Karolína18 Karolína18 komentáře u knih

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Kniha plná humoru a spletitých zápletek. Některé události mi přišly zbytečné a ze začátku jsem se nemohla vyznat v postavách. Jinak vynikající dílo, které vám zabere maximálně tři hodinky času. Popis: lehkovážná komedie jí naprosto dokonale sedí. Rozhodně bych tuto hru chtěla vidět někdy naživo.

17.06.2015 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Tak tohle mě bavilo. Nad hloupostí některých postav v knize se prostě můžeme jenom smát. Autor vtipně popisoval chování sobeckých měšťanů, kterým záleželo jen na vlastním dobru, takže mi vlastně ani nepřišlo, že by to bylo něco špatného. Rozhodně to není kniha na zamyšlení, ale spolehlivě zkrátí dlouhé odpoledne.

16.06.2015 5 z 5

Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy Edgar Allan Poe

Jedna z nejzajímavějších knížek povinné četby. Rozhodně to není oddechová záležitost, se kterou byste mohli odpočívat, ale její poutavý a chytrý styl vás musí rozhodně zaujmout. Ačkoliv jsou některé formulace nejasnější, neznám lepší pocit, než když vám konečně dojde, co chtěl autor tou či onou poznámkou říci. Za mě rozhodně nejlepší Jáma a kyvadlo a Černý kocour. Některé z příběhů se vám nemusí dostat do podvědomí, ale na tyto dva asi nikdo jen tak nezapomene.

12.06.2015 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Svého času to byla má nejoblíbenější kniha, kterou jsem mohla číst stále dokola. Rozhodně je perfektně napsaná a podle mého soudu nesmrtelná. Myslím si, že by si ji mělo přečíst každé dítě, neboť se v ní skrývají ponaučení a knížka tak nenásilnou formou své čtenáře vychovává.

17.05.2015 5 z 5

Průvodce Průvodce J. R. Ward (p)

Některé pasáže byly značně zdlouhavé, ale kniha stojí za přečtení, jak už kvůli novele Otec, která je mimochodem výtečným pokračováním Probuzeného milence, tak kvůli geniální poslední kapitole, kdy jsem se opravdu řádně nasmála. Wardová je naprosto úžasná autorka a doufám, že v této sérii vyjde ještě další řada úžasných příběhů. Vůbec by mi nevadilo, kdyby vyšel průvodce i k dalším knihám o Bratrstvu.

17.05.2015 4 z 5

V hlavní roli láska V hlavní roli láska Eva Herzová

Bohužel mi zde moc nesedla hlavní naivní hrdinka Adéla. Daleko více jsem si oblíbila realistku Alenu a později mě dostal do kolen pohodář Jakub. Viktor byl pak už jen nesmělý "ňouma", kterému k jedné z hlavních úloh pomohl pouze sled událostí a Adélino odhodlání dokázat si jeho lásku za každou cenu. Ve výsledku z toho vznikne pár trapasů a Jakubova vytrvalost je nakonec hlavním důvodem, proč kniha končí tak, jak končí. Strašně se mi líbilo prostředí divadla a téměř totožná zápletka jako v Cyranovi z Bergeracu!

26.04.2015 4 z 5

Riskuj pro lásku Riskuj pro lásku Eva Herzová

Na knihách této autorky se mi líbí jejich chytrost. Vždy mě v nich nějaká myšlenka zaujme. Elena si zaslouží obdiv za vervu, se kterou se pustila do plnění cizího snu. Borisovi zase patří zakroutit krkem za jeho zbabělý útěk, jeho návrat je pak už jenom pouhou fraškou. A Viktor? Tohoto pohledného kluka s obdivuhodným talentem snad na všechno si musíte zamilovat už proto, jak výborně dokáže být Eleně oporou. Knize nechybí ani napětí, o které se postará Eleny nejlepší kamarádka Pavla.

26.04.2015 3 z 5

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Ačkoli už pár let knihy od Lanczové nečtu, tento příběh se mi vážně líbil. Neuškodí si občas přečíst něco uvolňujícího, něco jako tyto romány. I když se mi Radim zdál moc sympatický a pohodový, Jankovi jsem fandila už od doby, co se ho Aneta bála. Konec jsem jako mnoho čtenářů přede mnou předvídala, ale stejně jsem na pár posledních stránkách zaváhala. Podobný "slaďák" jsem teď vážně potřebovala.

18.04.2015 5 z 5

Zaplaveni láskou Zaplaveni láskou Eva Herzová

Kniha se mi stále moc líbí a velmi ráda se k ní vracím. Ačkoli byla Lucie v situaci s Milanem poměrně naivní, svým dalším chováním si mě získala zpět na svou stranu. Proto jsem jí později s Petrem moc držela palce.

18.04.2015 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Vážně vtipně napsaná a zajímavá kniha. Nejvíce se mi líbila ironie s jakou hlavní hrdinka popisovala osoby, které neměla ráda. Děj mě ale zklamal. Asi 140 stránek jsem stále doufala, že se mezi Katkou a Petrem něco stane. Marně. Vlastně, Katka dostala kopretiny...

18.04.2015 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Vážně moc oceňuji autorův nápad. Kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Z počátku jsem si vážně moc přála, aby byli A a Rhiannon na konci spolu, ale čím déle jsem četla, tím méně jsem měla tuto dívku ráda. Chápu, že se ocitla v naprosto neuvěřitelné a složité situaci, ale, proboha!, to musela skoro každý slovem, které vypustila z úst, hlavnímu hrdinovi ubližovat? Vlastně jsem ani nepochopila, jak se mohla do A zamilovat. Ne proto, že by nebyl hodný, chápavý a na svůj věk vážně vyspělý - což je pochopitelné vzhledem k tomu, co všechno prožil - ale proto, že ona sama byla tak sobecká a úzkostlivá ke své vlastní osobě. Proto mě vážně překvapilo její vyznání.
Moc jsem si oblíbila některé myšlenkové pochody hlavního hrdiny, které mě často donutily se zamyslet.
Mně osobně se na celé knize nejvíce líbil konec. Něco takového jsem vážně nečekala, ale autor se absolutně trefil do mého vkusu!

13.04.2015 4 z 5

Miluju tě navždy Miluju tě navždy Judy Blume

Kniha, kterou se asi nejspíš nikdy nerozhodnu přečíst znovu. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a vůbec se mi nelíbilo, jak byla přelétavá. Chápu, že je to příběh o příliš mladých lidech na to, aby jejich city vydrželi nějak dlouhodobě, ale prostě mi to vadilo.

06.04.2015 2 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Tato kniha je pro mě z autorčiny strany promarněná příležitost. Nápad mě vyloženě nadchl a velmi jsem se těšila, až si přečtu Mii příběh. Co jsem však nečekala byla nudná a usedlá hlavní hrdinka. Naopak Adam byl sympatický, nesobecký a milý kluk, kterého by většina mladých holek měla mít při sobě. Možná jsem se do děje málo ponořila nebo nejsem celkem schopna empatie, ale po dočtení jsem absolutně netušila, proč by tato kniha měla někoho rozbrečet. Zároveň mě ale čímsi upoutala, a proto jsem ji přelouskala až do konce.

02.04.2015 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Do této knihy jsem se pustila čistě ze zvědavosti a předsevzala si, že ji dočtu do konce. Budu upřímná, nakonec jsem se nemusela ani přemlouvat, protože, ať si říká kdo chce, co chce, je prostě poutavá. Většinou mi v hlavě utkví knižní extrémy. Buď slátaniny nejvyššího stupně anebo knihy, na které si nenechám sáhnout. Přesto se mi do podvědomí dostala i tato, ačkoli bych ji nezařadila ani do jedné kategorie. Nemohu ji upřít přímost, jíž se líčí veškeré erotické scény. Dala mi naprosto nový pohled na společnost té doby, i kdyby se jednalo pouze o autorský výstřelek.

02.04.2015 3 z 5

On On Carey Heywood

Jediné plus, které tento díl má je to, že byl napsaný podstatně lépe než ten druhý (konečně mi nepřišlo, že knihu psala studentka základní školy). Celá story byla značně nereálná. Vážně si autorka myslí, že by někdo mohl jen tak lusknutím prstů zapomenout na sedm let trápení? To těžko. Námět se mi líbil, ale kniha? → Jednoznačně promarněná příležitost.

21.03.2015 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Vážně dobře napsaná kniha. Moc jsem se u ní bavila. Příběh mě od začátku strhl a nemohla jsem přestat číst. Akorát posledních tak 70 bylo poměrně zdlouhavých. Jinak stojí za věnovaný čas.

15.03.2015 4 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Stále si musím pokládat otázku, kdo mohl chtít vydat něco takového. Styl psaní mi vůbec nevyhovoval a celkově mi tato kniha nesedla. Vždyť na ní vůbec nic nebylo! Nestává se často, že bych nějakou knihu nedočetla, ale toto se vážně nedá.

15.03.2015 2 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Tato kniha mě velmi zklamala a nepomohlo jí ani to, že byla vážně reálně napsaná. Nemohla jsem si oblíbit ani jednoho z hlavních hrdinů, protože se mi oba zdáli příliš strojení a nepřirození. Vůbec by mi nevadilo otřepané téma o zlobivém klukovi a holce "spasitelce", jen kdyby tolik nevázlo provedení. Asi posledních padesát stránek jsem se pak jenom modlila, aby už byl konečně konec. Hodnocení tak 2,5*.

06.03.2015 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Knihu jsem měla v povinné četbě a moc se mi do ní tedy nechtělo, ale mile mě překvapila. Výborně se čte je poutavá a mně přišla i vtipná. Mnozí také ocení, že není nijak dlouhá ani myšlenkově náročná.

04.03.2015 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Pořád se nemůžu rozhodnout, jak se k této knize postavit. Určitě je skvěle napsaná, vtipná a poutavá, ale napadá mě, zda dokáží autorky někdy vytvořit něco lepšího než byla jejich prvotina: Božský bastard. Hodnocení bych dala tak 3,5*, protože bych neřekla, že se tento příběh může rovnat, kterémukoli z celé Božské série. Nějak jsem v tom prostě neviděla tu jiskru, kterou vložily do svých předešlých knih.

22.02.2015 3 z 5