Rychlé šípy

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstv...celý text

Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/2516/rychle-sipy-2516.jpg 4.71275

Kreslené seriály Jaroslava Foglara

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Olympia
Více informací...

Welinie

Jako malá jsem to četla pořád.

pinar

Úžasná kniha mého mládí, klučičí tajemství a dobrodružství, které jsem také chtěla zažít. Kamarádství, smysl pro pravdu, ideály... ach jo, jak by to asi na světě vypadalo, kdyby to takhle fungovalo...

čohynka
20.12.2016

Nejoblíbenější foglarovka :) Jako holka jsem milovala Jarku Metelku :) S kámoškou jsme si založily klub, lovily bobříky,.. Vždycky si při čtení Rychlých Šípů vzpomenu na dětství, naplněné dobrodružstvím.. :D

jerry04
30.10.2016

Je to hustý, chtěl bych být jako oni.

Jelen51
21.09.2016

super knížka, jako malá jsem to hltala, komiksově se to četlo úplně samo a přitom to je bichle :-)

desert.fox
02.09.2016

Ani náhodou za příběhy jenom pro kluky/muže a bez ženské/dívčí postavy. Už od děcka jsem je proto neměla ráda.

pastelkakg
22.08.2016

Paráda, nejsem jediná jarkofilka! :D

Veríňák
10.08.2016

Jako dite jsem byla platonicky zamilovana do Jarky Metelky. Uslovi se spravnakem Mirkem Dusinem pouzivame doma porad. Splneny ukol nejde uz oznacit jinak nez "modrym okynkem". Vzdycky, kdyz se napiju na tresne, vzpomenu si na Jindru Hojera :)

Rychle sipy jsou detstvi s obrovskym presahem do dospelosti.

Nigol
02.08.2016

Pamatuji se, že jsem to četl jednou na Silvestra snad celý den, písmena už jsem skoro neviděl, ale stejně jsem četl ještě dlouho po půlnoci. Mým favoritem byl Rychlonožka. "Tak tohle byl jednou mazanec..." (když spadl s batohem do řeky).

HYPNOS88
16.07.2016

V mládí těžká závislost a přečteno dohromady snad 20x

Tvefisto
15.07.2016

Koupila jsem ji bratránkům k vánocům. Ale dalo mi dost přemlouvání, abych si ji nenechala. A samozřejmě, že než jsem ji zabalila, tak jsem ji celou přečetla (znovu). :)

Jadla
18.06.2016

Vždycky se mi tááák líbil Červenáček!

hana1984
08.06.2016

Patří k dětství.

Eadwyn
06.06.2016

Pomatuji si, jak jsem tuhle knížku spatřil v knihkupectví ve velké slevě na pouhé 2 stovky... a jak jsem ji přinesl domů a celý zbytek dne ji pročítal... Jedna z mých srdcovek.

Military
29.05.2016

Nádherná připomínka dětství a foglarovek. Ale popravdě nebýt čtenářské výzvy, tak bych si na ni dnes už asi ani nevzpoměla. A to by byla veliká škoda.

alcaaja
27.05.2016

kniha meho destvy skoda ze mnoho lidi tohle uz necte

Michal1999
22.05.2016

O knihách (a zejména Rychlých šípech) Jaroslava Foglara můžu s klidným srdcem říct, že mě vychovaly a provedly dětstvím.

lucasjednouchy
04.05.2016

Nejlepší Foglarovka jakou jsem kdy viděl!!!!!!!!!!!!!!!!

Lessana
07.04.2016

Hoci niet nad pôvodné zošitové vydania, pre tých, ktorí ich, žiaľ, nemajú, je tento súhrn príbehov o dôležitosti rytierskych cností v praktickom živote človeka dôstojnou náhradou.

Gibis
31.03.2016

Tyhle komiksové sešity jsem v dětství přelouskala snad 100x....pro dnešní mládež možná trochu naivní a staromódní, ale v nás to vyvíjelo smysl pro čest a spravedlnost a rozlišování dobra a zla.

Pišta123
11.02.2016

super kniha,každý večer jsem ji četl

JelloBiafra
09.02.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knih když jsem navštěvoval základní školu. Sbírka komiksů plných dobrodružství pětice kamarádů má velmi napínavý děj i dětské vynalézavosti. Jednoznačně moje veliká srdcovka.

bohda_var
06.02.2016

Tohle je kniha na které jsem vyrostla, ostatně jako všechny Foglarovky. Plnila jsem si podle nich bobříky sama doma, a stala se takovým lepším člověkem. Jsem moc ráda ze jsem po tatkovi zdědila lásku k Foglarovy. Myslim si ze toto je kniha kterou by si měli povinně přečíst všichni. :)

barny99
28.01.2016

Kniha dětství, komixi i Záhada hlavolamu

kata5121
10.01.2016

Mnoho krásně strávených nedělních odpolední v dětství :)

Pavluška33
06.01.2016

Jako první jsem na Rychlé šípy narazila u babičky (stará sešitová vydání, na kterých se nás stokrát vystřídalo všech 5 vnoučat). Přestože jsme si pořád utahovali z toho, jak jsou ti hoši správní a jak ten Mirek ale krásně běží, četli jsme a čteme to stále dokola :)

angelice
03.01.2016

Děkuji bohu za to, že jsem ze všech věkem srovnatelných příbuzných uměla jako první číst, takže se kniha na 2 roky stala mým pokladam, než jsem ji za hrozné scény zase přepustila dál. Nicméně, pan Foglar a všichni ilustrátoři si zaslouží obrovskou úctu za to, co stvořili. Doufám, že knihy od tak skvělého autora budou číst i nadále lidé všech kategorií, i když každý jinak.

angloumene
20.11.2015

Moje první a zatím i jediná komiksová knížka. Rychlé šípy ještě rychlejší, než v klasických knížkách. Některé z příběhů mám před očima dodnes :)

evelýny
06.11.2015

Pamatuji si, že můj tatínek měl všechny komiksové sešity zamčené ve skříni a nám dětem je půjčoval za odměnu. A pro nás to byl svátek listovat jimi ( rok 1965 a výše ). Milovala jsem Jarku Metelku a Rychlonožkovo Himbajs!!!! :-)
Ještě stále do nich nahlížím s posvátnou úctou a nostalgií v srdci a i díky nim se mi na chvíli vrací ,,odlesk šťastného mládí". Pane Foglare, DĚKUJI VÁM.

poiu
03.11.2015

Jooo...... Šípáci a Svorní gambusíni...... Komiksy mého dětství.... :-) - Pro nás skauty to byla prakticky povinná četba. :-)