Karolína18 Karolína18 komentáře u knih

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Nemohu souhlasit s názorem, že je Roštěnka stejně podařená jako Nabíječ. To prostě není ani možné. Fajn, četla se pěkně, nechyběly žhavé scény, naplněné vtipnými hláškami... Celou dobu jsem si ale přála, aby se v knize objevil, alespoň trochu delší úryvek o Sophii a Neilovi. Nemyslím si, že je dobrým znakem pro příběh, když vlastně vůbec nechcete, aby pojednával o jeho hlavních hrdinech.

22.01.2015 4 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Po pravdě řečeno vůbec netuším, proč má tato kniha tak vysoké hodnocení. Podle mě se nedala číst a dvě hvězdy dávám jenom proto, že mě nějaká neviditelná síla donutila louskat ji až do konce. Občas vtipná scéna, jinak nepochopitelné chování hlavní hrdinky. Pro tuto knihu zřejmě nemám dost empatie, protože mě šíleně vytáčel Miin nedostatečný pud sebezáchovy.

17.01.2015 2 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Na tenhle díl jsem se těšila už od chvíle, kdy Qhuinn vmetl do tváře Blayovi, že ví o jeho citech. Přestože námět není tak úplně tradiční, autorka ho zpracovala velmi nenásilnou formou tak, že musel zaujmout absolutně každého. Když se dříve v některých příbězích vyskytovala tato dvojice bojovníků, vždy jsem byla na straně modrookého zrzka s laskavých srdcem, zde jsem si ale nemohla pomoci a spíše souhlasila s drsným a svou rodinou opovrhovaným Qhuinnem. Prostě to tak bylo v dané chvíli správně.
Přišlo mi, že se v této knize vyskytuje obrovské množství různých příběhů, což chvilkami působilo trochu rušivě, ale vše vyrovnal nápaditý humor a prostě prvotřídní přirovnání a slovní spojení. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

05.01.2015 5 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Rozhodně povedený díl, který stojí za to, si přečíst. Nedám plný počet hvězdiček, ne snad z důvodu špatného stylu psaní. Autorce vážně nelze cokoli vytknout. Někdy si až říkám, jak může něco tak promyšleného a šíleně vtipného vůbec stvořit. Důvodem je, že tak úplně morálně nesouhlasím se zápletkou. I když se s ní autorka výborně poprala, prostě mi to nesedí. Vážně se těším na další díl.

05.01.2015 4 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Jo tohle je ono. V okamžiku, kdy jsem tuto knihu našla pod stromečkem jsem ji odložila jen na pár hodin, abych se mohla vyspat. Příběh mě do sebe vtáhl a nešlo ho nedočíst. Minulost Echo, které se odhalovala každou kapitolou, mě stále překvapovala a nutila mít tuto stydlivou dívku čím dál radši. Řekla bych, že prostě ve svém životě - až na pár světlých vyjímek (Noah, Lila, paní Collinsová) - narazila na špatné a sebestředné lidi. Její otec, Grace, Ashley, její matka.. Nezbývalo mi nic jiného než ji obdivovat. I přesto však jsem si více oblíbila Noaha, protože mi jeho chování přišlo pravděpodobnější a přirozenější. Strašně jsem s ním cítila, když se rozhodoval, jestli se bude ucházet o opatrovnictví svých bratrů nebo ne...
Vážně moc povedená knížka.

27.12.2014 4 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Na tento díl jsem se těšila více než na ten první, ale tak úplně to nesplnilo moje očekávání. Zdálo se mi, jako by mi některé souvislosti unikaly. Musím ale zase uznat, že postava Beth se mi vážně líbila. Asi tak do poloviny knihy jsem stále doufala, že to dá dohromady s Isaiahem, i když mi bylo jasné, že se to nestane. Nebyl to úplně špičkový příběh, ale zabavil mě a vůbec jsem neuvažovala o tom, že bych ho nedočetla.

27.12.2014 4 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

Tento díl mi tedy vůbec nesedl. Nevím, čím to je, ale ostatní příběhy, ačkoli byly předvídatelné, mě zaujaly mnohem víc. Moc mi nezapadalo do Juliettiny povahy její odhodlání se být za získání Sawyera. Neměla by se právě s ohledem na svoje nezávislé přesvědčení snažit předstírat, že vše dokáže zvládnout i bez něho?

23.12.2014 3 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Tato kniha prostě jenom potvrdila, jak je autorka geniální. Perfektní vylíčení postav a humor dokonale vyvážily tento často se vyskytující námět. Olivia nezůstala Nateovi rozhodně nic dlužná a to, že skončili po všech peripetiích spolu, je jen třešnička na dortu. Autorka prostě píše výborně. Moc se těším na příběh Hannah a Marca, protože už v tomto dílu to vypadalo velmi zajímavě.

19.12.2014 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Nemůžu se rozhodnout, jestli mě absolutní otevřenost hlavní hrdinky odrazovala nebo jsem ji naopak obdivovala. V příbězích mám ráda rovnováhu a to i v "ubližování". Skoro mě zklamalo, že se Tereza chovala stále tak přívětivě, i když měla příležitost Jaseovi oplatit to, jak s ní zametal. Ihned po dočtení bych dala knize bez váhání 4 hvězdičky, ale teď s odstupem času, kdy je to zhruba čtyři roky po mém prvním přečtení, dávám 5. Hlavním důvodem je to, že se ke knize neustále vracím, zůstala mi v paměti a doporučuji ji jako jednu ze svým nejoblíbenějších. A pokud knize nezajistí plný počet hvězd ani její schopnost zůstat v mysli čtenářů, pak už ji asi nezachrání ani svěcená voda. Tento díl mám z celé série nejradši a stejně tak jsem si ze všech dvojic této série nejvíce oblíbila Terezu a Jase.

19.12.2014 5 z 5

Milenka pout zbavená Milenka pout zbavená J. R. Ward (p)

Zase něco nového. Autorka mě stále překvapuje svými nápady a zápletkami. Neříkám, že nejsou dlouho před odhalením již patrné, ale klobouk dolů za pestré příběhy. Je to první díl, kde nebyly pasáže o bezduchých a snad proto se mi tento díl zase o trochu více líbil. Moc se těším na pokračování a to nejen proto, že hořím zvědavostí, jak to nakonec dopadne s Qhuinnem a Blaylockem.

15.12.2014 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Ačkoli se zde opět mísilo mnoho příběhů, všechny mě zaujaly. Xhex a John se k sobě vážně hodí a od začátku jsem jim to moc přála. Abych nelhala..nejvíce mě zaujaly posáže o Blayovi a Qhuinnovi. Moc se těším, že se o nich v dalším díle dozvím více. Je prostě super, jak bezprostředně dokáže autorka vyprávět i tento ne tak tradiční příběh.

05.12.2014 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Na mě zde bylo moc příběhů pospojovaných do sebe. Ale jinak žádné zklamání. Pasáže s bezduchými mě tedy stále neuchvátily, ale to vyrovnává humor a napětí příběhu. Ehlena byla zvláštní a místy mi moc neseděla. Za to Rehvenge je dalším z mých oblíbenců. I když jsem se díky propletení osudů mnoha hrdinů nemohla odtrhnout, bylo to místy i na škodu. Raději bych se prostě soustředila jen na jednu dvojici.

03.12.2014 4 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Evie Hunter (p)

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Průměrnou submisivní ženu zcela v moci svého příliš nadřazeného dominanta. Četlo se to rychle, ale vlastně nebylo moc co. Příběh se mi zdál slabý a i když jsem podobné knihy už četla, některé pasáže mě překvapovaly, ne-li štvaly.

18.11.2014 3 z 5

Rozkoše léta Rozkoše léta Evie Hunter (p)

V porovnání s prvním dílem, zde nešlo tak úplně předvídat, co se stane, ale stejně mě příběh moc nezaujal. Některé scény byly zbytečně zdlouhavé a o ničem. Popis mě zaujal a kniha začala slibně, ale od scény, kdy Flynn "potrestal" Summer v Noir to šlo z kopce. Prostě jsem očekávala více.

18.11.2014 3 z 5

Vyvolený milenec Vyvolený milenec J. R. Ward (p)

Tento díl se mi zatím líbil nejméně, ale přesto, byl čtivý a zajímavý. Na této sérii se mi líbí, že jsou všechny díly o tom samém, ale vlastně úplně o něčem jiném. Obdivuji autorčin talent na vymýšlení spletitých řešení a pravidel. Ihned sahám po dalším Milenci!

18.11.2014 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Knížka je pěkná a čtivá. Přesto musím uznat, že autorka to umí lépe. Poutavý příběh, sympatičtí hrdinové, napínavé zápletky,.. Ale přišla mi absurdní představa, že si Syd najednou ze dne na den uvědomila, že se už s Kylerem nemůže "pouze" kamarádit. A Kyler to samé! Možná jsem jenom špatně pochopila souvislosti, nebo nejsem pozorná čtenářka, ale nějak jsem před "vyznávací scénou" nepostřehla Kylerovu obrovskou lásku, kterou ke své kamarádce celou tu dobu choval.

10.11.2014 3 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Pořád tuto sérii zbožňuji. Nejlepší je vždycky ta zápletka, proč nemohou být hlavní hrdinové dílu spolu. Párkrát mě u toho málem kleplo. Opravdu doporučuji všem, kdo mají rádi fantasy skloubené s romantikou.

10.11.2014 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Je to vážně pěkná knížka. Jen ji poměrně kazí fakt, že už předem víte, co se stane. Tedy za předpokladu, že jste si nejdřív přečetli Krásnou katastrofu. Jinak by se mi možná Učiněná líbila ještě víc. Snad se mi líbilo, že do "toho" spadl Travis po hlavě a bez rozmyslu nebo mě spíš oslovila ta zoufalost, se kterou se pořád snažil Abby získat. Musím přiznat, že mi Abby v této verzi knížky byla sympatická dohromady asi 20 stránek. Ale nelituji. Líbilo se mi to možná i proto, že jsem měla k postavám věkově, mnohdy i povahově, blízko.

04.11.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Myslím si, že tento díl byl na stejné úrovni jako ten předešlý. To znamená, že jsem se dost zasmála a hlavně odreagovala. Knihu jsem zhltla na jednou a vážně se povedla. Jediný důvod, proč nedám pět hvězdiček je, že Božský bastard Bennett mě dostal do kolen a ještě hodně dlouho ho nejspíš nic nepřekoná.

01.11.2014 4 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Tuto sérii jsem si prostě zamilovala. Už od prvního dílu jsem se zažrala do příběhů i do postav. Vlastně..Marissa mi moc nesedla, ale tento malý nedostatek vyrovnává boží a upřímný Butch. Moc se těším na pokračování a doufám, že v něm bude v hlavní roli Vishous a jeho zvláštní ale nejspíš neuspokojivé touhy.

28.10.2014 5 z 5