Tisíc dnů v Benátkách

Tisíc dnů v Benátkách https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6016/bmid_tisic-dnu-v-benatkach-HGF-6016.jpg 4 35 9

Když Fernando spatřil Marlenu v benátské kavárně, byl si jist, že našel tu pravou. Marlena, rozvedená americká šéfkuchařka píšící knihy o jídle, si zdaleka tak jistá nebyla. Se svým životem byla spokojená. Ale po několika měsících známosti s Fernandem prodala svůj dům v St. Louis, opustila svou práci, vzdala se většiny svého majetku, políbila na rozloučenou své dvě odrostlé děti a přestěhovala se do Benátek, aby si vzala cizince, jak sama Fernandovi říká. Náhle sedí v sladce vonící pasticcerii, prochází se paláci ze šestnáctého století, renovuje byt s vyhlídkou na moře a chystá svatbu v starobylém kostelíčku. Ale není to zdaleka tak jednoduché. Fernando neumí anglicky. Marlena se italsky domluví pouze o jídle.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Thousand days in Venice , 2002

Katy_vKnihách
18.08.2023 4 z 5

Tahle kniha musí zaujmout všechny, kteří mají rádi Itálii. Člověk může na chvíli nahlédnout, jaké by to bylo, kdyby všechno nechal za sebou a odstěhoval se přes půl světa jen kvůli tomu že chce, a že může. Autorka toho jistě nelituje dodnes. Já osobně ráda někdy nahlédnu do života někoho jiného, a tato autorka mě na chvíli opravdu do svého života vtáhla. Sice je kniha pro mě chvílemi moc poetická, ale jinak hodnotím vysoko, a těším se na volné pokračování, kde se pro změnu setkáme v Toskánsku :)

sarash
06.04.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila,pohodove čtení prosluněné Itálie,zvyky,dobrá jídla a umění užívat si zivota me úplně pohltilo.

TeaPeter
03.06.2017 3 z 5

Po knize jsem sáhl po knize Tisíc dnů v Toskánsku. Ta mi nastavila určitá očekávání, co by to asi tak mohlo být. No nebylo. Hlavní část knihy mě zklamala. Asi nejsem ta správná cílová skupina. Sekce receptů na konci byla o dost zajímavější, ta to dotáhla na ty tři hvězdičky.

fajvka
11.04.2016 3 z 5

Romantické čtení s ochutnávkou jídla:-) Pro návštěvníka Itálie a především Benátek hezká kniha, těším se na její volné pokračování Tisíc dnů v Toskánsku, protože tam jsem cestovala kolmo:-)

katasi
14.08.2013

Byl by někdo ochotný tuto knihu mi prodat?:) Děkuji.

kika 13
14.11.2012 3 z 5

On a ona,příběh tolikrát psaný a přeci tady jiný.

Selinute
04.11.2012 4 z 5

Jedna z mých oblíbených. Benátky můžu a taky o nich ráda čtu. Je to příjemné čtení ale zase asi ne pro všechny.

4xab
09.10.2011 5 z 5

Cetla jsem ji jako drujou, ac je prvni. Popisuje jeji zivot a jidlo v Benatkavh a cloveka tesi, ze ta byrokracie u nas, je proti italske prd:-) American neamerican, ja jsem Ital a kdo je vic:-). Precetla jsem ji jednim dechem, a touhou zase se podivst do Benatek, tentokrat ale jinak. Projit je prozit jako ONA.

asam
30.11.-0001 4 z 5

Ani ne román, spíše kuchařka.

Marlena de Blasi
americká, 1952