Kamčučák Kamčučák komentáře u knih

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tak to byla nálož, kniha přečtená skoro na jeden zátah. Neskutečně mě vtáhla do děje a byla jsem nedočkavá jak to všechno dopadne. Pro milovníky detektivek rozhodně doporučuji.

27.10.2020 5 z 5

Spermie v kelímku Spermie v kelímku Ivana Kulhánková

Kniha je velmi hezky zpracována a četla se rychle. Autorka vtipně, ale zároveň velmi vážně, popisuje její zkušenost s početím miminka, což v dnešní době je velmi diskutovaným tématem. Doporučuji k zamyšlení a k oddychu.

Předtucha Předtucha Marie Pujmanová

Krátká novela, která pojednává o dospívající dívce, která se snažila dělat vlastní rozhodnutí, která se nevyplatila. Rozhodně doporučuji pro mladší generace, protože si myslím, že kdejaký puberťák se v knize najde.

22.10.2020

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Tak tuto kniho jsem konečně přečetla až na třetí pokus. Trvalo mi, než jsem se do toho dostala. Pro mě byla docela dost náročná a to nejsem nejmladší. Do knihy jsem se začetla až tak po jedné třetině. Ztrácela jsem se co je realita a co je blouznění Prokopa. Ve výsledku se mi kniha líbila. Je až děsivé jak pan Čapek vylíčil budoucnost. Klobouk dolů.

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Kniha se mi moc líbila. Je až děsivé jak autor vylíčil skutečnost. Pojal to komicky a také různě analyzoval různé poznatky a data. Doporučuji na oddych a pro ty, co mají rádi severský humor. Ani mi nevadilo, že se autor sem tam opakoval. Psal prostě tak jak to cítil. Text byl doplněn o fotografie, což je velké pozitivum, text totiž pěkně odsýpal.

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Kniha se mi líbila, určitě stojí za přečtení. Alkohol je také droga, ale nemluví se o něm tak hodně jako o jiných závislostech. Autorka popisuje svůj boj, za což ji moc fandím a držím palce. Není to lehké a obdivuji ji, že se k tomu postavila čelem. Člověk si aspoň uvědomí, že má v okolí docela dost lidí co holdují alkoholu a tvrdí, že to mají pod kontrolou.

24.06.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Ačkoli se děj odehrával za těch nejděsivějších podmínek, kniha byla velmi pěkná. Byla čtivá a až mnohdy k neuvěření jaké měl hlavní hrdina štěstí i když byl žid. Určitě doporučuji.

13.06.2019 4 z 5

Stará dobrá klasika, která se četla skoro sama. Určitě doporučuji jako povinnou četbu budoucím maturantům.

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Kniha je velmi čtivá, obdivuji paní Koukalovou co dokázala a že se odhodlala napsat jak to je s vrcholovým sportem. Pěkné na knize bylo i to, že byla doplněna fotografiemi což jí udělalo ještě zajímavější.

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další případ již známé Eriky, která vyšetřuje vraždu mladé dívky, která byla zavražděna na Vánoce. Co k této knize napsat? Určitě je čtivá jako ostatní knihy od pana Bryndzy, ale závěr byl takový zvláštní, rychlý a chaotický. Dle mého názoru byla kniha slabším kouskem autora.

13.06.2019 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Jako oddychovka po náročném dni proč ne. Pěkně se to četlo a mohu konstatovat, že je rozhodně lepší než další autorova kniha Jedna želva za druhou. Děj byl jednoduchý s detektivními prvky , kdy se hlavní hrdina snaží přijít na to, kde je jeho sousedka. Pro mladší generace určitě doporučuji ;).

31.01.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Ano, ano, ano. Autor zase vymyslel příběh od kterého se nedalo odtrhnout. Ani mi nevadí, že autor odhalí vraha skoro hned na začátku, pro mě je napínavé jak Erika Fosterová vše postupně rozmotává. Prostě opět super kniha. Snad má autor další náměty, jinak opravdu nebudu vědět co číst.

31.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Na to, jak kniha byla velmi propagována, tak za mě opravdu ne. Ale opravdu ne. Hlavní hrdina mi vůbec nesedl, mnoho otevřených dějů, všechno předvídatelné, mnohdy ani nedořešené. Jediné pozitivum bylo, že se rychle četla, ale to bylo asi tím, ať už to mám konečně za sebou.

31.01.2019 2 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Od pana Greena to je zatím druhá kniha co jsem četla. Na to, že kniha byla velmi dobře propagována, tak jsem od ní čekala kapku více. Ale možná to je tím, že jsem zvyklá číst jinou literaturu a tohle jsem měla jako oddych. Kniha se velmi dobře četla, takže vřele doporučuji pro mladší generace.

05.09.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Muž jménem Ove, stařík, který se nedokáže smířit se smrtí jeho milované manželky. Jeho nabubřelost a zapšklost je tak roztomilá, že rozhodně stojí za přečtení!

16.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak silně emotivní knihu jsem snad nikdy nečetla. Vzhledem k tomu, že radši dávám přednost detektivkám jsem sáhla po románu, který vypráví o životu židovské rodiny. Knihu jsem přečetla jedním dechem a můžu konstatovat, že jak si na ní vzpomenu, mám stále husí kůži.

01.08.2018 5 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Krásná motivační kniha, se kterou se člověk mnohdy i ztotožní. Přečtení trvalo chvilinku a na odreagování stojí opravdu za přečtení.

24.06.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Tato kniha opět a zase skvěle napsaná. Kniha velice čtivá, napínavá a hlavně spisovatel upozorňuje na nástrahy internetu, protože nikdy nevíte, kdo je na druhé straně! Vřele doporučuji!

24.06.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Kdybych měla shrnout všechny přečtení díly, tak tenhle se mi zdál nejslabší. Něco mi v tom chybělo, ale nevím co. Nemohu říct, že by kniha byla špatná ba naopak! Opět skvěle propracováno, ale jak zmiňuji výše něco tomu chybělo.

24.06.2018 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jako kniha pro děti a mládež si myslím, že je skvěle psaná. Jsou to 3 příběhy od různých autorů, které se v závěru propojují. Knihu jsem přečetla jedním dechem, je to takové pohodové čtení.

04.03.2018 3 z 5