Pokud zůstaneš

Pokud zůstaneš https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204221/bmid_beautifully-broken-pokud-zustanes-EWm-204221.jpg 4 450 90

Beautifully Broken série

1. díl

Čtyřiadvacetiletý Pax je rozmazlený potetovaný darebák bez špetky odpovědnosti. S oblibou vyhledává společnost pochybných žen, obvykle otupělý drogami a alkoholem. Dívky ze špinavých barů ochotně vyhoví všem jeho požadavkům, stačí jim před nosem zamávat bílou pilulkou. Pax už nejednou překročil hranice zákona, ale vlivný otec ho z problémů pokaždé vysekal. No Pax nebyl takový vždy. Po matčině smrti se snažil být vzorným synem, jakého si otec přál. Bolest a smutek ze ztráty milované matky však mezi otcem a synem vytvořili nepřekonatelnou propast. Jen on ví, s jakou prázdnotou v duši každý den bojuje. V noci ho budí noční můry, a přestože otec zná jejich příčinu, mlčí. Jednoho dne do Paxovho života vstoupí umělkyně Mila, krásná, něžná, příliš dobrá pro takového darebáka. Je jako kyslík, který potřebuje pro život. Vzpomínky na den matčiny smrti nabírají ostřejší kontury a Pax zoufale potřebuje pomoc, dokud se zcela nezničí. Jen Mila ho může vytrhnout ze skličující samoty, pokud se Pax včas vzpamatuje. Postačí to však na to, aby s ním zůstala navždy? První vydání.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

If You Stay , 2013

E.T.007
22.07.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Predvídateľná romantika s otrepaným dejom - on kurevník s trpkou minulosťou, ona stelesnenie anjela, ktorý ho zachráni a kvôli ktorému sa on ako mávnutím čarovného prútika zmení. Niektoré pasáže však mali niečo do seba, takže tri hviezdy.

uzivatel83509
02.06.2023 5 z 5

Do příběhu jsem se velice rychle začetla, i když mi ze začátku ten kluk nebyl zrovna moc sympatický. Páni, to, co ho v životě potkalo, by asi zlomilo každého kluka... jsem ráda, že příběh dobře dopadl, každý potřebuje lásku... za mě super kniha!

janka2000
16.10.2021 2 z 5

Tahle kniha byla pro mě velké zklamání, přestože mám romantické romány ráda. Kniha byla až příliš jako psychologická analýza a zpověď. Vezete se od začátku na vlně problémů s životem, který si každý řeší jinak (drogy, alkohol, samota)...

kacenka6144
24.07.2021 4 z 5

Tohle mě bavilo. Trochu jiný příběh, ukáplo i pár slz.

Jurajovamaka
03.03.2021 3 z 5

Krásna romantická kniha, ktorú som prečítala veľmi rýchlo. Dej je zaujímavý a pútavý, preto sa nedá od knihy len tak odtrnúť. Kniha začína dosť zhurta, preto sa zdalo, že to nebude až taká romantická oddychovka ale skôr eroticky ladená, no nakoniec sa príbeh vykreslil prekvapivo veľmi pekne a milo.
Knihu vrelo odporúčam ❤ najmä pre nie až tak náročných čitateľov, keďže v knihe nevystupuje až tak veľa osôb, nie je tam veľa opisov a zložité vetné konštrukcie vás nenútia čítať vety opakovane. Kapitoly plynulo nadväzujú na seba a netreba rozmýšľať nad dejom alebo nad mnohými postavami, ktoré by s príbehom nemali nič spoločné. Stačí na chvíľu vypnúť a oddych a úsmev na tvári zaručený, kniha zanecháva dobré pocity, škoda, že bola taká krátka. ❤

Saraken
13.10.2020 4 z 5

Pekna kniha taka oddychovka - riesene drogy problemy ludi a vztahy

laura
09.09.2020 3 z 5

Čtivé a velmi originální - alespoň ze začátku. Jo, fakt mě to bavilo. Zase něco trošku jiného, osvěžujícího. S nadšením se se ponořila do příběhu - abych posléze zjistila, že po vzletu do výšin někdy následuje rychlý sešup dolů...

Velmi brzy příběh sklouzl do stereotypní nudy tisíce podobných příběhů, kde už čtenáře v napětí vlastně nemá co držet - protože už všechno ví (nebo tuší).

Nadšení pozvolna vyprchávalo a já dočetla už pouze ze setrvačnosti. Průměrný příběh, na který za pár dní zapomenu, protože mi nedal nic víc, než to, že se dobře četl a sliboval něco, co nakonec tak úplně nesplnil.

Ale jo, v celku se mi to líbilo. Průměrné, čtivé a lehce stravitelné.

janina66
02.07.2020 5 z 5

Zajímavý příběh plný citů, lásky a porozumění. Docela vážné téma drog a jejich užívání po traumatu, co zažije Pax. A Mila, která ho má zachránit. Velice čtivé, místy dojemné. Kniha se mi moc líbila.

petulkapeta
24.06.2020 5 z 5

Moc se mi pribeh libil a co Pax dokazal...a ta jejich laska prakticky na prvni pohled..libil se mi i slova autorky a taky citat: Laska nema konce..nadhera,snad u nas vydaji i pokracovani

FairyD.
10.05.2020 5 z 5

Veľmi pekná kniha. Mala napínavý dej. Nemala zbytočné omáčky išla rovno k veci, podrobný a kvetnatý opis situácie a hlavne citov dokázal udržať čitateľa. Životný príbeh hlavného hrdinu dokáže chytiť za srdce. Obľúbila som si hlavných hrdinov a ich cestu k spoločnému životu.

Myška43
30.03.2020 5 z 5

Za mě je kniha super. Velmi zajímavý příběh. Přečetla jsem ji na jeden zátah, nešlo se od ní odtrhnout. Nedokážu si představit, jak bych se vyrovnávala s tím, co zažil Pax. Rozhodně mi nepřipadá příběh přitažený za vlasy, je to realita smíchaná s fikcí a myslím, že by si kniha zasloužila lepší hodnocení!!!!! Autorka mě zaujala a určitě si přečtu její další knihu.

Ivet1990
18.11.2019 4 z 5

Kniha byla ze začátku taková uspěchaná nebo alespoň mě to, tak přišlo, že do vztahu byli docela hrrr. Od půlky jsem knihu začala hltat, jinak skvělá oddychovka já jsem knihu přečetla za jediný den.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Tato knížka se mi velmi líbila, můžu jen doporučit.

2688
24.04.2019 5 z 5

Krásná knížka s dobrou úvahou. Paxe jsem si hned oblíbila

vedana
20.04.2019 5 z 5

Pěkně napsáno, dobře čtivé. Příběh se mi líbil.

happy19
31.03.2019 5 z 5

Skvělý příběh,opět nechápu nízká hodnocení!Mělo to vše,co od knihy tohoto žánru očekávám.5*

Karola050716
10.02.2019 2 z 5

Tohle je hodně přitažené za vlasy a hodně uspěchané. Hajzl, který si nechá vykouřit a odměňuje se dávkou drogy a naivka, klasika...kdyby to bylo propracovanější a mělo tak o 200 stran víc, možná bych tu proměnu Paxovi věřila, takhle je to jen přisprostlá extra oddechovka o drsňákovi a naivce, která se bude líbit jen extra naivkám.

uminaa
31.12.2018 3 z 5

Na hodnotenie tejto knihy som si nechala trošku viac času, len aby som zistila, či sa mi páčila, alebo nie. Ani po dlhom čase neviem, čo si o nej myslím. Miestami mi bolo naozaj na zvracanie (nie že by štýl, akým bola napísaná bol na zvracanie - to si nemyslím, ale pri niektorých pasážach mi zle prišlo). Ale nakoniec som to ustála. Asi si ju budem musieť po čase prečítať znovu, aby som zistila moje skutočné pocity z príbehu.

Eleanor-ka
27.10.2018 3 z 5

Už podle anotace víte, jak tato oddechová knížka skončí. Celkem neobvyklé, záživné téma.. neurazilo :)

cukrovka
09.09.2018 4 z 5

Čtivá oddechovka u které víme jaký bude konec. Zajímavé bylo odhalení Paxovi minulosti.

drogy sex láska smrt pro ženy deprese sny alkohol psychiatři

Courtney Cole
americká