Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Abych pravdu řekla, mě Agatha ani trochu nesedla. Jako charakter byla vyloženě nepříjemná a nesympatická, a celý děj mi přišel trochu jako z rychlíku. Do detektivky je potřeba se trochu položit, ale tohle jelo jak namydlený blesk. Styl autorky mi tedy vůbec nesedl. Určitě je to odpočinková série, ale když nesedne hlavní postava, nemá cenu číst dál.

29.05.2024 3 z 5

Čert tě vem Čert tě vem Saša Nový

Nevím úplně, jestli se tohle dá považovat za knihu jako takovou. Spíš jednoduchá povídka, která postrádá jakoukoliv hloubku. Na začátku to bylo velice povrchní, v té druhé půlce se autor snažil o jakési navodění pocitů, jenže na to už nebyl prostor vzhledem k délce. Přijde mi to dost odbyté a patrně vám to dlouho v hlavě ani nezůstane. I tak, snaha byla. Za mě tedy průměrné.

28.05.2024 3 z 5

Táhni z mé hlavy Táhni z mé hlavy Lenka Hnátová

Myslela jsem si, že dám čtyři hvězdy, protože první polovina knihy mě velmi bavila. Chemie mezi klukama byla skvělá, ale v té druhé polovině to dost upadalo. A ty závěrečné dvě bonusové kapitoly? Ty mi bohužel knihu dost zprotivili. Bez toho konce bych šla i výš. A tedy Márty mi zrovna do noty taky nepadl, ta jeho do očí bijící natvrdlost hlavně v první polovině knížky, a na konci se z něj stala vážně až moc zženštilá postava. A tyhle knihy čtu hlavně proto, abych si od ženských odpočinula. Ńakonec tedy za 3,5 *.

27.05.2024 3 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Když se s knihou přesunu do prostředí, které kniha nabízí, tak nemám důvod snížit byť jedinou hvězdičku. A to je přesně tento případ. Ihned jsem se ocitla na řeckém ostrově, ze kterého se mi vůbec nechtělo domů. Žádná postava mi nebyla nepříjemná či protivná. Plus oslík a palírna byli opravdu originální. A ač to tak podle názvu nevypadá, nebylo to extra přeslazeno. V tomto žánru určitě to lepší čtení, které můžete najít. Na léto jako dělané, jestli milujete Řecko, jděte do toho :)

26.05.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Zasloužené čtyři hvězdy, ale není to ani moc za ten příběh. Nejméně se mi tam líbila ta romantická linka. Protože, až si to přečtěte, zjistíte, že by jste hl. hrdinu raději nakopli, než s ním toužili navázat vztah. Nicméně to Japonsko - úžasné! Ty popisy Julie prostě umí, a na začátku téhle série jimi ještě nešetřila. Takže i tentokrát se mi povedlo přesunout se do téhle nádherné země a užívat si rozkvetlé třesně. Jedna samostatná hvězda za popisy fotografování, vážně se mi líbilo na chvíli nahlížet na věci pohledem fotografa. A ta poslední hvězda za krásně vystiženou mentalitu Japonců v podobě rodiny, u které hl. hrdinka bydlela. Všechno dohromady to působilo velice uklidňujícím dojmem, jako by jste si pustili meditační hudbu. Je to jeden z těch více povedených dílů. Pokud hledáte nějakou knihu z tohoto prostředí, sáhněte po téhle :)

24.05.2024 4 z 5

Rozvodové hry Rozvodové hry C. D. Reiss

(SPOILER) První díl byl jasný, Adam se snažil udržet Dianu, po tom co se přiznal, že je skrytý dominant. Zajímavá kniha, dobrý námět, žádné plytké erotické čtení. Ale, co bylo toto? Do teď nevím, co bylo námětem tohoto dílu. Nejdřív to vypadalo tak, že to bude Diana, která nelogicky bude bojovat o Adama. Ale, to se taky nakonec ukázalo, že není úplně přesný námět druhého dílu. Bylo to chaotické! Ani jeden z nich najednou nevěděl, co přesně chce. Nepůsobilo to proto vůbec tak dobře, jako první díl. Nelogické smýšlení obou postav, vážně mě to moc nebavilo, a jsem ráda, že autorka zůstala jen u dvou dílů.

22.05.2024 3 z 5

Získej mě Získej mě Stacey Kennedy

Tahle série začala celkem temně a zajímavě, ale stalo se z ní úplně něco jiného. Erotika se vytrácí přidává se víc romantiky. To není zrovna to, co jsem na začátku od série chtěla. Stává se z toho trochu limonáda, kterých je nespočet. Za mě opět průměrný díl. Jsem ráda, že už je před námi poslední...

20.05.2024 3 z 5

Will Will Mark Manson

Autobiografie se hodnotí těžko, protože každý člověk si to chce napsat podle sebe. Je to jeho život a chce to mít sepsáno určitým stylem. Člověk to musí tak brát. Proto to budu hodnotit tak, jak se to četlo mě osobně.
Will se celkem rozepisuje a filozofuje, to knížce hodně neprospělo. Určitá témata probírá extrémně do hloubky (např. rap), a některá témata přejede na můj styl nesmírně rychle (herectví). Což mě celkem zklamalo. Vše ostatní doplňují rodinné vztahy, milostné vztahy a spoustu filozofování. Bez něj by knížka byla o čtvrtinu kratší, a myslím, že by to vůbec nevadilo. Do druhé poloviny knihy jsem se opravdu musela hecnout, abych ji dočetla. Pro mě slabší nadprůměr, protože jsem četla mnohem povedenější autobiografie. Nedozvěděla jsem se moc zákulisních perliček z natáčení, které mám na biografiích tak ráda, za to teď znám dost detailně Willovi myšlenkové pochody. Takže určitě, jestli ho máte rádi především jako člověka, bude vás to bavit. Pokud ho máte raději jako herce a jeho filmy obecně, možná budete mírně zklamáni. Za mě osobně 3,5 *.

19.05.2024 3 z 5

Nebezpečná dovolená Nebezpečná dovolená Carolyn Keene

Slaboučká kniha, rychlý příběh, ale alespoň v knize není prostor na "omáčku" kolem, která knihu jen zbytečně natahuje. Šlo se hned k případu, než se stačíte zamyslet nad hlavním podezřelým jste na konci knihy, ale bylo to tak čtivě napsáno, že mi to nevadilo. Bylo to tak trochu jako koukat na detektivní díl seriálu z 80. let. A osmdesátky u mě prostě vedou na celé čáře, nemůžu jít pod čtyři hvězdy :)

15.05.2024 4 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Trochu víc společných scén mezi Denisem a Vincentem, a šla bych na plný počet. Byl to totiž nesmírně pěkný příběh, jen mi přišlo hrozně dlouho, než ten hlavní příběh vůbec začal. Kniha není extra silná, takže mi tam těch jejich společných scén přišlo pomálu. Méně těch ženských postav, a více mužských. Proto to všichni čteme, ne? :) Jinak i tematicky pěkná kniha, z prostředí práce animátorů...bylo to neokoukané a originální.

14.05.2024 4 z 5

Hebká kůže Hebká kůže Carl Hiaasen

Neškodilo by trochu napětí, ale tam kde nebylo napětí, vynahradil to osobitý humor autora. Podařilo se mu vymyslet opravdu zajímavé postavy, které se nedají najít zrovna v každé knize. Hlavní hrdina velice sympatický, který to má jako obvykle všechno na háku. A ač chcete nebo ne, snad si oblíbíte i záporáka, který prahne po hl. hrdinovi. Jestli se tahle kniha bude dobře pamatovat, tak jistě díky vzezření několika postav. Název knihy je tedy určitě na místě. A pokud máte v oblibě Miami, tuhle knihu by jste určitě neměli vynechat.

13.05.2024 5 z 5

Ať to zůstane mezi námi Ať to zůstane mezi námi Francis Veber

Biografie režisérů čtu nejen proto, že se chci dozvědět něco přímo o nich, ale z větší části se chci dozvědět něco i o jejich filmech. A taková je i tato biografie. Pokud jste fanoušci francouzského filmu, nesmíte si nechat ujít toto dílo, které obsahuje perličky z natáčení každého filmu, který Veber natočil, nebo k němu napsal scénář. Osobně jsem velký fanda dua Pierre a Gerard (je jasné, koho si Francis oblíbil), takže jsem velice vděčná za to, co jsem se dozvěděla ze zákulisí natáčení jejich třech filmů.
Knížku jsem četla už potřetí, a ani tentokrát mě nezklamala. Francis na sebe práskne kde co, a přitom se sáhodlouze nevykecává. Tak nějak se mu povedlo popsat jeho život spolu s jeho filmy v jednom souladu. A čte se to vždycky skvěle.

10.05.2024 5 z 5

Ostrov lásky Ostrov lásky Christopher Moore

Autor má na můj vkus velice bujnou fantazii. Neřeknu, kdyby kniha byla zařazena v žánru fantasy, ale není. Toužila jsem po prosté dobrodružné knize, ale dostala jsem celkem bizarní příběh s bizarními postavami. Tohle bylo na mě opravdu moc. Mám ráda uvěřitelné příběhy, tohle nebylo uvěřitelné ani trochu.

09.05.2024 3 z 5

Případ mrtvého redaktora Případ mrtvého redaktora Josh Lanyon

Zajímavá, netypická detektivka. Netypická asi proto, že jsem ještě nečetla gay detektivku, ale naprosto mi sedla. Autorka své hrdiny líčí celkem vtipně a oddechově, ale prostředí je opravdu temné a naprosto perfektní pro vraždu. Bouřky, lijáky, srub odříznutý od světa, výpadky proudu...takhle si představuju prostředí pro vraždu. Nechybělo tomu napětí, pěkně si zapátráte, jen ten konec mi přišel hrozně urychlený. Kit mi do noty zrovna nepadl, ale JXe nejde nemít rád. Takže oblíbenou postavu si určitě vyberete. Jestli chcete odlišnou detektivku, od těch které vycházejí po tuctech, tohle bych řekla, že je jedna z nich :)

06.05.2024 4 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Kam se hrabou veškeré přeslazené příběhy o lásce. Tohle je realisticky napsaný příběh o tom, co z vás láska udělá! Tohle je psáno bez příkras, bez slaďoučkých řečiček a naprosto skutečné. Asi to nebude čtení pro každou romantickou dušičku, ale tou já nejsem, takže pro mě naprosto ideální čtení. Nemám slov, jak jsem s touhle knihou spokojená! Připravte se na to, že vás tenhle příběh naprosto rozseká, ale rozhodně si ho dejte. Máte-li rádi něco skutečného, nepřibarvovaného....ode mě 100% doporučení. Moje druhá kniha od autorek, a rozhodně jedu dál...

04.05.2024 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Takový James Bond v sukních. Začátek byl slibný, ale proč to muselo být tak "přeagentované"? Proč to nemohlo být jednodušší? Ta složitost tomu byla strašně na škodu. Naprosto se vytratilo napětí, a člověk nestačil zírat, co hlavní hrdinka ještě nevymyslí. A ten konec? Pro mě neuspokojivý. Jako thriller to považuju za velmi slabý odvar.

02.05.2024 3 z 5

Tmavomodré sbohem Tmavomodré sbohem John D. MacDonald

A jde to! Jde napsat zajímavou detektivku se sympatickým hrdinou a přitom se nevykecávat na 400 stranách! Tady nebyl prostor na žádnou omáčku kolem, tady se šlo hned k věci. Jsem příjemně překvapená, že autor stihl do 176 stran dát všechno podstatné. Nic mi tam nechybělo. Snad jen trochu víc napětí, ale šlo o detektivku nikoliv thriller, takže mu to odpustím. Slunná Florida, sympatický detektiv, který se nevykecává, ale jedná. Fajnová oddechovka!

30.04.2024 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Mám tak trochu rozporuplné pocity. Netuším, jestli si to zaslouží úplně čtyři hvězdy, ale tři mi taky připadají málo. Kniha je taková půl na půl. Dost mě v knize překvapili sexuální scény, které jsem tam nečekala. A vždycky mi to v romantickém žánru přijde jako pěst na oko. Extra se to tam prostě nehodí. Jenže tady ten příběh byl takový až moc sladký, že to trochu potřebovalo obrousit hrany. Tím se ta kniha podle mě nakonec vyvážila, když to vezmu jako celek. Ze začátku jsem si myslela, že to zapadne do tuctových až moc romantických knih, ale autorka mě v druhé půlce vyvedla z omylu, a trochu tím zachránila i hodnocení knihy jako takové. A komu by se nelíbil chlap jak Brendan, že? Za to má kniha opravdu blíž ke čtyřem hvězdičkám. Léto, moře, hodně romantiky, trochu sexu a skvělý hlavní hrdina. Kdo má rád aspoň jedno z toho, tak by tomu měl dát šanci.

29.04.2024 4 z 5

Tropická deprese Tropická deprese Jeff Lindsay (p)

Než tahle knížka vůbec začala, tak mi tak nějak bylo jedno, co se v ní bude dít. Ten záživnější děj totiž začal hodně pozdě. A i když už začal, nestál za moc. Kriminálku si představuju trochu jinak. O napětí tu vůbec nemůže být řeč. Na můj vkus to bylo až moc popisné. Člověk si čte o sebemenší činnosti, který hlavní hrdina za den udělá, ale nějak to odsouvá hlavní děj na druhou kolej. Tohle bylo opravdu slabé. Naladilo mě pěkné Miamské prostředí. Tak trošku jsem doufala v knižní Miami Vice, ale bohužel. Od tohoto autora mi jedna knížka bohatě stačila.

27.04.2024 3 z 5

Ještě jsme se nepotkali Ještě jsme se nepotkali Sophie Cousens

Mám celkem slabost pro hrdiny/hrdinky, kteří se vydávají někam na cesty, a prozkoumávají za mě nějakou zajímavou zemi. Myslela jsem si, že to dostanu i od této knihy. Ale, není to tak úplně pravda. První polovina byla celkem čtivá, ale ta druhá už se vezla na docela vážné notě. Není to tak úplně o poznávání onoho ostrova, není to ani extra romantické (což považuju za plus), je to spíš o hrdince, která hledá sama sebe a své místo v životě. Osobně tenhle styl, spolu s klišé na závěr nemusím. Čekala jsem romantickou komedie okořeněnou cestováním a krásným prostředí. Ale to se moc nekonalo. Takže za mě průměrná kniha.

25.04.2024 3 z 5