo. Bez dramat, bez stresu, bez chaosu. Anotace mě přímo nadchla, řekla jsem si že je to velice originální příběh, a není to ta typická vánoční romantika -ona potká jeho. Už jen to spojení pastor a hospodský, to nutí člověka k úsměvu.
Sice mohla jít jejich výměna a jejich akce trochu víc do hloubky, ale to nemění nic na tom, že se tahle kniha povedla. Ode mě jedna hvězda dolů za to, že je to příběh, který vypráví babička svým vnoučatům. Možná, že to někdo ocení, ale pro mě to byl rušivý element, a obešla bych se bez něj. Ale jinak, tohle vánoční čtivo určitě doporučuji :)

05.12.2023 4 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

(SPOILER) Ach, tohle jsem si opravdu protrpěla! Zlákala mě krásná obálka, Vánoce za rohem, kdo by po takové knize nesáhl. Ale, proboha proč je skoro každá vánoční kniha tak depresivní? Proč se celý příběh musel točit okolo mrtvého člověka, který v ději ani nevystupuje, ale pořád se na něj vzpomíná? Nemoci jsou součástí života, ale proč to tahat ještě do knihy tohoto žánru? Myslím, že o Vánocích chtějí všichni na takové věci zapomenout především. Tím autorka úplně zabila vánoční kouzlo, a nenašla jsem tam ani žádné jiné. Tohle se mi opravdu nelíbilo, je mi líto. Ale, vánoční knihu si představuju úplně jinak.

02.12.2023 3 z 5

Šíleně smutná princezna Šíleně smutná princezna Dana Stuchlá

Moje nejoblíbenější pohádka. Bylo jasné, že jsem si ji musela vychutnat i v knižní podobě. A vychutnala! Tuhle pohádku nemůžu hodnotit záporně, v žádném slova smyslu. Je to přepis filmové verze, takže nemůžete narazit na něco, co už jste neviděli v televizi. Jen mi nepatrně vadilo, že i to, že je to kniha podle filmu, dialogy se mírně liší od filmu! Což by se podle stávat nemělo. Ale, každý, kdo má tuhle pohádku rád, si ji určitě užije. Jak v této knižní podobě, někteří ve filmové podobě, a já osobně si ji užívám i jako audioknihu :)

24.11.2023 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Moje první Christie, a musím říct že holka psát opravdu umí :) Vánoční náladu by jste tady tedy hledali lupou, a stejně by jste ji moc nenašli. Za to si více hovíte v té detektivní atmosféře. V tom spletitém rodinném setkání s pěknou vraždou, jako takovou vánoční ozdobou, když to přeženu. Podle mě se jí naprosto dokonale povedlo vykreslit veškeré rodinné i nerodinné vztahy tohoto příběhu. Jen mě mrzí, že od půlky knihy jsem si byla vrahem jistá. Myslela jsem si, že u Christie se mi to nestane, ale bohužel. Vyzvednu i příjemnou délku knihy, i délku kapitol. Jsem spokojena. Vše, co jsem od ní čekala, jsem dostala :)

19.11.2023 4 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Z názvu této knihy doslova sálá pohoda - Paříž, knihy...to všechno by ve vás mělo evokovat pohodu. Nicméně obsah na mě působil zcela opačně. Pro mě to byl jeden velký chaos. Myslela jsem si, že si přečtu poklidný příběh z prostředí knih a krásné Paříže. Vyměnit si obchody ve zcela jiných městech se mi zdálo, jako dobrý nápad. Nicméně hlavní hrdinka zažívala jeden velký chaos! Celou dobu byla tak ve stresu z té výměny a vedení, (pro mě s údivem) úspěšného knihkupectví, že tak nějak zapomněla, že je v Paříži a měla by se taky bavit. Je mi líto, ve mě to neprobudilo příjemné pocity. Spíše stres. A dočetla jsem to jen z nutnosti. Ale jedna hvězda navíc, za závěr. Tu změnu oceňuji!

14.11.2023 3 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Překvapivě mě tahle kniha naprosto sedla! Ať to bude znít trochu divně, tak mám velice ráda letecké katastrofy. Mám ráda napětí v knize (i když tady ho zrovna není moc), a mám ráda překvapivé závěry. A upřímně řečeno, tady jsem ho vážně nečekala. Sice jsem si nemyslela, že to dopadne tak, jak to bylo celou dobu servírováno, ale tohle byl příjemný šok. Dostala jsem prostě vše v jednom. A to si u knihy cením. Hlavní pár byl vykreslen velice příjemně a ještě k tomu s vtipnými momenty. Další velké plus z mé strany. Nemůžu jí tedy ubrat, ani jednu jedinou hvězdičku. Tohle se autorce povedlo.

10.11.2023 5 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Tohle pro mě nebylo to pravé čtení. Sice mám ráda narážky na filmy, kterých tu bylo opravdu hodně, ale tohle bylo trochu na sílu. Hrdinka snad ve svém životě neuvažovala jinak, než aby ji to zapadlo do nějakého. filmu. Nehledě na stále se opakující filmy. Celý svůj život přátelům odvyprávěla, jako by to byl ten nejzajímavější film, co byl natočen. Přitom na tom nebylo nic, co by stálo za takovou řeč, jakou přednesla. A nevím jestli je to jen mnou, ale mám pocit, že na to, že se to mělo odehrávat v Notting Hill, tak tam hrdinka strávila snad nejméně času z míst, kde všude byla. Bohužel, pokud chcete trochu britského prostředí, lépe si pustit film Notting Hill.

08.11.2023 3 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Tahle série pořád baví! Rozhodně nemá klesající tendenci, což je příjemné zjištění. A i když jako TOP díl u mě stále zůstává příběh Josepha a Noemi, tedy třetí díl...tento bych zařadila hned na druhé místo. Pokud jste četli předchozí díly, víte co máte čekat, a to také dostanete. Bylo to sakra čtivé, ne přehnaně sladké...nejvýstižnější slovo je asi žhavé! Jen mě trochu mrzí, že Klub zavázaných očí, na kterém to od začátku stálo se už trochu vytrácí z příběhu...škoda, ale i tak už vyhlížím šestý díl.

05.11.2023 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Mám ráda narážky na filmy, ať už je to kdekoliv. Hlavně z toho důvodu jsem četla tuto knihu. Musím ale říct, že ze začátku to autorka nepojala zrovna nejlépe, protože první narážky mě vůbec jako z filmu nepřišli. Časem se to zlepšovalo, a opravdu člověk dostal to, co se píše v anotaci. Jen škoda, že z toho vzešla tak extrémně nereálná kniha a hlavně s nereálným mužským hrdinou. Ale to napovídá už samotný název knihy "...jako z filmu". Mohlo se to pojmout trochu víc realisticky a hrdinka mohla zažívat věci jako z filmů, ale až takto? Bylo to na mě opravdu trochu moc. Ale, cílem téhle knihy je se opravdu dostat do jiného světa, kde je vše v zásadě růžové. A já růžovou opravdu nerada, takže za mě průměrné.

02.11.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Oproti prvnímu dílu byl tenhle pro mě sešup dolů. Od začátku jsem nějak postrádala děj hodný mafiánskému prostředí. Ani na chvíli jsem se do děje nedokázala položit. Asi tomu nepomáhal fakt, že se tento díl odehrává před prvním dílem, takže mi to přišlo celé takové kostrbaté...nicméně temné to je. Hrdina je tu ještě temnější než v prvním díle. Hot scény jsou tu podle mě ještě lepší než v prvním díle, ale chtělo to víc propracovaného děje. Jako by autorce v půlce knihy došel doslova dech. Nějak to postrádalo tu správnou mafiánskou hloubku, a osobně bych snesla i pár, který se k sobě lépe hodí. Hlavní hrdinka nepůsobila zrovna sympaticky. Pevně doufám, že třetí díl se více přiblíží tomu prvnímu.

31.10.2023 3 z 5

Belmondo Belmondo Philippe Durant

Byla to moje pátá biografie Belmonda, a musím říct, že je v ní opravdu všechno a nedá se ji nic vytknout. Ten, kdo jí bude číst jako první a má Belmonda opravdu rád, a chce se něco dozvědět jak o jeho soukromí, tak o perličkách z natáčení, bude nadšen! Je totiž opravdu velmi podrobná a je čtivá. U mě byl jen ten problém, že už jsem si před touto biografií přečetla ty od Jiřího Žáka (mimo jiné), a ten z této čerpal spoustu věcí. Takže pro mě se žádné nové informace o tomto výtečném herci nekonali, ale myslím, že každý milovník tohoto herce si vždycky rád o něj přečte pár řádků. Tahle kniha ale vyšla u nás jako první, tudíž tohle je ten originál, který by se měl číst jako první. Já i po pěti biografiích uvítám další :)

29.10.2023 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Tohle byla jedna velká mafiánská paráda! Ta obálka by odradila kde koho, ale nenechte se odradit. Ač by se dala vymyslet trochu vhodnější tomuto tématu, do příběhu vážně zapadá. Bylo to neskutečně čtivé, bylo tam vše, co se od mafiánů čeká. Hlavní hrdinové zrovna neoplývali láskyplnými slovíčky, a to já přesně od mafiánských knih čekám! Kdo si potrpí na hate to love story, bude nadmíru spokojen. A já byla velice, téhle knize není co vytknout.

25.10.2023 5 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Já musím říct, že jsem nebyla nadšená. Z námětu knihy se opravdu dalo vytěžit maximální napětí. Ale skutečnost? Já nebyla napnutá ani na chviličku. V půlce jsem si říkala: "tak, teď se to zlomí", ale pokračovalo to nadále takovým vlažným tempem. Solární bouře, lidem šlo doslova o životy a oni si z toho skoro celou dobu dělali jeden velký piknik. Tohle prostě thriller nebyl, ať se na obálce píše, co chce. Autorka se více věnovala té romantické části, které tam bylo zbytečně moc. Dá se napsat skvělý romantický thriller, ale musí to být patřičně vyvážené (tak jako to umí Sandra!), ale tohle bylo jen vláčné a romantické. Opravdu zklamání, protože jsem se na knihu dlouho těšila. Vyzdvihnu jen hlavního hrdinu spolu s hrdinkou, kteří byli dobře napsáni a byli opravdu originální.

22.10.2023 3 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Upřímně řečeno, kniha mě trochu nudila. Tematicky byla dobrá, spousta narážek na knížky, tak jak jsem si to představovala. Jen, já nevím, chtělo to trochu zábavnější zápletku. Děj se hrozně táhnul, protože se zabývá jen jedním a tím samým problémem. Ty postavy tam více méně nic jiného nezažívají, než že se snaží zachránit knihovnu. Takže za mě průměrné, ale kdo rád čte o knihách, tak si přijde na své.

19.10.2023 3 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

Sandra je sázka na jistotu, od ní jsem totiž vyloženě špatnou knihu ještě nečetla. Má snad nějaké slabší, ale ne špatné. Tuhle řadím mezi ty lepší. Příběh se mi líbil, jen jsem postrádala její obvyklé napětí až do samého konce. To tady bohužel není. Ale, kdo má rád letadla, divočinu, zimu. Prostě takový ten zálesácký styl čtiva okořeněný romantickou linkou, bude spokojen.

17.10.2023 4 z 5

Únik z knihovny pana Lemoncella Únik z knihovny pana Lemoncella Chris Grabenstein

Kniha je určena mladším čtenářům, ale rozhodně si ji užije i dospělý. Knihy o knihách se čtou vždycky skvěle, pokud jsou tak i napsány. A to tahle je. Je to originální, zcela určitě si takový příběh nepřečtete v každé druhé knize. Protože taková "fantasy knihovna" se opravdu jen tak někde nenajde. Je to vymyšleno do detailu, obdivuju autorovu představivost, jak si pohrál s každým detailem, s každou hádankou. Do téhle knihovny by se měl podívat každý knihomol!

14.10.2023 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Tohle je hrozně útulná kniha. Jinak se ani popsat nedá. Je to taková ta kniha, se kterou se chcete zachumlat pode deku, pít horký čaj a pokud by venku pršelo, bylo by to nejideálnější, jelikož příběh se odehrává na podzim. Mám ráda knihy o knihách, a tahle je jednou z nich. Bylo to velice příjemné čtení, ale na můj vkus tam bylo strašně moc historických vsuvek, při kterých upřímně trpím. Nebýt toho, jdu výš, ale ode mě 3,5*. Pokud historii máte rádi, knihu si vyloženě zamilujete.

13.10.2023 3 z 5