katchamccall katchamccall komentáře u knih

Lunapark Lunapark Stephen King

Tahle kniha je ... jiná. Ale v dobrém. Pan King je úžasný vypravěč a i když v téhle knize chybějí "ujetosti", četlo se to tak lehce. Až jsem chvilku s Mikem letěla na Karolínském kole...

23.09.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Takovej ten pocit, kdy chcete knížku dočíst, ale neustále ji odkládáte, protože ji vlastně dočíst nechcete. Tak tohle mi Alex a Henry způsobili. Chtěla jsem oddychovku, kterou jsem dostala i s bonusem - zamilovávala jsem se na každé stránce zas a znovu. A sladká tečka v podobě doslovu autorky. Za mě TOPovka v LGBT tématice.

24.08.2020 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

V hlavě pana Kopřivy musí bejt hrozná prča a velice děkuju za postavu Holofausta...
Hvězdu ubírám za těch 600 stran:))).

22.07.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Chyběla mi tam prostě ta čůza Petra a Herr Gerhard dostal strašně málo prostoru, ale jinak??? "Švábi navždy, germánskej buzerante!"

08.07.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Spokojenost. Rozhodně by tato kniha stála za zfilmování, nejlépe od Jamese Wana:).

05.08.2019 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Kniha se četla sama a jelikož je to pár dní, co jsem dokoukala seriál Černobyl, téma knihy vyloženě přihnojilo moje obavy :D. Ale to už je můj boj. Každopádně knihu doporučuji všem nadšencům hltající postapokalyptický příběhy.

17.07.2019 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Já to vážně nechápu. Celou tu sérii v podstatě nenávidim. Sebestředná, ukňouraná, věčně nadržená coura... banda psychicky labilních spratků... iracionální chování všech účinkujících... dialogy o ničem... děj zmatenej jak lesní včela... a já to hltala jak smyslů zbavená!!! Wtf?!!! Skoro u každý stránky jsem protáčela oči, jak mi to přišlo trapný, ale stejně jsem četla a četla. Fakt se tý Jonesový povedlo něco šílenýho. Proto dávám 4 hvězdy, pač se mi ještě nikdy nestalo, aby mě celý příběh iritoval, ale stala jsem se na něm i tak závislá. Dobrá práce, Jonesová! Ale už prosím nepiš!:D

05.03.2019 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Ten chlap je šílenej!!! A já musim bejt taky šílená, protože šíleně zbožňuju jeho knížky. Opět jsem zažila "čtenářský orgasmus" :-).

16.04.2018 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Nedokážu si představit, že by tuhle knihu četlo 14tileté dítě a něco si z ní vzalo. Kniha naprosto úžasná. Měl by si ji přečíst každý homofob na světě a uvědomit si, že na homosexualitě prostě není nic divnýho!!!

25.03.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem začala číst na doporučení kamarádky a zcela upřímně, nechtělo se mi do toho. Ale nelituju. Dost jsem se u ní nasmála a varování, že knížku nemám číst na veřejnosti, jsem měla poslechnout. Ve vlaku jsem vypadala jak šílenec.

23.02.2018 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Nenadchne, neurazí. Místy to pro mě přestávalo být přehledné. Rozhodně to umí pan Karika lépe, ale určitě na něj nezanevřu. I Mistr hororu pan King má své slabší knihy.

20.10.2022 3 z 5

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Carlton Melick III. se sjel LSD a rozhodl se napsat nemravnou Alenku v říši divů. Takže za mě skvěle ujetá fantasmagorická jednohubka.

18.06.2022 4 z 5

Mary Jane Mary Jane Jessica Anya Blau

Prostě jen:
"Mary Jane! Hlas vzácnej jako zlatoHLÁVEK, zlatoOČKO, zlato, MILÁČEK, zlato, BEJBY, zlatá MARY JANE"

Co když postavení v komunitě není nic než iluze? Jako čarodějnice v Coneovic domácnosti. Domnělé zlo, kvůli němuž vznikají zbytečná pravidla.

02.05.2022 5 z 5

Smrt bývá nehezká Smrt bývá nehezká Jiří Sivok

Tenhle příběh tak smrděl kingovštinou, až jsem se při čtení tetelila nadšením. Vztekle jsem odkládala knížku, když někdo vyžadoval mou pozornost, jelikož jsem chtěla číst nonstop. Bohužel, v práci se to nesetkalo s pochopením. Za mě naprostá spokojenost, ale na můj vkus málo stránek...

11.12.2021 4 z 5

Rybář Rybář John Langan

Takový horor o ničem. I popisování bylo takový nijaký, plochý. Mám dost bujnou fantazii, ale tady se mi film v hlavě neodehrával. Škoda.

13.09.2021 1 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Za mě spokojenost. Takovej hezky brakovej, osmdesátkovej, lehce nechutnej, horůrek. Člověk nemůže neustále číst jen "oduševnělou" literaturu :).

26.05.2021 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Už jsem asi na to moc stará nebo mě prostě a jednoduše irituje chlap, který na 700 stránkách kňourá a občas to proloží informací, že je nejnebezpečnější predátor na planetě... tak určitě... 2* za obal

13.04.2021 2 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Spousty démonů, ale když máte spřízněnou duši, nakonec je přijmete. Učebnicový příklad, jak moc je v mezilidských vztazích důležitá komunikace.

10.01.2021 5 z 5

Klub vrahů Klub vrahů Pavel Renčín

Super! Bydlím v garsonce, kde mám narvanou knihovnu, pracuji v knihkupectví a jsem introvert. Knížky mi pomáhají udržet zdravý rozum. Podobnost s Adamem čistě náhodná :D.
Teď opravdu, pan Renčín je famózní spisovatel. Jeho příběhy udržují napětí od začátku do konce. Někomu nevyhovují konce, ale lidi, jsou to smyšlené příběhy (aspoň doufám), takže fantazii se meze nekladou:). Osobně si jeho knihy užívám a pociťuji během dne tu nutkavou potřebu číst, abych se v příběhu posunula dál. Jediný autor, který mi tohle způsobuje, je Štefan Králů (Ave Mr. King). Ale pan Renčín mu slušně šlape na paty:).

19.05.2020 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Ze začátku jsem byla dost zmatená. Kapitoly mi nedávaly smysl a rozhodovala jsem se, zda mám číst dál. Četla jsem a dobře jsem udělala. S trochou nadsázky můžu říct "jedno z nejlepších rozhodnutí v životě :D". Postupně se vše objasnilo, včetně přebalu knihy:).

07.11.2019 5 z 5