Smrtná zima

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně z... celý text

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít.
V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu.
Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží...
Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248281/smrtna-zima-248281.jpg 3.7206
Série:

Smrtná zima (1.)

Originální název:

Winterkill (2014)

Žánr:
Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Přidat komentář
jan6775
21. června

Nemusím moc fantasy ale celkem slušný příběh. Ještě má dvě pokračování, tak uvidíme.

LucyJec
25. května

Docela dobré a rychlé čtení... Pořád jsem čekala, co se stane a.. no... vlastně se toho moc nestalo. Nebýt bratra Stockhama- kterému jsem fandila víc než Tomovi a Kaneovi dohromady-, tak bych to asi ani nedočetla. Nápad to byl dobrý, jen mi přišlo, že Emmeline pořád dokola omývala svou poskvrněnost -která mi mimochodem vůbec nepřipadala až takové drama, jako z toho všichni v osadě dělali.
Přišlo mi, že autorka se zbytečně snažila dát Emmeline s Kanem dohromady. Nevím jak vy, ale mezi nimi ta chemie prostě nebyla....
Jediné, co mi ještě trochu vadilo, tak to francouzština. Vím, že to mělo dokreslovat atmosféru národu, který hovoří dvěma jazyky, ale bylo to poměrně zbytečné...

Dakarianna
30. dubna

Velmi neobvyklá a zajímavá knížka. Vadila mi akorát francouzština a délka knihy. Čtivost nebyla zrovna nejlepší, některé pasáže byly dost krkolomné, ale nápad skvělý.

Lucy07
17. dubna

Naprosto úžasná kniha. Když jsem se ji poprvé snažila číst, tak mě nezaujala. Ale pak jsem si přečetla děj na zadní straně obálky a dala jsem jí ještě šanci. Kniha mě hodně ohromila a je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla.

Tesset
14. dubna

Jak už tady bylo zmíněno, tak příběh, hlavně ze začátku, připomínal Vesnici. V podstatě za celou dobu se toho moc nestalo, příběh a postavy se nijak extra nevyvíjely, navíc ani jedna postava mi nebyla sympatická. Tak trochu jsem fandila Stockhamovi, aby se s Em vzali a pomalu otevřeli pevnost světu. Tohle už každopádně nikdy číst nebudu a další díly asi taky nepřečtu.

SabrinaCZ
04. března

Naprosto úžasná, tajemná, strhující knížka se studeným, zimním nádechem. Začátek sice trochu nezáživný ale ke konci velmi napínavé. Docela dost často jsem přemýšlela o tom, jaká by byla tato knížka ve filmovém zpracování. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

Ronnie68
27. února

Bohužel jsem tuto knihu nedočetla, protože jsem moc neměla času a moc jsem se nedokázala prokousat přes začátek ... tak snad později ..

Glimmer
21. února

Musím se přiznat, že na knize mě jako první zaujala obálka. Pak jsem si přečetla o čem je a rozhodla se, že do toho půjdu.
Knížka mě bavila od začátku i přesto, že rozhodně není nějak akční a napínavá. Děj byl vcelku zajímavý a stále se měnil můj pohled na jednotlivé postavy, jak se s příběhem vyvíjely. Očekávala jsem mnoho více akce, boje, napětí, ale bylo to spíše dost romantické. To mi ve výsledku ale vůbec nevadilo.
Jediná věc, která mi překážela, byly věty ve francouzštině, jež občas zůstaly nepřeložené a jejich význam nevyplynul z kontextu.
Nakonec je to ale velmi líbivá, jednoduše napsaná, oddychová kniha s lehce tajemným dějem.

Hodnocení: 80 %

židlička
30. ledna

Kniha mě zaujala svou obálkou a různými recenzemi, ale přesto mi tam něco chybělo, později jsem se do čtení musela nutit.

Twerka
22. ledna

První co mě na této knize nadchlo byla obálka a později její recenze. Byla jsem natčená že vyšla tato kniha, která byla přirovnávána ke knižnímu vydání Hunger Games. A to byla chyba. Byla jsem tak moc natčená, ještě před přečtení. O to víc jsem po jejím dočtení byla zklamaná. Kniha je to dobrá. Příběh taky dobrý. Ale moc mi to nesedlo. Něco mi tam chybělo. Něco, co by mě vtáhlo do děje. Po půlce knihy jsem se musela nutit abych knihu dočetla. Snad druhý díl bude lepší.

venacava
16. ledna

Nápad dobrý, kniha se četla dobře, ale přeci jen něco málo mi chybělo. Další díl si přečtu, protože mě zajímá jak to bude pokračovat dále, ale nemám potřebu se po něm ihned vrhnout jako u jiných vícedílných knih. Souhlasím se Zrzavá_Tereza kniha mi připomínala námět filmu Vesnice.

Alex.Barunka
15. ledna

Váhala jsem jaké udělit hodnocení, no nakonec jsem dala tři hvězdičky, ale je to spíše tak 2.5.
Fakt, že se jedná o prvotinu je patrný snad v každé kapitole. Příběh za moc nestál a neustále jsem čekala na to, až se dozvím, co se v tomto světě vlastně stalo, že tak lidi žijí a nemají na výběr. Ten nedostatek informací to všechno pohřbil. Atmosféra na duhou stranu byla vykreslena obstojně, ale s tím kontrastuje bláhová hlavní hrdinka, která opravdu na moc neměla.
Nicméně stylem psaní to nebylo špatné, autorka sice ještě není pořádně vypsaná, ale společně s krásnou hostovskou obálkou, to bylo asi tak vše, co drželo příběh nad vodou. V knihovně na mě čeká druhý díl, snad bude stát za to, alespoň o trochu více.

Channach
11. ledna

Hodně dobrá dystopie. V aktuálních -20 stupních docela aktuální. Některé věci se mi líbily moc, jiné méně. Dala bych 4,5*, ale jaksi nemůžu. Link na recenzi na Chrudimce je v záložkách.

bara1172002
04. ledna

Úžasná kniha. Zaujala mě hned jen podle obálky. Příběh byl napínavý a nedal se předvídat, jako u spousty jiných knih. Čekala jsem, že tam bude víc smrti, ale vyrovnaly to zajímavé myšlenky. Těším se na pokračování.

delatrix
04.12.2016

Knížka mě dost zklamala. Čekala jsem tam tedy rozhodně víc napětí. Jedná se o příběh tak pro náctileté. Na můj vkus tam ovšem bylo až příliš náboženských odkazů a děje kolem toho.

Natyyy4444
23.11.2016

Na knihu jsem narazila náhodou a také mě zaujala obálka. Chtěla jsem si přečíst něco méně romantického, kde bude více té akce. Smrtná zima mi to všechno uskutečnila. Je to skvělá knížka, která vás nenechá spát. Potřebovala jsem číst a číst, abych věděla, jak to dopadne. V knížce panovala úžasná atmosféra, taková tajemná, ale přesto se špetkou romantiky. Prostě jedním slovem vážně skvělá kniha. Doporučuji všem!

Zrzavá_Tereza
06.11.2016

Za mě nudné... námět skvělý, tak trochu mi připomínal film Vesnice, ale strašně málo rozvinutý... Stačilo by trošku víc akce, nějakou pointu... Ke konci jsem se musela nutit to dočíst. Další díl číst rozhodně nebudu.

Twotika
05.11.2016

Tahle kniha mě oslovila svým názvem a obálkou. Sice se říká, že se nemá kniha soudit podle obalu, ale prostě jsem neodolala a teď jsem opravdu ráda, že může zdobit mou knihovnu. Hezky se mi četla a až do konečného rozhodnutí jsem opravdu netušila, jak to skončí. Opravdu doporučuji.

Didi
06.10.2016

Za mě 3 hvězdy. Ne, proto, že by to bylo takextra průměrné. Líbilo se mi to, i když si myslím, že v rámci daného žánru jsem četla i lepší. Upřímně doufám, že některé věci budou vysvětleny v pokračování, přišlo mi tam až moc naznačování a málo vysvětlování. Za to strhávám jednu hvězdu. Druhá jde za přítomný čas - není to samo o sobě špatné, ale dost tam potom chybí možnost děj urychlit a zdramatizovat. Celkově to na mě ale působilo dobře a pokračování se nebráním.

Airin
07.08.2016

Tato kniha je příjemnou oddechovkou na prázdniny.
Celá kniha je čtivá a takřka okamžitě vás vtáhne do děje. I přesto musím knize pár věcí vytknout.
Těšila jsem se na Smrtnou zimu. Myslela jsem, že když se takto jmenuje i název knihy, bude se řešit především příchod Smrtné zimy a její následné přežívání, ale opak je pravdou. V knize se o Smrtné zimě mluvilo pouze na začátku knihy a poté jste už o ní nikdy neslyšeli. To je podle mě velká škoda, protože toto téma by se dalo tak krásně rozvinout!
Sem tam se vyskytne nějaký ten akční moment, ale dohromady kniha plyne velmi poklidně, prakticky se zde téměř nic moc neděje.
Finále bylo velmi slabé. Žádný boj, žádná pořádná akce, prostě nic. Proplouváte příběhem, kde se skoro nic neděje.

elis0383
04.08.2016

no, abych pravdu řekla, touto knihou jsem se prokousávala velice dlouho. Nápad dobrý, ale mě se to četlo fakt hrozně a ještě k tomu ufňukaná hlavní hrdinka, která trpí určitým masochizmem. za mě teda bohužel 2* :(

YuuMitsuko
03.08.2016

Kniha se dobře a rychle čte, nezdržuje se zbytečnými popisy nebo odbíháním od hlavního děje.
Co jí musím vytknout je na druhou stranu velký nedostatek informací. Představuje nám místo, město, kde se všichni bojí vyjít za hradby. Občas sice Emmeline pronese něco o jeho historii a co je dovedlo až sem, ale je toho málo a o takovém světě bych si ráda udělala lepší představu, navíc mi není zcela jasné, jestli se tento příběh odehrává v našem světě nebo v nějakém smyšleném ( i ve smyšlených světech může být angličtina a francouzština).
Taky mohla autorka věnovat méně stran popisů jak se Em potlouká kolem různých kluků a neví co si o každém myslet a chvíli je s tím a chvíli s druhým, upřímně, vůbec mě to nezajímalo. Nebo alespoň ne tolik, jako třeba co má ten zpropadenej vůdce za problém, popřípadě mohla Em více riskovat a potloukat se místo kolem Kanea a Toma a vůdce třeba někde po lesích.
Nakonec, celá knížka mi až příliš nutila pocit, že čtu znovu Hlas nože od Patricka Nesse, což myslím není úplně dobře.
Ale přes to všechno, se mi ta knížka líbila a užila jsem si čtení každé stránky.

subisi
27.07.2016

Naprosto úžasná knížka s krásným přebalem. Měla jsem ji přečteno tak rychle, jak se jen dalo. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

EllenQa
20.07.2016

Čekala jsem od toho asi víc nebo nevím čím to je, že mě ta knížka víceméně nezaujala. Přečtenou jsou ji měla docela rychle, ale po přečtení ve mně nezanechala nic..Jako bych ji nečetla. Nápad dobrý, milostný příběh taky, ale i tak mi tam něco chybělo...není to špatná knížka, ale žádný zázrak od toho radši nečekejte..

luciefeix
17.07.2016

Kniha byla darek a vubec jsem nevedela co cekat ale nepředvídalené , nebylo to spatne , zase jiný svět , pripomínalo mi to Neslyšno od Richelle

šneki
08.07.2016

Nechybí tu akce ani láska, i když o kvalitě toho druhého by se dalo diskutovat. Na konci každé kapitoly jsem byla ještě více napjatá než předtím a díky tomu jsem knížku přečetla za necelé 2 dny. A občasná francouzština byla rozhodně plus, alespoň pro mě. Celkem mě teď zajímá jak vypadá francouzská verze knihy.

FlakeWhite
11.06.2016

Naprosto úžasná knížka. Je pravda, že ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak už dobylo super. Celou knihu panuje taková tajemná nálada, že jsem si připadala na podzim uprostřed lesa.

Calie
11.06.2016

Dlouhou dobu jsem se rozhodovala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Tu čtvrtou jsem nakonec dala díky obálce, která mě na první pohled zaujala, jinak by si kniha zasloužila jenom tři. Za obálku dávám palec nahoru.

Samotný příběh je takový pohodový, nejde moc do detailů. Poslední dobou jsem dost vysazená proti hlavním hrdinkám, které si furt na něco stěžují, litují se a dělají ze sebe černou ovci. V závěru knihy jsem dostala alespoň malou naději, že v dalším díle nebude polovina knihy jenom o tomhle. Myslím si, že by určitě stálo za to příběh více propracovat, více si s tím vším pohrát. Jen tak lehce by tak nezapadl mezi ostatní knihy tomu podobné. Na můj vkus možná trochu málo zvratů... dalo by se říct, že pár jich tam bylo, ale jen takových těch "aby se neřeklo".
A minulý čas? Ten mi nevadí... spíše naopak :-) Dokážu se pak lépe dostat do příběhu a prožívat ho s hlavní hrdinkou :-)

Šanci tomu určitě ještě dám a uvidím, jak se autorka rozjede v dalším díle.

Alena_S
24.05.2016

Kniha je to pěkná, i když zápletky nikomu, kdo už z žánru něco zná, nic moc nového nenabídnou. Aspoň jsem zavzpomínala na Les rukou a zubů, místy se mu to podobá. A co mají všichni proti přítomnému času - já podle toho volím, když se nemůžu rozhodnout, jestli něco číst nebo ne, a díky němu vím, že u knížky neusnu :-)

Terinka14
24.05.2016

Hezká knížka. Děj nebyl nijak zvlášť rozmanitý a napínavé to bylo opravdu jen chvílemi, ale ta atmosféra. Ta mě dostala. Celé to bylo zahalené takovým chladným pláštěm tajemna. Podle mě název knihu zcela vystihuje. Doporučuji a další díl si určitě přečtu.


Autor a jeho další knihy

Kate A. Boorman

Kate A. Boorman
kanadská

Uživatelé mají knihu

v Přečtených275x
v Právě čtených5x
v Knihotéce93x
v Doporučených21x
v Chystám se číst226x
v Chci si koupit58x