katerina6763 katerina6763 komentáře u knih

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Možná bych nedala toto dílo do kategorie "horory", ale spíše do nějaké kategorie "pohádky pro dospělé". Ale kniha se mi moc líbila, prolínání přítomnosti a minulosti bylo mistrně popsáno, všechno do sebe postupně zapadalo. Dílo obsahuje nadpřirozené prvky, ovšem nemůžu říct, že bych se nějak zvlášť bála. Mnohem více než samotný děj mě děsil obal knihy :-). Pokud má někdo rád tyto nadpřirozené jevy, určitě knihu doporučuji.

02.10.2022 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Hodně depresivní kniha, což bylo záměrem autora. Celou destrukci ještě více podporuje styl psaní, který mi připadal hodně zajímavý - bez jmen hlavních postav, využívání pouze krátkých vět popisujících totální zkázu. Kniha zajímavá, přečetla jsem ji za dva dny, ale už se k ní nebudu vracet.

23.08.2022 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Krátká oddechovka, i když s hlubokým námětem o tom, jak dokáže jedno rozhodnutí provedené v dětském věku, které se zdá jako nicotné, změnit celý následující život jedince. Jak bylo popsáno v doslovu, vyskytují se v příběhu víceméně pouze lidé, kteří jsou z nějakého důvodu nešťastní či zranění; ovšem já jsem si této skutečnosti opravdu všimla až po přečtení knihy. Musím ubrat hvězdičky za neúplný závěr... něco mi tam prostě chybělo. Ale nedá mi to a přikládám i jednu větu, která se v románu objevila a zcela vystihuje celé dílo: "Rozhodnutí uděláme během pár vteřin a jejich důsledky pak neseme po zbytek života."

10.08.2022 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, příběh byl velmi čtivý, ovšem nekonalo se žádné překvapení. Námět zajímavý, určitě dramatický, i když mi to přišlo příliš neuvěřitelné. Ale nikdy nevíme, co všechno se může dít za zavřenými dveřmi...

02.06.2022 3 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Velmi čtenářsky přívětivě a srozumitelně popsáno, co se s naším tělem odehrává při konzumaci jídla. Jednoduché, a věřím, že i zdraví prospěšné rady, jak začít lépe komunikovat se svým tělem a udělat něco pro své zdraví a psychickou pohodu.

19.08.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Až po přečtení knihy jsem zjistila, že následují další díly série. Takže se do nich určitě pustím. Kniha se velmi lehce četla (i když téma bylo náročné).

01.06.2023 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Kniha, která se četla sama. Od autorky jsem už četla více románů a ani tento mě nezklamal.

21.03.2023 4 z 5

Holky se čtečkou Holky se čtečkou Vítězslav Jareš

Zajímavý příběh a situace, do které se může lehce dostat každý člověk... i když nevím, jestli bych byla v takovém stavu natolik "hloupá", že bych nepřemýšlela o budoucnosti a o tom, co by se stalo, kdyby nám to nevyšlo. Ale jinak mě kniha zaujala, popisuje cestu od naprosté finanční nezávislosti (i když pouze zdánlivé) k propadu až téměř na samé dno.

04.03.2023 4 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Naprosto perfektní, stejně jako první díl série. Hlavní postava, detektiv přezdívaný Kraken, je opravdu mistrně popsaná postava. Kniha plná keltských rituálů, kde se objevuje nový případ, který opět až do samého závěru nedává čtenáři příliš možností odhadnout skutečného pachatele.

07.01.2023 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

První díl série se mi velmi líbil a pustila jsem se do dalšího díla. Ani tento měl nezklamal, ovšem musím říct, že první díl se mi asi líbil více.

29.12.2022 4 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Byl zajímavé dozvědět se nějaké informace o amerických smolařích, jak probíhal jejich život v pracovních táborech, ze kterých vlastně neměli téměř možnost odejít, i když celkově se jednalo spíše o román pro ženy. Ale už vím, jak vzniklo rčení "Smůla se lepí na paty". :-D

15.12.2022 3 z 5

Zítra je taky den Zítra je taky den Rudolf Havlík

Na druhý díl jsem se moc těšila, protože první díl mě úplně pohltil. A nezklamal mě, i když mi přijde, že v tomto díle chyběla nějaká "zápletka" :-D. Ale i přesto se jednalo o dílo, při kterém jsem si musela všechna místa vyhledávat na mapě.

11.12.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Takt toto se mi velmi líbilo. Od začátku to mělo správný náboj, pořád se něco dělo. Ani prolínání časových období nepůsobilo zmatečně. Perfektní. Už se těším na další dílo autora.

12.11.2022 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Kniha se mi moc líbila, byla to taková oddychová lahůdka na dvě odpoledne. Příběh, který končil v podstatě smutně, ukazuje, jak konáme něco, co vlastně vůbec nechceme, a život nás nakonec navede sám na správnou cestu. Vyprávění hlavního hrdiny Satorua je občas proloženo vyprávěním jeho kočky, a to byly právě ty veselé a vtipné pasáže, které vyrovnaly smutný příběh hlavního hrdiny. Občas jsem se opravdu zasmála.

04.10.2022 4 z 5

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Neznám autorovo dílo a jen náhodnou jsem narazila na tento čtvrtý díl série. Příběh se velmi dobře četl, děj se odvíjel v příjemném tempu. Určitě ještě sáhnu po dalším dílu.

01.10.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Sice se kniha zaobírala opravdu vážným tématem, ovšem děj byl takový... nijaký. Postavy mě ničím nezaujaly, očekávala jsem alespoň nějaký neobvyklý závěr, ale v podstatě se jednalo pouze o návnadu na další díl. Druhý díl už určitě číst nebudu.

25.09.2022 1 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

V ději příběhu jsem se od samého začátku nedokázala zorientovat, přišlo mi to nějak zmatené. V textu se vyskytovala velká spousta neznámých pojmů; z počátku jsem se ještě snažila pochopit vše, ale postupně jsem to vzdala. Ani v polovině knihy jsem si nebyla jistá, co to vlastně čtu. A stejný pocit jsem měla až do závěru knihy. Bylo to pro mě moc zmatené a nepřehledné. Ovšem dozvěděla jsem se hodně informací o životě v Grónsku.

21.08.2022 1 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Přečetla jsem povídky za jeden večer a ano, bylo to příjemné letní čtení. I když... nějak mi u některých povídek chyběl nějaký hlubší závěr, který by myšlenku povídky dokončil. Ale i tak, hodnotím čtyřmi hvězdičkami, některé myšlenky byly pro mne zajímavé a navedly mě k hlubší úvaze o přečteném. V podstatě se jednalo o racionální vysvětlení neracionálních situací, prožitků, myšlenek.

11.08.2022 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Skvělá kniha, lepší než první díl Smrtka. A hned se pouštím do závěrečného dílu trilogie.

08.08.2022 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Ze začátku to bylo opravdu náročné čtení, občas jsem chvíli netušila, kdo děj právě vypráví a začala jsem se ztrácet v hlavních postavách. Četla jsem eknihu, takže jsem neměla k dispozici rodokmen rodiny (který by měl být dostupný ve druhém vydání papírové knihy), a tak jsem si začala zaznamenávat jednotlivé postavy sama... Až s touto "pomůckou" jsem byla schopná se v ději orientovat. Ale rozhodně to stálo za přečtení. Závěr se mi velmi líbil; ani bych neřekla, že kniha byla orientována spíše "prožensky", spíš to vnímám tak, že ženy v celé rodině měly za úkol si uvědomit, jak nahlížejí na muže a co od nich očekávají. Pokud očekávají zklamání, přijde zklamání... Dávám plný počet hvězdiček.

16.07.2022 5 z 5