Katie46 Katie46 komentáře u knih

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Po dlouhé době kniha, která mě pohltila a nechtěla jsem, aby vůbec skončila. Moc hezky sepsané myšlenky o tom, jak si udělat ten život hezčí a nebát se plnit si své sny, ať jsou jakékoli. =)

18.09.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

První kniha kterou jsem od něj četla a nebyla špatná. Bylo to takové milé, napínavé i legrační. Přesto mě části, kde Q. četl tu knihu poezie nebavili a dost mě to tam štvalo. Ale to není tak zásadní. Kniha se mi líbila ale ten konec mi ji úplně zkazil. Ta část na kterou jsem celou dobu čekala, kdy Q. objeví Margo mě dost překvapila. Chování Margo mě dost dostalo a vůbec se mi to nelíbilo a knihu mi to tedy trochu zkazilo...

27.06.2018 3 z 5

Dcera hvězd Dcera hvězd Michaela Burdová

Opět dobrá kniha od Míši. Trochu jsem se bála jaká kniha vůbec bude, aby se mi líbila ale kniha nezklamala. Propracovaný děj, který rozhodně zaujal a nejlepší část knihy podle mě samozřejmě až na samém konci.
Kniha mi přijde spíše jako takový pomalý rozjezd (myšleno v dobrém) na druhý díl, na který doufám nebudeme dlouho čekat, protože tam se to teprve podle mě rozjede.
Za mě palec nahoru. =)

21.05.2018 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Podle mě rozhodně dobré pokračování Falešného románu, který dosti blbě končil a jsem ráda, že pokračování bylo zanedlouho. Kniha se četla dobře, rychle a opět jsem se pobavila i když u prvního dílu o něco více.
Líbil se mi konec, který nebyl useknutý i když jsem čekala trochu jiný ukončení vztahu mezi Emou a Filipem.
Tak jako tak, pěkný příběh a dobrá kniha.

25.04.2018 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Příběh o zachráněném tučňákovi byl milý a radostný, přesto mě tolik nevtáhl do sebe. Nejvíce mě překvapil konec, který jsem čekala jiný a u kterého jsem natahovala.

08.04.2018 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Nejvíc se mi na knize líbí ta dokonalá Vánoční obálka. Příběh mi nepřišel nijak zvláštní, popravdě spíše průměrný. Dva teenageři, co prožívají rozchod o Vánocích, každý z jiného koutu země a přesto se potkávají v NY a prožívají spolu nečekané dobrodružství.
Myslím si, že příběh mohl být více poutavý.

19.03.2018 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivky moc nečtu ale tato mě zaujala na první pohled. Myslela jsem, že jí budu nějakou chvíli číst ale přečetla jsem jí jedním dechem. Děj byl poutavý, příběh pro mě nepředvídatelný. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a překvapilo mě, pak jeho odhalení.
Pro mě dobrá kniha, čtivá a poutavá. Rozhodně se pustím do dalších dílů u Erice Fosterové.

22.11.2017 5 z 5

Spoutaní Spoutaní Gabriella Poole

Druhý díl byl o něco lepší. Už jsme věděli tajemství akademie a Cassie se přidala napůl k vyvoleným. Čekala jsem, ale pořád na nějaké zvrtnutí, prostě nějaký výbuch, který to ještě více oživí a Cassie se možná dostane do maléru. No něco málo bylo, ale mohla toho autorka více využít. Každopádně kniha opět čtivá a poutavá. Ale rozhodně se k ní vracet nebudu.

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Čekala jsem upíři, co se živý krví, čehož jsem se nedočkala ale změna to byla dobrá. Kniha je velmi čtivá, příběh je to zajímavý. Ale jak řekla Arte jednou dobré, znovu ne.
Navíc je to spíše takové oddechové čtení pro náctileté tak do patnácti let.

25.06.2017 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Ze začátku mě kniha zaujala a četla se dobře, bohužel mi to nevydrželo do konce knihy. Část mě bavila ale druhá část mě neoslovila a přišlo mi to přehnané. Sice je kniha dost nepředvídatelná ale to ji u mě moc nezachránilo. A to co předvedl Aris s Teresou?? Pro mě šok teda. =D
Za mě druhý díl nic moc.

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Předchozí knihy od Míši mě pokaždé vtáhli do děje a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Očekávala jsem to i u této dvojdílné série. První díl se mi líbil o něco více, ale to neznamená, že tento byl nějak špatný. Byl napínavý a nepostrádal trochu té romantiky. Trochu jsem se ztrácela v postavách v první chvíli ale pak se to dalo.
Četl se dobře ale takové to čtení, že nepustíte knihu z ruky, bohužel.
I tak jsem ráda, že kniha je a že jsem si ji mohla přečíst a rozhodně se k ní plánuji vrátit.

25.06.2017 4 z 5

Město Město Dean Koontz

Byla to má prvotina od Deana Koontza a nějak zvlášť mě neoslovila. Ten napínavý příběh byste shrnuli do poloviny knihy a bylo by to možná lepší.
Přesto nějaké klady kniha měla a to byla ukázka toho, jak je život křehký a jak se během chvilky může zvrtnout, jak získáte přítele na celý život ale také jak je důležitá rodina.
Přesto vše se ke knize bohužel vrátit neplánuji.

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Kniha se velmi liší od předchozích, které autorka napsala. Přestože mě první pár stránek neoslovilo, do knihy jsem se poté začetla a velmi mile mě překvapila. Děj byl sice trochu rychlejší než jsme zvyklí, ale jelikož je to jen jednodílné, tak nad tím přimhouřím oči. Kromě rychlejšího děje byla kniha čtivá, celý příběh se odehrává bez jakéhokoli nadpřirozena (až na konec samozřejmě) a vůbec jí to nijak neuškodilo. Líbilo se mi zakončení knihy, které na ní úplně sedělo a líbil se mi námět knihy - tedy že vychází z bájí ze starověké Číny.
Za mě určitě palec nahoru.

08.01.2017 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha se mi líbila, byla čtivá (až na pasáže se Simonem, ty mě osobně moc nebavili). Žádné nudné pasáže, vždy jste se něco dozvěděli nebo pobavili. Je to oddechovka, což jsem čekala, tak že žádné překvapení. Líbil se mi autorčin styl psaní, tak že se rozhodně pustím do nějaké její další tvorby.

30.12.2016 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knihu jsem četla na doporučení a vlastně jsem na ni byla i zvědavá. Nebyla vůbec špatná ale raději než povídky, které odkazovali na různé etapy zaklínačova života, bych raději nějaký souvislý děj, který by poháněl číst dál. Povídky sice byli dobré, přesto mě některé zase tolik nenadchly odkazovali jakoby na něco před nimi a s tím čtenář není seznámený a tak vlastně z poloviny neví vůbec o co běží.
Přesto se pustím do dalších dílů a věřím, že nakonec se nějakého toho děje, co by upoutal a pohltil dočkám.

19.11.2016 3 z 5

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

Kniha mi přišla delší a místo dost protahovaná až zbytečně. Konec byl nakonec na pár kapitol. Přesto příběh pěkný, poutavý a na oddychové čtení jako stvořený. Rozhodně budu v sérii pokračovat.

04.09.2016 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Čekala jsem od knihy že to bude takový předvídatelný a přeslazený příběh pro náctileté a moc jsem se nespletla. Ze začátku mě kniha moc neoslovila, trošičku místy nudila a chvílemi jsem si přála aby se hrdinka už konečně vrátila domů. Nejvíc mě bavila ke konci, kde byla kratší napínavější část a konec mě zklamal v tom, že byl až moc předvídatelný. =)

02.08.2016 3 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Kniha jak jsem čekala se mi líbila. Bylo to poutavé, napínavé i zábavné. Jen trochu ten rozjezd škobrtal. Jinak ale kniha očekávání splnila a v to jen v dobrém. Už abych měla druhý díl.

02.02.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Kniha se rozhodně dobře čte. Je poutavá, zábavná a no, je to krásná romantika pro náctileté o první lásce. Kniha se mi líbila, postavy byli super ale ten konec. Nemám ráda takové utnuté a ještě nedokončené konce i když to vlastně skončilo dobře.

28.01.2016 4 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Kniha se četla dobře i když chtělo trochu času se do knihy začíst. Příběh byl napínavý a to hlavně v druhé polovině knihy. I když se mi nakonec kniha líbila, některé věci bych klidně více rozepsala a tu francouzštinu možná i vynechala.

03.01.2016 3 z 5