Den co den

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada – vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života. Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhia... celý text

Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.

Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174949/den-co-den-174949.jpg 4.2434

Den co den (1.)

Every Day (2012)

Vydáno:, CooBoo

Sunday

Plyne z toho jen jedno poučení - LÁSKA JE JEN JEDNA, je úplně fuk, kdo jsi ty a koho miluješ, LÁSKA JE UNIVERZÁLNÍ

l0st-g1rl

Na tuto knihu jsem si brousila zuby hodně dlouho a to čekání se nakonec vyplatilo. Naprosto dokonalá kniha, která mě do svého děje vtáhla a úplně pohltila. Až mi bylo líto, že už končí. Strašně moc jsem chtěla vědět, co se bude dít dál. Kromě toho je kniha plná nádherných myšlenek a vůbec se mi líbí styl psaní pana Levithana.
Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Petruska200

Akorat procitam prvni.stranky a zatim se ne a ne chytnout

dom.ini

Velmi zajímavý příběh, který mě úplně vtáhnul, i když už nejsem pravděpodobně úplně cílová věková kategorie. Příběh se moc hezky četl, byly tam některé zajímavé myšlenky a zajímavé charaktery lidí. Při čtení jsem byla hodně zvědavá jak se to s hlavnímu hrdiny, ktěří mi byli oba moc sympatičtí, celé dopadne, a přestože jsem si na konci trochu poplakala, tak rozhodně nejsem zklamaná.

šneki

Den co den v sobě má několik krásných myšlenek, ale asi polovinu knížky jsem nesnášela Rhiannon, že stále miluje Justina, takže 4*.

Peťule159

Zajímavá, krásná a zároveň nesmírně smutná knížká. Stihla jsem jí přečíst za víkend..Podle mě je to hodně dobrá myšlenka.. i když normálně čtu spíš fantasy tak mě tenhle příběh hodně zaujal.. chystám se přečíst i další knihy autora

Jackie55

Knížka mě zaujala obálkou. Hned po otevření mě překvapila zvláštním dělění kapitol (hlavně tak vysokým počtem dnů). Děj je velice nápaditý, nic podobného jsem zatím nečetla. Na konci knihy jsem se lekla, že to přejde až moc do fantasy, ale nakonec jsem byla velice překvapena, jaký to má krásny konec (u mě velice nečekaný).

Tanja00

Každý den se může stát něco výjimečného.

Kopretina

Kniha mě pohltila, ale ne vždy příjemně. Záleželo na tom, v jakém těle se A. nacházel. Dotklo se mě dost, jak byl v dívce, která se chtěla zabít nebo v 150ti kilovém klukovi. Nejvíc mě dostal konec knihy. Čekala jsem, že z něj bude reverend Poole vymýtat ďábla, což se nestalo...zde mi zůstalo několik otazníků. Závěr, to, jak se A. postaral o Rhiannon, je moc krásný.

Jonny

Zajímavý koncept světa, nebo spíš jednoho konkrétního života. Kniha mě vtáhla do děje dost rychle. Stejně tak netrvalo dlouho, než mě okouzlila Rhiannon.

Příběh člověka úplně nepřekvapí. Překvapil mě ale přístup hlavního hrdiny k tělům, v kterých se ocital. Mít k dispozici tělo, jehož osud mě zítra nemusí zajímat... pff. Člověk nepotřebuje moc fantazie, aby ho napadlo co všechno by se tak dalo zažít, vyzkoušet...
"A" mohl s tímhle pokušením trochu víc bojovat... Jeho vesměs slušňácký přístup ubíral příběhu na věrohodnosti.

Allka

Podle mě je to asi zatím taková stylem "nejpřístupnější" Levithanova kniha (pokud budu počítat ty, které byly vydané v češtině), takže těm, které odradilo třeba Líbali jsme se, vřele doporučuji, aby Levithanovi dali šanci ještě skrz Den co den :)
Jsem do téhle knihy beznadějně zamilovaná a několik jejích myšlenek velebím až do nebes. Ve spoustě ohledů ve svém žánru výjimečné dílko :)

RosaLucis

Kniha nebyla špatná, ale nemohu říct že by mě nějak ohromila. Po jejím přečtení jsem se nad hodně věcmi zamyslela, nejspíš si přečtu i druhý díl.

Dimas

Fantasy moc nemusím, jsem ročník 69, ale tahle knížka mě dostala!

pink_ivy

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst už dlouho, z různých důvodů, nejvíc asi proto, že se mi zdálo zajímavé téma a chtěla jsem vědět, jak bude zpracované. A po dočtení můžu říct, že jsem z toho taková..rozpačitá. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, bylo to dobře napsané a i když už asi předem tak trochu tušíte, jak to dopadne, stejně jste zvědaví.

Vlastně jsem ráda, že se tam autor nepokoušel nacpat vysvětlení jak je možné (či spíš nemožné), aby měl hlavní hrdina tuto schopnost. Ale na druhou stranu by mě trochu zajímalo co byl zač, ale jak říkám, asi je lepší to tam nepsat, protože vysvětlení může často knížku totálně potopit (viz. triologie Mara Dyer).

Protože vlastně hlavní hrdina byl každou kapitolu někdo jiný, mám pocit, že jsme ho nedokázali pořádně poznat a proto jsem s ním naprosto nedokázala soucítit. Přišlo mi, že Rhiannon nebyla vykreslená o nic lépe, odcházím od knížky s pocitem, že byla milá a hezká a to je všechno. Jakmile autor nedokáže napsat postavy tak, aby vám sedli, tak je to základní kámen úrazu.

A ve výsledku jsem tedy rozpolcená, nápad zajímavý, četlo se to dobře. Ale zase na druhou stranu mě to neohromilo, neměla jsem nutkání číst další a další kapitolu. Takže za mě (trochu lepší) průměr. 3*

orson

Po delší době zase jednou kniha s originálním námětem, který autor dokázal dobře využít. Snad jen je trochu škoda toho otevřeného konce, ale třeba to bude mít ještě nějaké pokračování....

AbigailM.M.

Úžasná kniha s krásným námětem. Doporučuju k přečtení =)

hellena1523

Velice originální! Myšlenka příběhu mě absolutně nadchla a musím říct, že i zpracování mi moc pěkně sedlo. Začátek se skvěle rozjel, od půlky to teda bylo trochu slabší, ale celkový dojem ve mně kniha zanechala velmi pozitivní.

BetyN.

Kniha je velmi originální. Námět je skvělý a zpracování též. I když v polovině knihy děj trochu pokulhával. Konec hodnotím jako povedený.

DracoMalfoy

Možná bude obsahovat SPOILER !!

Popravdě ?

Už od začátku se mi líbí nápad a do hlavních postav jsem se absolutně zamilovala. Konec mi byl trochu líto, po chvíli přemýšlení ale zněl opravdu nejlíp. Myslím, že je to obecně nejlepší dílo od Levithana co jsem zatím četla.

RauMari

Miluju to! Tohle je kniha, ke které se velice často vracím! Příběh moc hezky propracovaný a konec odpovídající situaci, prostě skvělá kniha.

redhottka
23.12.2016

Kniha se mi velmi líbila. Nemohla jsem uvěřit, jak rychle jsem četla. Strašně mě zajímalo, jaký je konec. Nechci nic prozradit, ale s koncem jsem byla velice spokojená.

kleous
29.10.2016

Knížku jsem četla jedním dechem od začátku až do konce, velice mě zaujal celkový koncept knihy a když jsem dočetla až na konec měla jsem pocit že bych potřebovala číst dál a dál a dál...

motolka
05.09.2016

Knížka mě absolutně pohltila. Zaujal mě námět. Pak jsem jí začala číst a říkala jsem si, to je něco pro teenagery a myslela jsem, že to nedočtu, ale musela jsem číst stále dál a dál. Bylo to zvláštně a velice zajímavě napsané. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Myslela jsem, že to bude happy end. Skoro se mi až chtělo ke konci napsat. Nechci nic prozradit, ale knížka je fakt skvělá. Každopádně doporučuji.

Viděla jsem, že se připravuje druhý díl. Vypadá to, že to nebude pokračování, ale z pohledu Rhiannon. Nevím, zda se mi bude chtít si přečíst knížku z jejího pohledu. Myslím, že ne. Uvidíme, jaké budou ohlasy a recenze. Nerada bych si zkazila zážitek na tuto knížku.

knihomolka1607
25.08.2016

Jak už to bylo zmíněno , vážně potlesk. Skvěle zpracováná knížka, která je trošku víc na přemýšlení.

Fooxyx
24.08.2016

Tuhle knihu jsem na poličkách v knihovně míjela dlouho, protože jsem se bála, že jde jen o další "young adult" klišé. Ale ani tentokrát David Levithan nezklamal a obdařil nás knížkou, ve které se najde každý. Pomocí osob, do kterých se hlavní postava každý den probouzí, obsáhl Levithan všechny problémy i radosti teenagerů, ale nikdy ne klišé. Je vážně úžasné, jak přesně a výstižně dokáže popsat pocity a myšlenky.
Je to přesně ten typ knížky, kterou chcete a musíte přečít naráz a pak si o ní s kýmkoliv hodiny povídat a/nebo ji přinejmenším nutit každému ve vašem okolí.

doroth28
18.07.2016

Někdy, když se mi kniha vážně líbí, tak ji nehltám a "nečtu jedním dechem", ale užívám si jí. Často odkládám a kontroluji kolik mi ještě zbývá než se budu muset s knihou rozloučit. Nestává se to často. Ale když, tak je to zážitek!

Bublushka
17.07.2016

Od začátku jsem ke knize přistupovala trochu skepticky, zaujal mě sice námět, ale přišlo mi to trochu jako blbost i taky jsem byla zvědavá o čem to vlastně bude a jak to bude napsané. A byla jsem příjemně překvapena. Už od začátku se kniha četla moc příjemně a její hrdina mi přirostl k srdci. Četla jsem jak divá dál a dál a těžko se od knihy odtrhávala. Příběh se stal zajímavých a já se nemohla dočkat rozuzlení. Jaké zklamání však přišlo s koncem. Jakoby se autor prostě rozhodl že už dílo ukončí a nechtěl už vymýšlet jak dál a vše tomu nějak přizpůsobil. Nevyřešil vlastně nic, jen to nějak poskládal tak, aby se neřeklo a dávalo to nějaký smysl. Konec pak nechal zvláštně otevřený, což mě zamrzelo. Skončilo to aspoň pro mě tak divně a nevyřešeně. Zbývá tolik otázek. Zdá se však že autor napsal i druhé dílko z pohledu Rhiannon, kde se možná dozvíme víc- uvidíme... každopádně toto zakončení mě zklamalo. I tak se ale kniha četla skvěle a kdyby skončila nějak zajímavěji- aby se to nějak vyřešilo a ne jen tak odhodilo jako zmuchlaný papír- nazvala bych jí dokonalou. Takhle zůstává příjemným prázdninových čtivem, které se moc pěkně čte.

redsharon
07.07.2016

Za tenhle příběh se klaním autorovi ! Za ten skvělej nápad, který je prostě... no prostě skvělej ! A jo, řeknu to ještě jednou - je fakt skvělej !!!! Nemám slova. Za mě 5 hvězd. Už se těším na další díl.

verondelacroix
04.07.2016

Jednoznačně moje nejoblíbenější kniha, která mi utkvěla hluboko v paměti.

„Všichni chceme, aby všechno bylo v pohodě. Ani moc netoužíme, aby něco bylo skvělé, báječné nebo fantastické. Rádi se spokojíme s tím, že něco bude v pohodě, protože "v pohodě" je většinou tak akorát."

steph.tey
02.07.2016

Skvělá kniha! Řekla bych až psychologická. Tolik krásných a pravdivých citátů, které si tam hlavní hrdina myslel, nebo je říkal, jsem dlouho v žádném příběhu nenašla. Kniha byla krásná!!!!