Karolína18 Karolína18 komentáře u knih

Lízin let do nebe 1. - 3. díl Lízin let do nebe 1. - 3. díl Růžena Utěšilová

Nejsem na tento literární druh vůbec zvyklá, ale celkem se mi tato kniha líbila. Na začátku jsem si i pobrečela. Jenom mi prostě nesedlo, že si Líza vzala někoho o tolik let staršího. Ale to je věc názoru.

21.10.2014 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Páni.. Prostě páni! Tohle bylo prostě ono! Zsadista jsem si oblíbila už v předchozím díle. Snad to bylo proto, že se choval tak tajemně a já prostě musela vědět, co všechno prožil nebo jen díky tomu, jak autorka popsala jeho vzhled. V každém případě byl jedna velká záhada. Bella a Z tvoří prostě další skvělou dvojicí. Od jejich příběhu jsem se nemohla odtrhnout a knížka se zkrátka parádně četla. Jen mi nesedí, jsou části o bezduchých. Nějak se do nich pořád nedokážu zakousnout. Rozhodně velmi podařený díl.

21.10.2014 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Nemám slov. Dokonale propojené všechny vlastnosti, které by měla mít knížka, již si oblíbím. Akce, napětí, erotika a ke konci se mi chtělo i brečet. Ihned jdu číst dál. Prostě potřebuji zjistit, jak bude příběh Bratrstva černé dýky pokračovat. Bohužel části o bezduchých mi stále nic neříkají a spíš je přeskakuji.

19.10.2014 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Je to první drama, které jsem od Moliéra přečetla, a i proto možná, když mi někdo nabídne nějakou jeho knihu, řeknu: Okamžitě sem s ní! Příběh byl poutavý, propletený a musí potěšit i nečtenáře, protože není dlouhý. Rozhodně si myslím, že musí být zážitek něco takového shlédnout v hrané podobě.

08.10.2014 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Opravdu velmi poutavá knížka. Už jenom z důvodu, že to není jen nějaký fantasy román, ale je v něm i ta erotika. Hned se vrhám na další díl a těším se, jak se vyvrbí situace mezi Beth a Wrathem a také jaké nové útoky a výzvy si pro Bratrstvo černé dýky připraví bezduší.

08.10.2014 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Na knihách si nejvíce vážím schopnosti mě pohltit. Tuto dovednost bohužel tato kniha nezvládla. Ačkoli byla zajímavá a velmi čtivá, správně erotická i zamilovaná, prostě mě nedostala. Doporučuji pro chvilky, kdy nechcete nad ničím přemýšlet.

05.10.2014 2 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Velmi pěkný příběh. Moc se mi líbil vztah Cama a Avery a téměř do konce jsem byla přesvědčená, že dám pět hvězdiček, ale bohužel mě zakončení trošku zklamalo. Nějak to nedokážu popsat a vlastně ani nevím, jak by se to mělo pozměnit. Prostě mi to jenom nepřišlo jako to pravé ořechové.

04.10.2014 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Nemůžu si v hlavě srovnat, jaká tato kniha vlastně byla. Přečetla jsem ji téměř bez přestávky, takže mě vlastně zaujala. Odpočinula jsem si u ní. Měla spoustu zvratů a zajímavých rozuzlení. Autorka píše rozhodně dobře a velmi poutavě, ale přesto mi na tom něco chybělo. Snad mi nesedla hlavní hrdinka, která mi někdy přišla moc zmatená, takže jsem vůbec nechápala její chování. Ale knihu určitě doporučuji, je to dobrá oddechovka.

27.09.2014 3 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Celkem vtipná knížka, ale bohužel ve vás nezanechá žádné dlouhodobější pocity.

24.09.2014 3 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Po přečtení prvního dílu, bych si nikdy nemyslela, že budu chtít, aby byl Dimitrij mrtvý nebo aby byla Rose s někým jiným. Opak se stal pravdou, velmi si uvědomuji rozdíl mezi Dimitrijem - strážcem a Dimitrijem - Strigojem. I když mě část, kdy je Rose v Baje, trošku nudila a "zdrogovaná" hlavní hrdinka pekelně vytáčela, autorka tyto - pro mě - nedostatky vyrovnala všemi dalšími zvraty a novými informacemi. Vrhám se na pátý díl..

17.09.2014 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Hned po přečtení jsem musela sáhnout po čtvrtém dílu, protože - sakra! - takhle to přeci nemůže skončit. V životě jsem si nemyslela, že by mě dokázala dojmout kniha o upírech! Ale opak je pravdou, do pláče jsem vážně neměla daleko. Nemůžu se dočkat pokračování. V této sérii je tolik zvratů a nečekaných událostí. Strašně se mi líbí, že autorka dokáže stále vymýšlet nové postavy, vlastnosti, dovednosti nebo důvody různých událostí. Konečně se v tomto díle také stalo něco mezi Rose a Dimitrijem. Prostě jsem si to naplno užila.

15.09.2014 5 z 5

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Kniha velmi dobře přiblíží situaci kolem starověkých Bohů a pověstí, ale musela jsem se celkem přemlouvat, abych ji přečetla celou. Jsou zde chytlavé příběhy, ale po chvíli se mi vše začalo míchat dohromady.

13.09.2014 3 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Pokud to vůbec jde, byl druhý díl ještě lepší než ten první. Do hlavní hrdinky jsem se okamžitě vžila a místy jsem též měla problém nezávidět Lisse její vztah s Christianem. Zároveň se mi ale líbí, že není Rose a Dimitrijovi přáno být spolu a čekám, jak se situace vyvine.

13.09.2014 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Ačkoli knihy tohoto typu nejsou mým šálkem kávy, okamžitě jsem se vžila do osudů Rose a ostatních obyvatelů tajemné Akademie. Baví mě sledovat, jak se Rose pod vlivem svého sexy učitele mění. A ihned se vrhám na další díl.

13.09.2014

London Road London Road Samantha Young

Možná se mi to líbilo o trochu více než první díl. Opět jsem se nemohla odtrhnout a dočkat, kdy se dá Jo a Camem konečně dohromady. Kupodivu jsem si více oblíbila mužského představitele hlavní role. Konec mi přišel trochu přeslazený, ale to je věc názoru.

03.09.2014 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Dávám pět hvězdiček, ale ne z důvodu nezapomenutelnosti, ale protože když jsem to četla, nedokázala jsem se odtrhnout. Bohužel mi ale některé chování hlavní hrdinky k její povaze nesedělo. Na druhou stranu mě naprosto dostalo s jakou vervou se Braden snažil Jocelyn dokázat, že ho miluje - mám ráda podobná "drastická" řešení.

03.09.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nádherná knížka!! Je to jeden z mála románů, které jsem v poslední době četla a nevyskytuje se v něm dominance nebo nezvyklý sexuální apetit. Bavilo mě to, a když to konečně vypadalo, že se ti dva dají dohromady a "Nabíječ" to zkazil, cítila jsem se stejně zrazená a zklamaná jako sama hlavní hrdinka. Mám ráda postavy, do kterými se dokážu vžít a tady to bylo ono! Opravdu chápu ocenění, které tato kniha dostala, neboť jsem se vážně od srdce zasmála - scéna s "Purinou" a Clivem mě dostala do kolen! I když jsem původně očekávala něco úplně jiného, nemohu říct, že bych byla zklamaná.

29.08.2014 5 z 5

Napravit hříšníka Napravit hříšníka Nicole Jordan

Tento díl byl konečně něco jiného než ty předešlé. Pomalu jsem se lekla, když jsem zjistila, že série pokračuje a už jsem si malovala, o čem asi bude 4. díl. Kniha mě mile překvapila a Ella a Damon si mě získali.

29.08.2014 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Někdy mi už přišly zdlouhavé, ale uznávám, že napsat 154 poutavých sonetů je obtížné. Přesto je William Shakespeare úžasný autor a tento nelehký úkol se mu podařilo splnit na výbornou.

28.08.2014 5 z 5

Svést nevěstu Svést nevěstu Nicole Jordan

Další pěkná oddechovka z této série. Jen někdy nechápu, jak se na konci z temperamentních a svéhlavých slečen mohou tak snadno stát zoufalky, které by udělaly cokoli, aby svého vévodu, lorda.. dostaly.

28.08.2014 4 z 5